DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Wiceprezydent Gdańska chciał „obejść” rodziców? Genderowe zajęcia nie są obowiązkowe!

Wiceprezydent Gdańska chciał „obejść” rodziców? Genderowe zajęcia nie są obowiązkowe!
Fot. Daniel Dmitriew / FORUM

List zastępcy prezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka do dyrektorów i nauczycieli szkół na temat udziału dzieci w „warsztatach antydyskryminacyjnych” można ocenić jako próbę „obejścia” rodziców i uderzenie w ich konstytucyjne prawa. Samorządowca wypunktował Instytut Ordo Iuris.

 

„Zastępca Prezydenta Gdańska w liście do dyrektorów szkół podważa prawa rodziców i twierdzi, że warsztaty antydyskryminacyjne mają w tym mieście charakter obowiązkowy” – podał Instytut Ordo Iuris, wskazując, że są to informacje nieprawdziwe, bo szkoła nie może wymagać obecności uczniów podczas zajęć bez zgody rodziców.

 

Jak przypomniał Instytut Ordo Iuris, w ramach prowadzonej akcji „Chrońmy Dzieci” już nie raz wykazano, że w szkołach realizowane są zajęcia dodatkowe, które niekiedy prowadzone są przez organizacje promujące obyczaje grup LGBTQ, utożsamiające się z ideologią gender i propagujące permisywny model edukacji seksualnej. W takich sytuacjach alarmują rodzice, którzy sięgają po przygotowane przez Instytut rodzicielskie oświadczenie wychowawcze, które ma im pomagać w skutecznej realizacji prawa do zapewnienia dziecku wychowania zgodnego z ich przekonaniami.

 

Tak właśnie się stało w Gdańsku, gdzie 28 czerwca został przyjęty przez Radę Miasta kontrowersyjny „Model na rzecz Równego Traktowania”. Tymczasem 19 września zastępca prezydenta Miasta Gdańska, Piotr Kowalczuk wystosował „list do Pań Dyrektor, Panów Dyrektorów, Nauczycieli i Nauczycielek gdańskich placówek oświatowych”, w którym odnosi się do działań rodziców korzystających ze swoich konstytucyjnych praw, kwestionując przy tym wspomniane rodzicielskie oświadczenie wychowawcze. Zdaniem Ordo Iuris materiał ten „wprowadza adresatów w błąd, prezentując dalece nierzetelne oceny”.

 

Jak wyjaśnił Instytut Ordo Iuris, „nieuprawnione i wprowadzające w błąd są podejmowane przez zastępcę prezydenta Gdańska próby utożsamienia warsztatów antydyskryminacyjnych z niekontrowersyjnym zadaniem szkoły polegającym na kształtowaniu w uczniach postaw obywatelskich”.

 

Zdaniem ekspertów, „warsztaty antydyskryminacyjne” nie stanowią bowiem realizacji podstawy programowej edukacji szkolnej. „Podstawa programowa szczegółowo wymienia listę zajęć obowiązkowych, takich jak matematyka, historia, biologia i inne. Żadne z nich nie przewiduje wpajania uczniom takich treści, współtworzonych przez aktywistów LGBT. Stąd, uczestniczenie w warsztatach dzieci i młodzieży uzależnione jest od zgody rodzica” – podał Instytut.

 

Ponadto prowadzenie „działań antydyskryminacyjnych” przestało być w zeszłym roku obowiązkiem szkoły wynikającym z ministerialnego rozporządzenia. Trzeba zatem pamiętać, że „rodzicielskie oświadczenie wychowawcze pozwala na realizację prawa rodziców do zapewnienia dziecku wychowania zgodnego z ich przekonaniami także wówczas, gdy warsztaty antydyskryminacyjne odbywają się – co jest bezpodstawną praktyką – w ramach lekcji obowiązkowych”.

 

Ordo Iuris przypomniał też, że umieszczanie warsztatów antydyskryminacyjnych w ramach obowiązkowych lekcji jest niczym innym jak próbą „obejścia” rodziców, wytrącenia im „podstawowego narzędzia wpływu na treści przekazywane dzieciom w szkole i zredukowania instytucji zgody rodzicielskiej do obszaru zajęć sportowych, gry na instrumentach, tańca itp.”.

 

- Chęć podważenia rodzicielskiego oświadczenia wychowawczego jest przykrym świadectwem postawienia interesu ideologicznych aktywistów ponad elementarnymi prawami rodziców – zauważył mec. Rafał Dorosiński z Ordo Iuris. Warto pamiętać, że Instytut udziela wsparcia rodzicom, których prawo do wychowania dziecka zgodnie z własnymi przekonaniami jest podważane.

 

Źródło: Ordo Iuris

MA

 


DATA: 2018-09-25 15:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trudno nazwać Norwegię krajem skostnialej prawnicy ) norwedzy przestali uczyć w szkołach i uniwersytetach tych głupot o jakichś genderach gdyż uznali , że to stek ideologicznych belkotow a nie nauka
9 miesięcy temu / szpulas11
 
To sa nazwiska 20 radnych miasta Gdańska z Platformy Obywatelskiej : Andrzejczak Mariusz,Błaszkowski Wojciech ,Borawski Piotr,Bumblis Marek, Dunajewska Beata, Dzik Piotr , Geryk Żaneta , Gorecki Jarosław , Jankowiak Beata, Kazimierczyk Lech , Kowalczys Andrzej , Lodzińska Emilia, Nieroda Adam , Olek Magdalena , Oleszek Bogdan , Owczarczak Agnieszka , Skarbek Mateusz , Stybor Wojciech , Wasilewska Teresa , Wierzba Beata . Za uchwałą głosowało szesnastu z nich . Czterech było nieobecnych , ale ten unik nie zmienia faktu , że popierają taka politykę prezydenta Adamowicza . Domyslam sie , że tych 4 nadal będzie ubiegało sie o głosy katolików.
9 miesięcy temu / Mirek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "63052"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.