DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Wiceszef PO: zrobiliśmy błąd, że nie wprowadziliśmy związków partnerskich, gdy rządziliśmy

Wiceszef PO: zrobiliśmy błąd, że nie wprowadziliśmy związków partnerskich, gdy rządziliśmy
Fot. Andrzej Hulimka/ Forum

Zrobiliśmy błąd, że nie przyjęliśmy ustawy o związkach partnerskich w poprzedniej kadencji – powiedział w środę na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia wiceszef klubu PO-KO Andrzej Halicki. Polityk dodał, że takie przepisy powinny być przyjęte „natychmiast w nowej kadencji Sejmu, kiedy uda się zebrać większość”.

 

Halicki odniósł się do wypowiedzi, jakiej w minionym tygodniu udzielił jego partyjny kolega Rafał Grupiński.  (PO). „My na pewno w tej sprawie będziemy działać progresywnie, ale po dwudziestym którymś października. Po prostu musimy prowincje przyciągnąć do głosowania. (...) Stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał (Trzaskowski – red.) mówił w Warszawie, ale my już tego nie możemy mówić w Pleszewie czy Świebodzinie. Tam nas ludzie przepędzą. To jest problem”, powiedział Grupiński pytany podczas sobotniego marszu „Polska w Europie”, co Koalicja Europejska zrobi z postulatem wprowadzenia związków partnerskich.

 

Zrobiliśmy błąd, że nie przyjęliśmy ustawy o związkach partnerskich w poprzedniej kadencji, kiedy jeszcze rządziliśmy – powiedział Halicki. – Nie mam również wątpliwości, że w przyszłej kadencji ten problem ustawowo uregulujemy – dodał. Dopytywany o szczegóły w tej kwestii wiceszef klubu PO-KO podkreślił, że tego typu przepisy powinny być przyjęte „natychmiast”, jak tylko uda się zebrać ku temu większość.

 

Halicki zaznaczył, że w 90 procentach związkami partnerskimi są zainteresowane „pary heteroseksualne”. – Ale przecież rodziny biorą kredyty, mają dzieci, czasem wydarzy się dramat - czy to pobyt w szpitalu czy śmierć - i jest kwestia dziedziczenia. To musi być uregulowane w sposób cywilizowany, bo żyjemy inaczej niż przed wiekami. Temu trzeba sprostać także w sposób prawny – powiedział.

 

Polityk stwierdził ponadto, że jego partia, jeśli dojdzie do władzy, nie wprowadzi prawa umożliwiającego adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Deklaracja ta ma się jednak nijak do jego kolejnej wypowiedzi, w której zaznaczył, że… „jego poglądy ewoluują” i „jeszcze kilkanaście lat temu na problematykę związków partnerskich nie był tak otwarty”.

 

Źródło: Polskie Radio / gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2019-05-22 10:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

aż strach pomyśleć na co będzie otwarty ten pan i jego środowisku w przyszłości - jakieś pomysły?
4 miesiące temu / pytanie
 
Halicji i Grupiński też ten tego?
4 miesiące temu / trye
 
chodzi o dziedziczenie, chodzi o dzieci do pedofilii, chodzi o uderzenie w Boze Przykazania i Kosciol Chrystusowy. PO i PIS, i reszta tej parlamentarnej dziczy musi BYC rozpedzona na cztery strony swiata. Wara wam od wladzy nad katolickim od 1050 lat, narodem.
4 miesiące temu / piotr78
 
To nie byl blad. Nam sie podobaja takie bledy. Aby bylo ich wiecej!
4 miesiące temu / prawda
 
Najważniejsze, że kolejni mówią kim tak naprawdę są i co sobą reprezentują.
4 miesiące temu / taki 1
 
Nastepni w kolejce do przywilejów są zoofile- całkiem spora kasta milośnikow pieskow,kotków i innych zwierzatek. Z wielką empatią do zwierzat i z obłąkańczą nienawiścią do nienarodzonych dzieci
4 miesiące temu / całkiem serio
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.