DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Wiceprezydent USA: jesteśmy bliscy zapewnienia prawnej ochrony świętości życia

Wiceprezydent USA: jesteśmy bliscy zapewnienia prawnej ochrony świętości życia
źródło: youtube.com / studentsforlife

Stany Zjednoczone są bliskie przywrócenia „świętości życia w centrum amerykańskiego systemu prawnego”. - Administracja Trumpa całkowicie popiera ten ruch – zapewnił wiceprezydent Mike Pence podczas przemówienia wygłoszonego do uczestników „Marszu dla Życia” w Waszyngtonie.

 

- Pokolenie pro-life nigdy nie powinno mieć wątpliwości, że jesteśmy z Wami – mówił Pence do setek tysięcy zebranych w Washington Mall podczas transmitowanego na żywo wystąpienia z Białego Domu.

 

„Marsz dla Życia” - według organizatorów - jest „największą coroczną demonstracją w obronie praw człowieka na świecie”. 22 stycznia mija 45 lat od wydania przez Sąd Najwyższy skandalicznego wyroku w sprawie Roe przeciw Wade, w którym uchylono przepisy zakazujące zabijania dzieci poczętych. Od tego czasu około 60 milionów dzieci zamordowano w wyniku aborcji.

 

Zdaniem wiceprezydenta, sytuacja powoli się zmienia. - Moi przyjaciele, życie wygrywa w Ameryce, ponieważ miłość ratuje życie - oświadczył wiceprezydent, nawiązując do tematyki tegorocznej demonstracji.

 

- Wierzę z całego serca, że dzięki Waszemu nieustannemu poświęceniu i współczuciu, większość obrońców życia w Kongresie z prezydentem Donaldem Trumpem w Białym Domu i z Bożą pomocą przywróci świętość życia w centrum amerykańskiego systemu prawnego – deklarował Pence, spotykając się z wielkim aplauzem tysięcy osób.

 

W sobotę minęła pierwsza rocznica inauguracji „najbardziej prominentnego prezydenta w amerykańskiej historii, prezydenta Donalda Trumpa” - zauważył Pence. - Poprzez uniemożliwienie wydawania dolarów podatników na finansowanie aborcji za granicą i zobowiązanie stanów do poszanowania życia; poprzez nominacje sędziów, którzy będą podtrzymywać nasze wolności dane przez Boga i zapisane w konstytucji Stanów Zjednoczonych, Donald Trump jest niestrudzonym obrońcą życia i sumienia w Ameryce – kontynuował zastępca prezydenta USA.

 

Wiceprezydent zapowiedział, że lider USA uczyni jeszcze więcej, by chronić najbardziej bezbronnych w społeczeństwie.

 

W piątek Departament Zdrowia i Opieki Społecznej ogłosił unieważnienie dekretu administracji Obamy, zakazującego rządom stanowym odmowy funduszy Medicaid dla federacji Planned Parenthood znanej z propagowania antykoncecpcji, permisywnej seksedukacji i wykonywania aborcji.

 

Tuż przed marszem Izba Reprezentantów przegłosowała ustawę chroniącą życie dzieci, które urodziły się żywe podczas aborcji. Prawo zabrania ich uśmiercania i pozostawienia bez odpowiedniej opieki, jak czyniono dotychczas, pozwalając, by umarły w męczarniach. Trump obiecał podpisać tę ustawę jak tylko trafi na jego biurko.

 

Wiceprezydent chwalił obrońców życia i dziękował im za niestrudzoną walkę w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Przypomniał jednocześnie, że ponad 240 lat temu ojcowie założyciele USA napisali słowa, które powtarzane były przez wieki. Ogłosili, że prawdy dotyczące ochrony życia są oczywiste, że każdy z nas jest obdarzony przez Stwórcę pewnymi niezbywalnymi prawami i wśród nich jest prawo do życia, wolności oraz dążenia do szczęścia.

 

- Czterdzieści pięć lat temu Stany Zjednoczone odwróciły się od niezbywalnego prawa do życia, ale wtedy narodził się nasz ruch…ruch, który wciąż zdobywa serca i umysły – konstatował. - Bądźcie świadomi tego, że idąc w Marszu dla Życia, Wasze współczucie, wytrwałość, aktywizm i modlitwy ratują życie – dodał Pence.

 

W swoim pierwszym roku urzędowania Trump przywrócił „politykę miasta Meksyk”, która uniemożliwia przekazywanie funduszy z budżetu federalnego organizacjom angażującym się lub promującym aborcję za granicą. Podpisał też ustawę, zezwalająca stanom na cofnięcie funduszy dla Planned Parenthood, mianował wielu obrońców życia na kluczowe stanowiska administracyjne i zakończył program opieki zdrowotnej zobowiązujący pracodawców do zapewnienia pracownikom ubezpieczenia, obejmującego darmowe „usługi” antykoncepcyjne, sterylizacyjne i aborcyjne.

 

Administracja Trumpa stanęła również w obronie życia i rodziny w ONZ, wycofując finansowanie proaborcyjnego Funduszu Ludnościowego NZ (UNFPA) i wsparcie finansowe dla proaborcyjnej, i prohomoseksualnej agendy NZ ds. oświaty i kultury (UNESCO).

 

Źródło: lifesitenews.com

AS


DATA: 2018-01-23 12:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Widzisz PiS, można? Można!
6 miesięcy temu / Zenon
 
Bardzo dobra wiadomość! Wypada jeszcze życzyć Panu Wiceprezydentowi żeby wrócił do świętej wiary katolickiej.
6 miesięcy temu / bvr
 
Podejrzewam że to taktyka zdobycie głosów i poparcia bo jednak niektóre obiecanki złamali. Obiecali ze już koniec z wojnami, obiecali koniec układów i obiecali zerwanie totalitarnych kontraktów gospodarczych. A jednak tak się nie stało. No to próbują inaczej zdobyć poparcie. Nie ma co się nabierać, ale dobrze że to i tak pozytywny krok.
6 miesięcy temu / Nongrata
 
Brawo, teraz jasne jest dlaczego świat tak bardzo nienawidzi Trumpa.
6 miesięcy temu / Wojtek
 
A polskojęzyczne marionetki to co ?
6 miesięcy temu / kiedy w Polsce ?
 
Trzeba to nagłośnić ! Trudno o lepsze wsparcie dla inicjatywy Zatrzymaj aborcję ! Nie jesteśmy sami !!!
6 miesięcy temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.