DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Wiceszef SLD przeprasza katolików za skandaliczne słowa Joanny Senyszyn

Wiceszef SLD przeprasza katolików za skandaliczne słowa Joanny Senyszyn
Andrzej Szejna, Fotograf: Lukasz Zarzycki/FORUM

Wiceszef SLD Andrzej Szejna przeprosił za wypowiedź polityk tej partii Joanny Senyszyn, która w skandalicznych słowach obraziła chrześcijan, nazywając krzyż „dwiema zbitymi deskami”. „Nie pozwolę na obrażanie uczuć religijnych” – powiedział Szejna.

 

Znana z antykościelnych wypowiedzi Joanna Senyszyn komentowała na antenie Polsat News sprawę obecności krzyża na sali plenarnej w Sejmie. Temat został wywołany we środę przez szefową Komisji Polityki Społecznej i Religijnej Magdalenę Biejat z Lewicy Razem. – Krzyża w takim miejscu być nie powinno – powiedziała. Joanna Senyszyn zgodziła się z wypowiedzią Magdaleny Biejat i dodała, że jej środowisko polityczne będzie interweniowało w tej sprawie u Marszałka Sejmu.

 

To co wywołało jednak największe kontrowersje to słowa Joanny Senyszyn wypowiedziane na antenie Polsat News. – W krzyżu chodzi o poświęcenie dla ludzkości. Sprowadzanie tego do oznaczania swojego terenu, jak to robią katolicy za pomocą zbitych desek, to bardzo duże uproszczenie – powiedziała polityk SLD. Skandaliczne słowa spotkały się z krytyką internautów i zdecydowaną reakcją. Do tego stopnia, że na słowa Senyszyn zareagował wiceszef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Andrzej Szejna. Podkreślił, że jej wypowiedź „jest nieakceptowalna”.

 

„Dlatego, iż uważam, że dla wielu milionów osób krzyż na pewno nie są to dwie zbite deski. Jest to pewien symbol nie tylko wiary, ale też symbol pewnych wartości” – powiedział Andrzej Szejna. „Nie pozwolę na to, aby ktokolwiek obrażał wartości, uczucia religijne jakichkolwiek religii, w tym szczególnym wypadku chrześcijaństwa i religii katolickiej” – dodał polityk. „Dlatego przeprosiłem za słowa pani posłanki Senyszyn, choć nie ja je wypowiedziałem” – wskazał.

 

 

Źródło: gosc.pl, niezalezna.pl, PCh24.pl

WMa 


DATA: 2019-12-13 21:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a ile kasy ma od gowinoglinskino?
7 miesięcy temu / kino
 
Coś się obawiam, iż wiceszef Andrzej Szejna dostanie oper-reprimendum za te swoje "przeprosiny katolików" od p. Czażastego i innych lewicowych działaczy; wielu w SLD i Wiośnie nie będą się z pewnością te "przeprosiny" podobały - "to nie na bazie i nie po linii"; oby nie przypłacił tego dymisją i marginalizacją jego osoby w partii czego mu życzę!
7 miesięcy temu / t
 
"Wielki człowieku" - bez obrazy! nie używaj nigdy argumentów-inwektyw ad personam - bo to nie po chrześcijańsku!
7 miesięcy temu / @Michael Wolf
 
@ktokogo: zabawny jesteś z tym swoim "zawołanie księdza ", mały człowieczku... Pamiętaj, żebyś sam się nie zdziwił, gdy po Tamtej Stronie wycenią Cię inaczej, niż jesteś pewny...
7 miesięcy temu / Michael Wolf
 
Panie Pośle. Przeprosiny ok. Tylko że nadal w partii którą Pan reprezentuje jest ta Pani. Wstyd.
7 miesięcy temu / Aga
 
Andrzej Szejna ma bardzo złe, demoniczne oczy.
7 miesięcy temu / Jagna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.