DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Wicepremier Włoch: razem z Orbanem odsuniemy lewicę od władzy!

Wicepremier Włoch: razem z Orbanem odsuniemy lewicę od władzy!
Matteo Salvini By Niccolò Caranti (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Wicepremier Włoch, Matteo Salvini wyraził oburzenie rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie uruchomienia wobec Węgier art. 7 unijnego traktatu. Zapowiedział, że kwestią czasu jest, by Europą rządzili on oraz Viktor Orban.

 

„Akt polityczny, szaleństwo lewicowej Europy, która nie może pogodzić się ze zmianami” – tak wiceszef włoskiego rządu, Matteo Salvini skomentował działania Parlamentu Europejskiego wobec Viktora Orbana.

 

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, wzywającą państwa członkowskie do uruchomienia art. 7 unijnego traktatu, która to procedura umożliwia nałożenie sankcji na dany kraj. Główne zarzuty stawiane Węgrom dotyczą ograniczania wolności mediów, sądów i uczelni, korupcji oraz łamania praw mniejszości. Rezolucję poparło 2/3 członków parlamentu.

 

Orban nie ma wątpliwości, że działania PE związane są z odmową przyjęcia przez Węgry uchodźców. Zapowiedział też, iż Budapeszt nie ugnie się pod presją.

 

Orbana wsparł wicepremier Włoch i lider Ligi Północnej, Matteo Salvini. Przyznał, iż on, Orban a także inne kraje oraz partie Europy pracują wspólnie nad tym, by „zmienić historię tego kontynentu w maju przyszłego roku”.

 

- Całkowicie zmienimy Europę, wykluczając socjalistów z jej rządu i umieszczając w centrum prawo do życia, rodziny, bezpieczeństwa – podkreślił Salvini.

 

 

Źródło: interia.pl

ged


DATA: 2018-09-15 12:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Módlmy się o Chrześcijańską Europę. Amen
ponad 1 rok temu / Obywatel
 
No i porównując to co się dzieje w Polsce i we Włoszech, pani Joanna Teglund odrzuciła pomysł o powrocie ze Szwecji do Polski i zamierza zamieszkać w Italii... Jak nie będziemy mieć takiego drugiego Orbana czy Salviniego, to nasi rodacy do nas nie wrócą, tylko wybiorą lepsze miejsce na ucieczkę przed uchodźcami itp.
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Zgadzam się ja. Jakoś tylko nie słyszę w tym o Kaczyńskim. Dlaczego? Bo to lewicowy socjalista. A prawicowy światopogląd ma tylko wtedy jak są wybory. Orban to polityk światowego formatu i jest wyposażony. Kaczyński niestety tylko polskiego a szkoda bo wielu widziało w nim polskiego Orbana. A może tylko chciało widzieć?!
ponad 1 rok temu / Czytelnik
 
Oby, ale na poparcie no. Francji, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Niemiec itp. niestety, nie można liczyć. Liczyć się za to należy z kolejną Jugosławią, czy Ukrainą w opornych krajach - Niemcy takiego zagrożenia dla swojej dominacji nie odpuszczą. Dowody? Choćby duży przemyt broni do Polski z Ukrainy + ustawa o "bratniej, zbrojnej pomocy w razie zagrożenia demokracji" w którymś z krajów członkowskich UE.
ponad 1 rok temu / Dziadek
 
Brawo dla Orbana i SAlvini- ego. Wielcy Politycy. Niech dobry Bóg w Trójcy Św. Jedyny błogosławi.
ponad 1 rok temu / Filip
 
Trzymam kciuki za tych polityków włoskich i węgierskich. Oby odsunęli lewicę od władzy także i w Polsce. Chcę mieć tu w końcu konserwatywny rząd, a nie tylko stwarzający pozory prawicowości.
ponad 1 rok temu / nadziej-Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.