DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2020 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Wiceszef KE „zachęcony obecnym dialogiem”. Jest szansa na kompromis?

Wiceszef KE „zachęcony obecnym dialogiem”. Jest szansa na kompromis?
Fot. Krystian Maj/FORUM

Wizyta Fransa Timmermansa, wiceszefa Komisji Europejskiej w Warszawie może okazać się przyczynkiem do bardzo dobrej współpracy między rządem Polski a KE – ocenił wiceminister spraw zagranicznych prof. Aleksander Stępkowski. Timmermans wskazał jednak, że kluczowym będzie poszanowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego. I tu wizja KE może napotkać na opór.


- Początkiem dialogu dotyczącego wyjścia z kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce powinno być pełne poszanowanie dla wyroków TK, które powinny być ogłoszone i wdrożone – podkreślił goszczący w Warszawie wiceszef KE Frans Timmermans.


Polityk spotkał się m.in. z szefem MSZ Witoldem Waszczykowskim oraz prezesem TK Andrzejem Rzeplińskim. Wizyta miała związek z prowadzoną przez KE wobec Polski procedurą ochrony praworządności. We środę KE na posiedzeniu kolegium komisarzy w Brukseli ma podjąć dyskusję na ten temat. Timmermans zaznaczył, że jest zadowolony z obecnego dialogu, a w swoim raporcie przekaże, że wizyta w Polsce była zachęcająca, ale jest wiele do zrobienia.


- Wizyta wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa w Warszawie może okazać się przyczynkiem do bardzo dobrej współpracy między rządem Polski a KE – ocenił wiceminister spraw zagranicznych prof. Aleksander Stępkowski, relacjonując spotkanie unijnego polityka z ministrem Waszczykowskim.


Jak jednak dodał, w dialogu między polskim rządem a KE konieczne do wyjaśnienia i doprecyzowania są „pewne kwestie prawne”, bo – jak zaznaczył – nie można bazować na uproszczeniach i „politycznych interpretacjach faktów prawnych”.


Trzeba sobie wyjaśnić dokładnie okoliczności prawne i tutaj spotkaliśmy się z całkowitą otwartością ze strony przewodniczącego Timmermansa, jeśli chodzi o chęć wyjaśnienia prawnych zawiłości istniejącej sytuacji – mówił wiceminister spraw zagranicznych. Ma się też zmienić sposób wzajemnej komunikacji i strony wrócą do formuły spotkań roboczych.


Warto przypomnieć, że dzień wcześniej prof. Stępkowski wskazywał na problem oceny samego orzeczenia wydanego przez TK i klasyfikowania go jako wyroku. - Trzeba pamiętać, że żeby opublikować wyrok, musi być najpierw wyrok. Ten zapada w wyniku zaistnienia określonych przesłanek proceduralnych, także problem sytuuje się na zupełnie innej płaszczyźnie – mówił wówczas wiceminister.

 

Źródło: tvn24.pl, tvp.info, pch24.pl

MA 


DATA: 2016-04-05 16:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@stoLica: Amen!
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
@wolnościowiec, czas na intronizację Jezusa na Króla Polski również!
ponad 3 lata temu / stoLica
 
Polska jest ostatnim z krajów, który opuściłby z własnej woli unię. To jest przymierze na śmierć i życie - wbrew prawdzie i rozsądkowi. Nie po to PLK podpisywał Traktat Haniebny, żeby teraz wierzgać. Naród z unią, unia z narodem ... i, że cię nie opuszczę, aż do śmierci. Oni nie są Nasi!
ponad 3 lata temu / stan
 
Eurolewactwo pokazało, że jest bezradne i oddało piłkę polskiemu rządowi. Eurosojuz boi się, że Polska wyjdzie z Sojuszu Socjalistycznych Europejskich Republik (SSER), dlatego pokornie chyli głowę przed rządcami naszego kraju. Zielone światło jest, zatem, Pani Premier, do działania! Zlikwidujmy socjalizm i demokrację! Czas na władzę narodowo-wolnościową wyzwalającą z europejskiego socjalizmu i tyranii większości (większości europejskiej)!
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.