DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Wiedeń: pierwszy raz w historii w Wielkim Balu Debiutantów weźmie udział para LGBT

Wiedeń: pierwszy raz w historii w Wielkim Balu Debiutantów weźmie udział para LGBT
Zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com

Wielki Bal Debiutantów to prestiżowe wydarzenie, które każdego roku gromadzi ponad tysiąc młodych osób z całego świata. W tegorocznej edycji, po raz pierwszy w historii, weźmie udział homoseksualna para kobiet, która poprzez swoją obecność, zamierza promować idee ruchu LGBT.

 

Dotychczas Opernball w Wiedniu kojarzony był jako elitarne wydarzenie dla młodych osób, które rozpoczynają dorosłe życie, uczestnicząc w wytwornym balu. Wszyscy uczestnicy Wielkiego Balu Debiutantów mają obowiązek założyć eleganckie stroje. Kobiety zakładają długie suknie, natomiast panowie ubierają się we fraki. Organizatorzy wydarzenia określanego mianem „konserwatywnego”, postanowili jednak je „urozmaicić”. W uroczystościach weźmie bowiem udział homoseksualna para kobiet – Sophier Grau oraz Iris Klopfer.

 

Jak informują zagraniczne media, celem obecności osób reprezentujących ruch LGBT jest „lansowanie sygnału równych szans dla par tej samej płci, podczas tradycyjnie konserwatywnego wydarzenia”. „Łatwo jest mi uczestniczyć w tym wydarzeniu. ponieważ w 100 proc. czuję się kobietą. Chcę wspierać Sophie w jej pragnieniu zerwania z kanonami seksualnymi” – mówi Iris Klopfer.

 

Jedna z głównych organizatorek Balu – Maria Grossbauer – twierdzi, że „jest absolutnie słuszne, by powitać parę kobiet LGBT, które spełniają główne kryterium tj. umiejętność tańczenia Dreiviertel Walser”. Innym z wymogów organizatorów jest założenie przez panie białej sukni, a w przypadku mężczyzn – fraku. W przypadku pary homoseksualnej zastosowano podobne rozwiązanie. Iris Klopfer ubierze się stosownie do swojej płci tj. założy białą suknię, natomiast jej partnerka – Sophie Grau – ma założyć frak.

 

 

FLC/WMa


DATA: 2020-01-30 17:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I śmieszne i żenujące i ... smutne.
5 miesięcy temu / Margo
 
do Redakcji - nie piszcie o tych biblijnych sodomitach, szkoda czasu na ten syf; to paradoxalnie dodatkowa "propaganda" i ich rozpowszechnianie w ten sposób!
5 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
To tęczowe lewactwo przegina...
5 miesięcy temu / jacuś
 
Różne rzeczy bywały już w historii modne. W przed rewolucyjnej francji np. modne były przesadnych rozmiarów peruki, których licznymi lokatorami były wszy. Elegankie panie i panowie wyposażeni byli w młoteczki z kości słoniowej, służące do zabijania tych dokuczliwych stworzonek. Moda się zmieniła i dziś, zamiast młoteczków i drapaczek stosujemy wodę i mydło. Z tą nową modą na LGBT też tak będzie. Inna kwestia, że ostatnimi czasy, strasznie dewaluuje się określenie "prestiżowy". Posłem, sędzią, prezydentem a nawet profesorem czy laureatem nagrody Nobla może zostać ostatni kretyn, bez jakichkolwiek norm moralnych, nie mający pojęcia o otaczającym świecie że już o rzetelnej wiedzy z konkretnej dziedziny nie wspomnę.
5 miesięcy temu / PM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.