DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Wiceszef KE „zachęcony obecnym dialogiem”. Jest szansa na kompromis?

Wiceszef KE „zachęcony obecnym dialogiem”. Jest szansa na kompromis?
Fot. Krystian Maj/FORUM

Wizyta Fransa Timmermansa, wiceszefa Komisji Europejskiej w Warszawie może okazać się przyczynkiem do bardzo dobrej współpracy między rządem Polski a KE – ocenił wiceminister spraw zagranicznych prof. Aleksander Stępkowski. Timmermans wskazał jednak, że kluczowym będzie poszanowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego. I tu wizja KE może napotkać na opór.


- Początkiem dialogu dotyczącego wyjścia z kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce powinno być pełne poszanowanie dla wyroków TK, które powinny być ogłoszone i wdrożone – podkreślił goszczący w Warszawie wiceszef KE Frans Timmermans.


Polityk spotkał się m.in. z szefem MSZ Witoldem Waszczykowskim oraz prezesem TK Andrzejem Rzeplińskim. Wizyta miała związek z prowadzoną przez KE wobec Polski procedurą ochrony praworządności. We środę KE na posiedzeniu kolegium komisarzy w Brukseli ma podjąć dyskusję na ten temat. Timmermans zaznaczył, że jest zadowolony z obecnego dialogu, a w swoim raporcie przekaże, że wizyta w Polsce była zachęcająca, ale jest wiele do zrobienia.


- Wizyta wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa w Warszawie może okazać się przyczynkiem do bardzo dobrej współpracy między rządem Polski a KE – ocenił wiceminister spraw zagranicznych prof. Aleksander Stępkowski, relacjonując spotkanie unijnego polityka z ministrem Waszczykowskim.


Jak jednak dodał, w dialogu między polskim rządem a KE konieczne do wyjaśnienia i doprecyzowania są „pewne kwestie prawne”, bo – jak zaznaczył – nie można bazować na uproszczeniach i „politycznych interpretacjach faktów prawnych”.


Trzeba sobie wyjaśnić dokładnie okoliczności prawne i tutaj spotkaliśmy się z całkowitą otwartością ze strony przewodniczącego Timmermansa, jeśli chodzi o chęć wyjaśnienia prawnych zawiłości istniejącej sytuacji – mówił wiceminister spraw zagranicznych. Ma się też zmienić sposób wzajemnej komunikacji i strony wrócą do formuły spotkań roboczych.


Warto przypomnieć, że dzień wcześniej prof. Stępkowski wskazywał na problem oceny samego orzeczenia wydanego przez TK i klasyfikowania go jako wyroku. - Trzeba pamiętać, że żeby opublikować wyrok, musi być najpierw wyrok. Ten zapada w wyniku zaistnienia określonych przesłanek proceduralnych, także problem sytuuje się na zupełnie innej płaszczyźnie – mówił wówczas wiceminister.

 

Źródło: tvn24.pl, tvp.info, pch24.pl

MA 


DATA: 2016-04-05 16:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@stoLica: Amen!
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
@wolnościowiec, czas na intronizację Jezusa na Króla Polski również!
ponad 4 lata temu / stoLica
 
Polska jest ostatnim z krajów, który opuściłby z własnej woli unię. To jest przymierze na śmierć i życie - wbrew prawdzie i rozsądkowi. Nie po to PLK podpisywał Traktat Haniebny, żeby teraz wierzgać. Naród z unią, unia z narodem ... i, że cię nie opuszczę, aż do śmierci. Oni nie są Nasi!
ponad 4 lata temu / stan
 
Eurolewactwo pokazało, że jest bezradne i oddało piłkę polskiemu rządowi. Eurosojuz boi się, że Polska wyjdzie z Sojuszu Socjalistycznych Europejskich Republik (SSER), dlatego pokornie chyli głowę przed rządcami naszego kraju. Zielone światło jest, zatem, Pani Premier, do działania! Zlikwidujmy socjalizm i demokrację! Czas na władzę narodowo-wolnościową wyzwalającą z europejskiego socjalizmu i tyranii większości (większości europejskiej)!
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.