DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Większość Amerykanów sprzeciwia się aborcji

Większość Amerykanów sprzeciwia się aborcji

Według ostatniego sondażu opinii publicznej, zmienia się poziom samoidentyfikacji Amerykanów. Blisko 50 procent mieszkańców Stanów deklaruje się jako „pro-life”. Poparcie dla dostępu do aborcji spadło do rekordowo niskiego w tym kraju poziomu 41 procent.


Według ostatniego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Gallupa, ilość osób deklarujących poparcie dla ruchu pro-life wzrosła o 5 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Wzrost poparcia dla postulatów prawnej ochrony życia zaznaczył się wśród republikanów (o 4proc.), demokratów (o 7 proc.) i wśród osób deklarujących polityczną niezależność. Liczba osób postrzegających aborcję jako czyn naganny moralnie, co ciekawe, nie zmieniła się od ostatniego roku – taki pogląd deklaruje 51 procent Amerykanów. Liczba osób deklarujących poparcie dla postulatu penalizacji „zabiegów” aborcyjnych w każdych okolicznościach wydaje się nie zmieniać od roku 1975. Poparcie dla całkowitej delegalizacji deklaruje 20 procent Amerykanów.

 

Jak podkreślają komentatorzy, liczba osób deklarujących poparcie dla postulatów ochrony życia poczętego rośnie, choć same oceny moralne i przekonania deklarowane przez ankietowanych wydają się nie zmieniać. Rośnie natomiast świadomość postulatów i argumentów prezentowanych przez ruch obywatelskiego sprzeciwu wobec aborcjonistów. Jak zauważa Nancy Flanders, „są powody do świętowania. Skoro 51 procent Amerykanów uważa aborcję za niemoralną, jest tylko kwestią czasu, kiedy zdadzą sobie sprawę z tego, że aborcja powinna być nielegalna”. Przemawia za tym rosnący dostęp do technologii oferujących informacje o życiu płodowym jak i działalność kolejnego, młodego pokolenia obrońców życia.

 

Źródło: liveactionnews.org

mat


DATA: 2012-05-24 15:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.