Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Widzieliśmy film „Tolkien”. Recenzja PCh24.pl [WIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

17 maja 2019 miała miejsce premiera filmu "Tolkien" w reżyserii Dome Karukoskiego. Piotr Relich oraz Jerzy Wolak zapraszają na recenzję filmu fabularnego przybliżającego postać wybitnego autora gatunku fantasy i gorliwego katolika - J.R.R Tolkiena.


DATA: 2019-08-01 19:28:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Obejrzałam film. Niestety nie ma w nim ani słowa, ani nawet pół słowa o wierze Tolkiena... Film jest ładny, ale niesamowicie płytki - pokazuje Tolkiena po prostu jako utalentowanego bajkopisarza, a nie człowieka o głębokiej duchowości. Jestem rozczarowana.
ponad 1 rok temu / Tamara
 
Tolkien, Lewis, Chesterton, kard. Newman - największe umysły tego nieszczęsnego kraju. Gdyby tylko chceli czerpać z ich dorbku, podnieśliby się moralnie. Trylogia Tolkiena to uniwersalny przekaz o wyborze Dobra, a nie 'mniejszego' Zła, o poświęceniu, o przegranej kłamstwa i tęczowego Sarumana. A dziś, kiedy nawała orków najeżdża Śródziemie-Europę...
ponad 1 rok temu / Emil M.
 
Kiedy moje dziecko czytało "Władcę Pierścieni" a było to gdzieś tak w okolicach 6. klasy, zostało zapytane, dlaczego tak mu się to dzieło podoba. Odpowiedziało krótko i zwięźle: bo to taka religijna książka. Bezbłędna intuicja dzieciaka. Zresztą w tym miejscu pragnę pochwalić Petera Jacksona, że jego film ocalił tę transcendencję chociażby poprzez muzykę. Chociaż ten Gandalf zjawiający się w promieniach słońca pod Hełmowym jarem... Albo szarża Rohirrimów... Albo orły unoszące Froda i Sama z Orodruiny...
ponad 1 rok temu / Perergin Tuk
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 150 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.