DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Większość Polaków nie popiera związków partnerskich. Zobacz co myślą o aborcji

Większość Polaków nie popiera związków partnerskich. Zobacz co myślą o aborcji
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Piotr Zajda)

Ponad połowa Polaków nie chce wprowadzenia nad Wisłą związków partnerskich, zaś poparcie dla pomysłu zadeklarowało w sondażu CBOS 30 proc. badanych. Instytucja sprawdziła także opinie społeczeństwa w innych kwestiach oraz poglądy wyborów poszczególnych ugrupowań.

 

Oprócz sprawy związków partnerskich (55 proc. „przeciw” oraz 30 proc. „za”), CBOS pytał Polaków o kwestie świadczeń socjalnych, prywatyzację, relacje państwa i Kościoła, aborcję, edukację seksualną, integrację europejską, walutę euro, przyjmowanie imigrantów, relacje z Rosją i wspieranie Ukrainy oraz innych krajów wchodzących niegdyś w skład ZSRR, kompetencje samorządów, a także o potencjalne ograniczenie swobód obywatelskich w celu walki z przestępczością.

 

O ile sprzeciw większości społeczeństwa wobec związków partnerskich cieszy – acz w ponoć katolickim narodzie wynik 55 proc. jest mizerny – o tyle poważniej martwić musi podejście do mordowania nienarodzonych dzieci. Zaledwie 40 proc. ankietowanych uważa, że aborcja zasadniczo powinna zostać zakazana. Liczba zwolenników legalnej aborcji wynosi 29 proc. Jeśli natomiast chodzi o podejście Polaków do edukacji seksualnej w szkołach to nie wiadomo, czy badani odnosili się do obecnie obowiązującego programu przedmiotu Wychowanie do Życia w Rodzinie, który cieszy się szacunkiem ekspertów, czy też wyrażali poparcie dla gorszącej dzieci permisywnej edukacji seksualnej, za którą stać mogą np. „standardy” WHO. Zwolenników edukacji seksualnej w szkołach jest aż 67 proc., zaś przeciwników zaledwie 19 proc.

 

Różne poglądy na poszczególne kwestie prezentują wyborców różnych ugrupowań. Elektorat Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwia się związkom partnerskim (81 proc.) i aborcji (61 proc.) oraz popiera współpracę państwa i Kościoła (66 proc.).

 

Zwolennicy Koalicji Obywatelskiej (PO, .N, Zielonych i Inicjatywy Polskiej) cechują się wyraźnym poparciem dla edukacji seksualnej (86 proc.). Akceptują także związki partnerskie (55 proc.), zaś w kwestii aborcji zdania są podzielone – dominują zwolennicy dopuszczalności mordowania nienarodzonych dzieci (46 proc.) oraz zwolennicy krwawego kompromisu aborcyjnego (34 proc.), jednak nie brakuje także zwolenników całkowitego zakazu zabijania nienarodzonych (16 proc.). Większość wyborców KO (62 proc.) uważa konkordat za zbędny.

 

Sprzeciw wobec istnienia konkordatu deklarują także zwolennicy lewicowej koalicji (84 proc.). Większość wyborców SLD (startującego wraz z Wiosną i Razem) popiera także edukację seksualną (93 proc.), związki partnerskie (75 proc.) oraz dopuszczalną przez prawo aborcję (60 proc.).

 

Jeśli chodzi o wyborców PSL (wraz z Kukiz’15) to większość popiera edukację seksualną (82 proc.). Nieco ponad połowa (51 proc.) sprzeciwia się natomiast związkom partnerskim (zwolennicy to 32 proc.), zaś zakaz aborcji wspiera zaledwie niespełna 1/3 zwolenników Koalicji Polskiej (33 proc.). Nieco mniej osób popiera dopuszczalność dzieciobójstwa (27 proc.).

 

Wśród wyborców Konfederacji zdecydowana większość sprzeciwia się związkom partnerskim (70 proc.), zaś chęć zakazania aborcji deklaruje zaledwie mniej niż połowa zwolenników komitetu (48 proc.). Wśród wyborców partii są niestety także zwolennicy legalizacji aborcji (16 proc.). Większość z nich popiera edukację seksualną (61 proc.).

 

 

Źródło: gosc.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-10-10 09:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Popieram aborcję i związki partnerskie
3 miesiące temu / Mania
 
Polacy sami kręcą bicz Boży na siebie... Ich poglądy to sprzeciw wobec Boga i Jego praw... Warto zacytować tutaj słowa Sługi Bożego kard. Stefana Wyszynskiego: Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może. Warto przypomnieć przestroga, jaką Matką Boża dała w Siekierkach w 1943 roku dla mieszkańców Warszawy, która od wielu lat pławiła się w aborcji i rozwiązłości. Nawrócenie jest podstawą okazania przez Boga miłosierdzia, w przeciwnym wypadku Warszawa zostanie dotknięta karą. I tak się stało... A dziś co nas czeka? Jeżeli ludzie dużej mierze popierają zło...
10 miesięcy temu / Krakusik
 
@wierny: Nie bredzę. Ja mam czyste sumienie a Ty?
10 miesięcy temu / nogi opadają
 
@nogi opadają przestań bredzić.
10 miesięcy temu / wierny
 
PiS nie jest prawicą. Swoich prawicowych deklaracji werbalnych PiS nie realizuje. Wyborcy PiS są dumni z powodu oszukiwania ich przez PiS i wiary w PiSowskie kłamstwa, dlatego znów będą głosować na PiS. Karpie znów zagłosują za przyspieszeniem Wigilii. Niesamowite.
10 miesięcy temu / nogi opadają
 
Tendencyjne badanie, będące bardziej odzwierciedleniem podatności na propagandę mainstreamowych mediów. Jak ktoś ma telewizor za ołtarzyk, to trudno by zdobył się na wysiłek samodzielnego myślenia. O ile prywatne stacje wprost promują zachowania dewiacyjne, promują za "gwiazdy" pustogłowe lale dla których aborcja to metoda antykoncepcyjna, to TVPiSowska tuba Kurskiego, lansuje koncepcje kompromisu, który faktycznie oznacza oswajanie z ideami lewactwa przez powolne oddawanie pola degeneracji. Inna sprawa że CBOS to PiSowska agencja, i wyniki są dostosowane do oczekiwań Kaczyńskiego. Bo za aberrację należy uznać, że za partią kompromisu PiS głosują przeciwnicy aborcji, a za Konfederacją która ochronę życia poczętego ma w programie mieliby głosować zwolennicy aborcji. Konfederacja to największy wróg wg PiSraelitów, więc nie może dziwić to, co wyprawiają instytucje kontrolowane przez Kaczystów, by wyeliminować prawdziwą Prawicę...
10 miesięcy temu / antyPOPiS
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.