DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Więcej błędów niż sukcesów. Prezydent Ukrainy apeluje, by rząd Jaceniuka podał się do dymisji

Więcej błędów niż sukcesów. Prezydent Ukrainy apeluje, by rząd Jaceniuka podał się do dymisji
Arsenij Jaceniuk i Petro Poroszenko. Fot.Mikhail Palinchak/Ukrainian presidential press service/TASS/FORUM

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wezwał rząd Arsenija Jaceniuka, by ten podał się do dymisji. Zdaniem głowy państwa rada ministrów zrobiła wiele dobrego i osiągnęła pewne sukcesy, jednak w oczach społeczeństwa rząd popełnił zbyt wiele błędów. Oświadczenie Poroszenki opublikowano na prezydenckiej stronie internetowej, a sam polityk pojawił się w telewizji.

 

W swoim przemówieniu prezydent Ukrainy zwrócił uwagę na rozkład koalicji popierającej rząd oraz konieczność „pożyczania” głosów od grup pozafrakcyjnych przy kluczowych i strategicznych dla państwa głosowaniach. Zdaniem prezydenta istnieje ryzyko, że po całkowitym rozpadzie koalicji przez kraj przetoczy się długotrwały kryzys polityczny, którego skutki ciężko przewidzieć.

 

- Dla odbudowy zaufania potrzebna jest interwencja chirurgiczna – ocenił Petro Poroszenko w swoim oświadczeniu. Apelował w nim, by ekipa premiera Arsenija Jaceniuka podała się do dymisji, gdyż społeczeństwo nie ufa władzy, która popełniła więcej błędów niż osiągnęła sukcesów.

 

Kto stworzy ewentualny nowy rząd ukraiński? Zdaniem prezydenta w jego formowaniu powinny wziąć udział wszystkie formacje parlamentarne. Na chwilę obecną Poroszenko wyklucza możliwość przeprowadzenia przedterminowych wyborów do Werchownej Rady.

 

Deputowani ukraińskiego parlamentu zebrali wymagane prawem podpisy pod wnioskiem o przegłosowanie wotum nieufności dla premiera. By Werchowna Rada rozpoczęła procedowanie wniosku wymagane było 150 podpisów.

 

Chęć odwołania Jaceniuka deklarują liderzy formacji wchodzących w skład koalicji rządowej - Julia Tymoszenko (partia Batkiwszczyna) oraz Andrij Sadowy (mer Lwowa, partia Samopomicz). Ich działania mające na celu zmianę premiera Arsenij Jaceniuk określił mianem „rosyjskiego spisku”.

 

Temat zmian w ukraińskim rządzie pojawił się po niespodziewanej dymisji pochodzącego z Litwy ministra gospodarki i handlu, Aivarasa Abromavičiusa. Polityk zrezygnował z pełnionej funkcji, gdyż „nie chciał tkwić w korupcyjnym układzie”. Właśnie za brak determinacji w walce z korupcją krytykowany jest premier Jaceniuk.

 

Źródło: PCh24.pl / tvn24.pl / kresy.pl / president.gov.ua

MWł 


DATA: 2016-02-16 17:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

widać, że prezydent Ukrainy uzyskał skądś gwarancje i może ruszyć pupilka Niemiec; oj, bedzie się tam działo; i cały czas ciśnie się nam na usta pytanie: czemu to Polska w tym konflikcie ukraińskim nie ogłasza neutralności i pcha tam naszą kasę (4 mld) bez zgody narodu polskiego na to, a nie ma jej na sprowadzenie repatriantów (temat cosik jakby ucichł)? co dalej robi lub ma zamiar robić w temacie ukraińskim ten "największy" z polskich majdaniarzy, co to razem z nimi krzyczał o wielkiej Ukrainie na ichniejszym Majdanie? gdzież on? jest, a jakoby go nie było;
ponad 2 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.