DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Wiceprezydent Warszawy atakuje abp. Jędraszewskiego. Zarzuca mu „szerzenie nienawiści”

Wiceprezydent Warszawy atakuje abp. Jędraszewskiego. Zarzuca mu „szerzenie nienawiści”
Fot. Adam Chelstowski/FORUM

Wiceprezydent Warszawy skomentował na Twitterze artykuł, w którym opisano słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego ostrzegającego przed „ideologią singli”. Paweł Rabiej uznał to za szerzenie nienawiści.

 

Podczas Mszy Świętej w ramach 28. Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin w Kalwarii Zebrzydowskiej arcybiskup Marek Jędraszewski przestrzegał wiernych przed „ideologią singli”.

 

Według duchownego „ideologia singli” promuje egoistyczne, samotne życie, którego podstawowym i jedynym celem jest zaspokajanie potrzeb jednostki przy braku nawiązywania głębszych relacji. Punktem wyjścia do kazania był fragment jednego z listów św. Pawła z liturgii słowa, który mówił: „Nikt zaś z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie”.

 

Nie żyjemy dla siebie i nie umieramy dla siebie, wbrew lansowanym dzisiaj najprzeróżniejszym ideologiom, począwszy od ideologii singli, która każe nam żyć właśnie jako te samotne wyspy. Jeżeli akceptuje się jakieś związki z innymi, to na zasadzie przelotności i nietrwałości, bez jakichkolwiek wzajemnych zobowiązań, by móc pewnego pięknego dnia powiedzieć „dziękuję, kończymy, idziemy sobie osobno dalej przez to życie” – powiedział metropolita krakowski.

 

Słowa arcybiskupa skomentował na Twitterze Paweł Rabiej. Jego zdaniem są one „słowem nienawiści”, które płyną z Krakowa.

 

Słowo nienawiści na niedzielę z Krakowa – nowa kościelna tradycja”– napisał wiceprezydent Warszawy, szydząc z homilii arcybiskupa.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK


DATA: 2020-09-15 13:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

2 razy 2 jest 4. Nawet jeżeli w głosowaniu ta wersja przepadnie.
1 miesiąc temu / @jednak
 
90% respondentów na wszelakich forach ma w tym temacie takie samo zdanie
1 miesiąc temu / jednak
 
Arcybiskup ma świętą rację. W sytuacji katastrofy demograficznej Polski, nie można pozwolić sobie na "dominację singli". Czy się to Pawłu Rabieju podoba czy nie - czas wprowadzić progresywne bykowe oraz inne formy "zachęt" do zakładania rodzin i posiadania dzieci.
1 miesiąc temu / Izydor Oracz
 
[email protected], już raz dawałem dobrą radę, poczytaj Katechizm. Naszym obowiązkiem jest napomi anie sodomitow, aby zeszli z drogi grzechu. A ty chcesz chyba ich wiecznego potępienia! Zastanów się.
1 miesiąc temu / Jac61
 
Jak to mówił mój wielki Pradziad: ...w ornat się ubrał i ogonem na Mszę dzwoni...
1 miesiąc temu / Kasandra
 
Rabiej szczuje na Arcybiskupa, bo zakłada złą wolę innych, gdy nie są tacy, jak on chce. Tylko Rabiej ma rację? A może zatka sobie gębę, ręce w końcu wsadzi w robotę, załata popękany szambociąg i z powodu faktycznego zajęcia, nie będzie wylewał swych ścieków myślowych na forach medialnych. Tak oszczędzi nam śmierdzącego hejtu, którego źródłem jest stołeczny magistrat.
1 miesiąc temu / Rada dla Warsza
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.