DZIŚ JEST:   28   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 
 
 
 

Więcej trwałych małżeństw. Liczba rozwodów spada

Więcej trwałych małżeństw. Liczba rozwodów spada
sxc.hu

Według danych GUS liczba rozwodów w IV kwartale 2011 roku wyniosła 16,3 tysiąca, a to znaczy, że spadła do wartości najniższej od roku 2003.

 

Rok 2003 z 48 tysiącami rozwodów był ostatnim przed rozwodowym "boomem" lat 2004-2006 kiedy to liczba rozpadających się małżeństw wzrosła już na stałe do poziomu 60 a nawet 70 tysięcy rocznie. W roku 2011 liczba rozwodów ogółem była, co prawda o 3 tysiące wyższa niż w 2010, ale wzrost przypadał według danych GUS na I i II kwartał zeszłego roku. Warto zauważyć, że liczba rozwodów w IV kwartale 2010 była niższa niż w IV kwartale 2011 roku, ale rok 2010 był pod tym względem nietypowy. Ostatni kwartał roku jest niezmiennie od 2002 roku okresem o największej liczbie rozwodów podobnie jak pierwszy kwartał roku okresem z najniższą ich liczbą.

 

Przynoszą efekty kampanie na rzecz trwałości związków małżeńskich. Jedną z ciekawiej prowadzonych jest akcja Fundacji Mamy i Taty "Rozwód? Przemyśl to". W jej pilotowaniu Fundacja wykorzystuje tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych z poradami rozwodowymi, które byłyby jednocześnie miejscem promocji strony kampanii. Umożliwiło to przechwycenie ruchu z Google generowanego w związku z hasłami dotyczącymi rozwodów i przekierowywanie zainteresowanych na stronę kampanii.

 

 

Źródło: mamaitata.org.pl

luk


DATA: 2012-03-07 14:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.