DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Wiedźmy przeklinają prezydenta USA. Do demonicznej akcji dołączył dziennikarka znanej gazety

Wiedźmy przeklinają prezydenta USA. Do demonicznej akcji dołączył dziennikarka znanej gazety
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Andrzej Sidor/FORUM

Szerzący się w Internecie pogański ruch rzucania czarów przeciw Donaldowi Trumpowi zyskał uznanie mainstreamowego medium. Poparcie dla takich działań wyraziła dziennikarka „Los Angeles Times”. Zachęciła, by włączać się w akcję i zadeklarowała osobisty udział. Pomysłodawcy diabolicznej inicjatywy zachęcają do powtarzania czarów co miesiąc. W odpowiedzi prawicowe media wzywają do modlitwy, by przeciwstawić się duchowemu zagrożeniu.

 

„Rzuciłam urok na Donalda Trumpa” – chwaliła się Diana Wagman 23 maja na łamach „Los Angeles Times”. „Nie byłam sama” – dodaje. Z jej relacji wynika, że podobnie uczyniły „tysiące wiedźm”.

 

„Rzucili urok przeciwko Donaldowi Trumpowi i wszystkim go wspierającym pod ubywającym sierpem księżyca” – stwierdziła.

 

„Nie chodziło o fizyczne skaleczenie go, a jedynie o powstrzymanie od podejmowania skutecznych działań. Teraz narzeka, że jest obiektem polowania na czarownice” – dodaje liberalna publicystka.

 

To nawiązanie do słów Donalda Trumpa, jakoby jego krytycy urządzali „polowanie na czarownice”. „Może zatem czar działa” – wysnuwa z tego wniosek Diana Wagman.

 

Dziennikarka chwali się, że cała procedura zajęła jedynie 5 minut. Początkowo skutki ją rozczarowały. Mimo rzucenia uroku Izba Reprezentantów przepchnęła popieraną przez Donalda Trumpa ustawę zdrowotną. Następnie jednak zwiększały się niepowodzenia nowego prezydenta USA. Wzajemnie sprzeczne wiadomości na Twitterze mają być symptomem działała przekleństwa.

 

Diana Wagman twierdzi, że nie wierzy w istnienie złego ducha. Nie przeszkadza jej to jednak liczyć na skuteczność czarów.

 

Ruch „Bind Trump” rozpoczął się w lutym. Dziennikarka dołączyła doń w kwietniu. Środowisko zachęca do ustawienia fotografii amerykańskiego prezydenta wraz z kartami do tarota i innymi tego typu akcesoriami, a następnie do poproszenia złych duchów o zaszkodzenie Donaldowi Trumpowi.

 

Prawicowy portal Breitbart wzywa do modlitwy chroniącej prezydenta USA. Z kolei National Catholic Register przywołuje słowa egzorcysty Indianapolis, ojca Vincenta Lamperta. Przypomina on, że zaklęcia i uroki są skuteczne, choć wyłącznie przeciwko słabym duchowo.

 

Natomiast portal Life Site News w kontekście sprawy przywołuje słowa watykańskiego egzorcysty, Gabriela Amortha z jednej z jego książek. Kapłan podkreślił, że modlitwy mogą pokonać przekleństwa.

 

Pierwsze kolektywne przeklinanie Donalda Trumpa nastąpiło 24 lutego o północy. Wiedźmy zapowiadają powtarzanie rytuałów co miesiąc, aż do usunięcia Donalda Trumpa z urzędu.

 

Jak uczy Katechizm Kościoła Katolickiego (kanon 2117) „wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka”.

 


Źródła: lifesitenews.com / latimes.com / breitbart.com / katechizm.opoka.org.pl

mjend
 


DATA: 2017-06-01 13:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wzywam wszystkich do odmówienia egzorcyzmu: modlitwy "Pod Twoją obronę" w intencji Donalda Trumpa i wszystkich go wspierających! Odmawiajcie przynajmniej raz w miesiącu, czyli tyle razy, ile razy ma miejsce zlot czarownic, jeśli nie brak sił, aby otaczać gomodlitwą częściej!
ponad 1 rok temu / t
 
@stroke kiedyś nie było harrego pottera a procesy o czary i czarownice były
ponad 1 rok temu / trooper
 
A zaczynało się tak "niewinnie" - od "Harego Pottera" i wróżb w TV ...
ponad 1 rok temu / Stroke
 
Zlo dobrej zwyciezaj! Brawo Donald Trump! Wspierajmy Prezydenta USA w walce ze zlem modlitwa. Idz precz szatanie! Idz precz w ogien nieugaszony! Niech zyje Chrystus Krol!
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Domorosłe wiedźmy i ich czary... Cejrowski kiedyś to trafnie określił: zabawa w czary to jak bawienie się reaktorem atomowym, kiedy nie znasz instrukcji obsługi; może nic się nie stanie, ale ryzyko katastrofy jest duże. Nigdy nie przywołuj sił, nad którymi nie masz kontroli. Jeśli ktoś nie potrafi sobie tego wyobrazić na przykładzie czarów, napiszę prościej: nie rozpalaj ognia, jeśli nie masz pod ręką gaśnicy.
ponad 1 rok temu / cogito
 
Czyste szaleństwo
ponad 1 rok temu / Gosia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.