DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Więcej cenzury na portalu Zuckerberga. Facebook nie dla przeciwników lewicowej poprawności

Więcej cenzury na portalu Zuckerberga. Facebook nie dla przeciwników lewicowej poprawności
Mixter_x94/Pixabay

Najpopularniejszy serwis społecznościowy zaostrza cenzurę, i tak już opresyjną wobec osób i organizacji głoszących poglądy odległe od lewicowo-liberalnych. Pretekstem – zwalczanie rasizmu i nienawiści. Na pierwszy ogień poszły organizacje narodowe.

 

„Zakazujemy propagowania nienawiści, w tym zamieszczania treści atakujących ludzi w związku z cechami chronionymi, takimi jak rasa, przynależność etniczna, narodowość, przynależność religijna, orientacja seksualna, płeć, tożsamość płciowa czy poważna niepełnosprawność, albo choroba. Nie akceptujemy też grup ani organizacji, które promują przemoc lub atakują ludzi ze względu na cechy chronione przez prawo” – podał Facebook.

 

Być może w przyszłości doczekamy się blokowania kont propagujących treści obelżywe wobec Kościoła czy Polaków albo wspierające aborcję. Na razie jednak portal poinformował o nałożeniu knebla na Obóz Narodowo-Radykalny i Narodowe Odrodzenie Polski. Te organizacje zostały wymienione z nazwy. Nie będą mogły prowadzić swoich kont, zakazane zostało odwoływanie się do nich oraz umieszczanie ich symboliki.

 

„Uważamy, że organizacje te otwarcie propagują poglądy rasistowskie, antysemickie i homofobiczne. Zapoznaliśmy się z wieloma zgłoszonymi nam materiałami, w których atakowano ludzi ze względu na ich cechy chronione. Nie była to łatwa decyzja, ponieważ zachęcamy do wyrażania indywidualnych poglądów, nawiązywania kontaktów i dzielenia się przemyśleniami, ale też chcemy, żeby ludzie zawsze czuli się mile widziani i bezpieczni” – przeczytać można w komunikacie Facebooka.

 

Jak miło to miejsce dotychczas, osoby czy organizacje naruszające regulamin portalu będą blokowane na FB.

 

Źródło: press.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-04-28 09:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@puchacz: znasz kogoś z ONR, NOP czy znów rzucasz oszczerstwa? Rzucanie oszczerstw jest sprzeczne z nauczaniem KK.
ponad 1 rok temu / byk
 
@Normalna osoba Czemu każdy ćwierćinteligent wskazuje we własnych nick'ach czego mu najbardziej brakuje? Musicie sie dowartościować, bo podświaomie wyczuwacie, że jesdnak nie wszystko z wami w porządku?
ponad 1 rok temu / sgny
 
Ale co to jest ten fejsbuk? Nigdy tam nie byłem, nie mam konta ani mnie tam nie ciągnie. W głowę zachodzę, dlaczego niektórzy robią wrażenie, że fejsbuk jest dla nich jak tlen. Na chwilę go zabraknie i się uduszą w męczarniach.
ponad 1 rok temu / Pokręć
 
od 25 maja wchodzi RODO koniec wolnością wypowiedzi kto będzie chciał zamieścić komentarz npYutobe to podczas rejestracji będzie musiał zamieścić skan dowodu osobistego.Na ytobe też walczą z Konserwatystami nie mylić z neo oraz z Nacjonalizmem Chrześcijańskim nawet blokują prawdziwe wiadomości o zamachach islamskich terrorystów itp.Rewolucja przez instytucje neo-marksistowska przez instytucje czyli cywilizacja śmierci należy powiedzieć STANOWCZE NIE JAN PAWEŁ II "DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM ""NARÓD ZABIJAJĄCY WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Wbrew pozorom to bardzo dobra dla nas regulacja. Skoro pejszbuk chce banować za wszystko to należy tworzyć jak najwięcej kont i wciągać ludzi w aktywność, która spowoduje ich zbanowanie, bo będą banować za pojedyncze słowa. Ludzie w Polsce masowo zaczną rezygnować z tego lewackiego portaliku. To będzie jego koniec w Polsce. Na tę okoliczność sam założyłem konto, choć nigdy go nie miałem na żadnym tak zwanym "portalu społecznościowym" i wkręcam znajomych do "większej aktywności".
ponad 1 rok temu / hahahahahahahaha
 
ONR i NOP to chuliganeria i szowinisci a to sprzeczne z nauczaniem KK
ponad 1 rok temu / puchacz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.