DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 11  >   Prawda, dobro piękno

Leonard Przybysz

Widok pałacu w Łazienkach latem


Łazienkowski park to jedno z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Warszawy, którzy uciekają choćby na kilka godzin ze swych mieszkań – w większości ciasnych klatek – w poszukiwaniu wytchnienia od całotygodniowej bieganiny. Nie ma bowiem chyba nikogo, kto nie odczuwałby przyjemności patrząc na zbudowany w XVIII wieku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego pałac.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Lepiej nie żartować na temat rebelii spod znaku Black Lives Matter, bo żandarmi politycznej poprawności są zdolni przekuć każdy absurd w rzeczywistość. Platforma You Tube usunęła film chorwackiego popularyzatora szachów ze względu na nieodłączny od tej królewskiej gry antagonizm: białe kontra czarne. „Niestety społeczeństwa zachodnie zwariowały już wiele lat temu i nie zamierzają się opamiętać” – skomentował to zdarzenie Radosław Jedynak, prezes Polskiego Związku Szachowego.

 
 

W Pakistanie zmarł chrześcijanin zaatakowany za zakup domu w dzielnicy zamieszkałej przez większość muzułmańską w Peszawarze. „To bardzo smutna i tragiczna wiadomość; przede wszystkim prosimy o sprawiedliwość w stosunku do Nadeema Josepha i jego rodziny. Wszyscy w Pakistanie mają prawo do zakupu nieruchomości” – powiedział obrońca praw prześladowanych Sabir Michael, komentując tę zbrodnię dla Agencji Fides.

 

Amerykanie do nowej ustawy o polityce obronnej dodali regulację mającą zablokować ukończenie gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Europy Zachodniej. Prezydent Donald Trump wielokrotnie krytykował ten projekt w kontaktach z sojusznikami z NATO, zwłaszcza z Niemcami. Kanclerz Angela Merkel zapowiedziała, że będzie zdecydowanie bronić gazociągu, a szef dyplomacji w jej gabinecie ostrzegł, że relacje niemiecko-amerykańskie mogą już nigdy nie być tak dobre, jak niegdyś.

 

Najwyższy Sąd Administracyjny (Daniştay) Turcji ogłosił w czwartek rozstrzygnięcie dotyczące świątyni Hagia Sophia w Stambule. Jej obecny status jako kompleksu muzealnego, który nie służy kultowi religijnemu, jest w pełni zgodny z obecną sytuacją prawną opartą na decyzji rządu z 1934 r. Wówczas to obiekt kultu będący przedmiotem kontrowersji między chrześcijanami i muzułmanami został przekształcony w muzeum. Sytuacja ta mogłaby być, zgodnie z prawem, zmieniona dekretem prezydenckim.

 

„W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie, pełni ufności zawierzajmy Chrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów, wszystkie sprawy Narodu” – tak arcybiskup Marek Jędraszewski apeluje do księży Archidiecezji Krakowskiej, aby w niedzielę 5 lipca po każdej Mszy świętej został powtórzony „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.