DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Wiceszef Episkopatu Niemiec: nadchodzi błogosławienie homozwiązków

Wiceszef Episkopatu Niemiec: nadchodzi błogosławienie homozwiązków
Biskup Franz-Josef Bode, fot. REUTERS/Ina Fassbender/FORUM

Niemieccy biskupi chcą „docenić” pary homoseksualne i w grę wchodzi tu „z pewnością” błogosławienie. Zamierzają też wyciągnąć „własne konsekwencje” z Synodu Amazońskiego odnośnie celibatu. Mówił o tym wiceprzewodniczący episkopatu.

 

W styczniu 2018 wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, biskup Franz-Josef Bode z Osnabrück, zaproponował wprowadzenie w Kościele katolickim błogosławieństw par homoseksualnych. Otworzył tym wystąpieniem burzliwą debatę. Dokładnie rok później przekonuje, że sprawa jest praktycznie przesądzona – na rzecz homopropagandzistów.

 

W wywiadzie, jakiego bp Franz-Josef Bode udzielił portalowi Katholisch.de, półoficjalnemu medium niemieckiego episkopatu, padły niezwykle istotne zapowiedzi. Hierarcha mówił między innymi o skandalu nadużyć seksualnych popełnianych przez duchownych. Zasugerował, że istnieje związek między celibatem a molestowaniem oraz że kościelne podejście do seksualności jest częściowo błędne. Według progresywnego biskupa należy zatem podjąć konkretne decyzje – i zmienić między innymi spojrzenie na homoseksualizm.

 

To, czego potrzebujemy, to forma, w której docenione zostanie wspólne życie ludzi – gotowych do związku, pełnych odpowiedzialności, wzajemnej wierności i miłości. Konieczne jest duszpasterskie i liturgiczne towarzyszenie. Jak będzie to konkretnie wyglądać, to się dopiero okaże, ale jestem pewien, że odegra tu rolę kategoria błogosławieństwa. Sprawa jest jeszcze ważniejsza odkąd wprowadzono państwowe „małżeństwo dla wszystkich”. Musimy na to jako Kościół szybko zareagować. Nie możemy zawsze traktować homoseksualizmu wyłącznie przez pryzmat grzechu ciężkiego – powiedział dosłownie.

 

Bp Bode przekonywał także, że w Kościele katolickim w Niemczech coraz więcej odpowiedzialnych i kierowniczych funkcji muszą przejmować świeccy. Biskupi powinni wejść jego zdaniem na drogę dzielenia się swoją władzą. Elementem takiego procesu powinno być według hierarchy „sakramentalne docenienie” ich zaangażowania, to znaczy w praktyce udzielanie święceń kapłańskich żonatym mężczyznom. Biskup powiedział ze śmiechem, że „jeszcze nie ma gotowego pisma do papieża” w którym prosiłby o zgodę na wprowadzenie viri probati w Niemczech, ale on oraz inni biskupi niemieccy „będą bardzo uważnie śledzić Synod Amazoński” i „wyciągną z jego postanowień własne konsekwencje”.

 

Zaledwie dzień po publikacji tego wywiadu przeprowadzenie „zmian w moralności seksualnej” zapowiedział sekretarz niemieckiego episkopatu, jezuita ks. Hans Langendörfer.

 

 

Źródło: Katholisch.de

Pach


DATA: 2019-01-18 15:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Naiwni Ci co sądzą, że papież Franciszek ma inne poglądy na te tematy od niemieckich "biskupów" - dziwi mnie natomiast milczenie konserwatywnych biskupów, zwłaszcza polskich.
ponad 1 rok temu / Aramis
 
czy ten Herr biskup Bode kiedykolwiek był widziany w sutannie i koloratce? bo na tych fotach wygląda jak jakiś pastor..
ponad 1 rok temu / trydentina
 
Bp Bode sieje straszne zgorszenie, jego chec blogoslawienia homoseksualizmu i ludzi tak zyjacych jest haniebna i konieczne jest tu zdecydowane potepienie. Papiez Franciszek ma obowiazek potepic takie publiczne deklaracje bp Bode. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Oto czas, w którym zapowiadają iż grzech wołający o pomstę do Nieba ma zostać w Kościele "doceniony".
ponad 1 rok temu / sp
 
Konieczne jest duszpasterskie i liturgiczne towarzyszenie. Co to ma niby znaczyć? Co oni sobie wyobrażają? Sodomie i Gomorze będzie lżej niż temu zepsutemu pokoleniu!
ponad 1 rok temu / x
 
Czy przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec Marx zawiesił grzech Sodomii?........
ponad 1 rok temu / opty
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.