DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"Pielgrzym Chrystus ten niepełny Akt Intronizacji przyjął - były pewne widoczne znaki" też masz objawienia?
ponad 3 lata temu / JAWA
 
Art. 25 Konstytucji zabrania władzom państwowym działalności religijnej.
ponad 3 lata temu / JAWA
 
niemogę zcierpieć gdy widzę i słyszę tych kłamców pisowskich i ich popleczników . niczym nie różnią sie od po. zgraja złoczyńców . różnią się tylko sposobami czynienia zła Panu Bogu swieczkę a diabłu ogarek .
ponad 3 lata temu / jan
 
Oczywiście, że politycy przyjmowali Jubileuszowy Akt wyłącznie jako osoby prywatne i w swoim własnym imieniu. To co było 19 listopada, to był Akt zawierzenia, jako ostatni akord zakończenia 1050 rocznicy chrztu Polski, To był Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana! a szerzej w całym Kościele zakończenie Roku miłosierdzia. ***To był dobrowolny akt dla każdego.*** To był kompromis zawarty z różnymi grupami "intronizatorów" co głosili wprost heretyckie nauki! jak ogłaszanie Chrystusa Królem Polski! sprowadzenie przesłania Rozalii do politykierstwa *** Poczytać więcej z wyjasnień bp Czai.
ponad 3 lata temu / Teresa
 
Czy p.Gowin był w Krakowie 19.11? Czy p. Gowin otrzymał status reprezentowania w tej kwestii Rządu Polskiego? ?Zdaniem polityka działalność polityczna zgodna z Ewangelią jest trudna.? Czyli życie w Prawdzie! Gdyby oddał się pod Panowanie Jezusa Chrystusa Króla Polski było by zdecydowanie łatwiej żyć zgodnie z Prawdą. Polityk dba o dobro wspólne narodu. Polityk, który debatuje nad dobrem, czy ono jest dobre dla narodu jest zdyskwalifikowany jako polityk. Celem ostatecznym polityka powinno być Dobro Najwyższe, a nie urząd, żeby był dobrym politykiem dbającym o dobro wszystkich.
ponad 3 lata temu / DialogSercaMiłości
 
Pamiętajmy to zawsze że każdy ,nawet najbardziej oficjalny i publiczny człowiek umiera całkiem prywatnie.
ponad 3 lata temu / Hugon de Payns
 
@tola - dobre! :))))))))
ponad 3 lata temu / margeritta
 
@margeritta woli islam. Gdzie nie króluje Chrystus, tam tworzy się pustka, natychmiast wypełniana przez inne religie lub systemy.
ponad 3 lata temu / tola
 
@teresa: pani Premier nikt nie zabronił, ale też nie miała takiego obowiązku, za to z pewnością miała wiele innych. Uczestniczenie w obrzędach religijnych jest konstytucyjnym PRAWEM każdego z nas, nie obowiązkiem, nie wyłączając ekipy rządzącej. @Jadwina - kiepska prowokacja
ponad 3 lata temu / margeritta
 
Multi-kulti wprowadza się po to, żeby Intronizacje w narodach nie były możliwe. Muzułmanin czy Żyd, zawsze ktoś będzie zdecydowanie przeciwdziałał.
ponad 3 lata temu / inaczej
 
Uważam, że Polacy-katolicy intronizowali Chrystusa Króla Polski, a ci, których nie było lub przeciwdziałali - nie są Polakami-katolikami. Dokonało się wyjaśnienie granic istniejącego a maskowanego pozorami wiary podziału. Jedność do której wzywają ci, którzy nie mają odwagi opowiedzieć się za Bogiem i jego prawami nie jest możliwa, tak samo jak nigdy nie będzie jedności między sługami Boga a sługami szatana.
ponad 3 lata temu / be
 
gdzie byla pani premier kto zabronil jej uczestniczyc we mszy o znaczeniu Narodowym do swiatyni opatrznosci miala pozwolenie tutaj jej zabroniono kto nia rzadz?
ponad 3 lata temu / teresa
 
Kolejny farbowany lis... Prawdę mowiąc to nie zauważyłem przyzwoitości u polskich polityków, w najmniejszym stopniu, nawet po śmierci JPII, jak niby twierdzi Gowin. Wstyd, hańba, żenada, ot co.
ponad 3 lata temu / aaa
 
Niestety Gowin ma rację, bo obecność tych kilku naszych "przywódców" nie miała charakteru państwowego, tak samo zresztą, jak sam "akt" nie był żadną intronizacją ani Osoby Pana Jezusa, jak chcą jedni, ani Serca Jezusowego, jak twierdzą inni. Było to raczej ZAWIERZENIE i przyjęcie królowania Chrystusa w sercach ludzkich, od czego trzeba zresztą zacząć. Jednak jakoś po 19 listopada nie usłyszałem pokajania się rządu za "uwalenie" w Sejmie projektu Stop Aborcji, więc trudno mówić nawet o uznaniu Pana Jezusa jako Króla w tychże sercach. Nieszczere to wszystko, dęte, na pokaz, z elementami szamanizmu i magii (Chrystus Król na tronie wszystko odmieni), skoro sami promotorzy wydarzenia nie zachowali się miesiąc z kawałkiem temu, tak jak powinni. Z Panem Bogiem.
ponad 3 lata temu / Stefan
 
Pobożny pośle-ośle Gowinie, ty nie wszedłeś "w to miejsce" Po Janie Pawle II, tylko w g....
ponad 3 lata temu / panMarek
 
"Działalność polityczna zgodna z Ewangelia jest trudna" - panie Gown czy dzialalnosc polityczna bez Ewangelii, tj bez fundamentalnych zasad jest dla katolika wg pana łatwiejsza??? W czym i dlaczego, bo właśnie to Ewangelia pomaga nam w wyborach życiowych !
ponad 3 lata temu / Asia
 
Przecież to całe towarzystwo to jedno i to samo - okrągły stół! Zmieniają partie jak rękawiczki, a przed nami grają teatr. Właśnie to się obnaża!
ponad 3 lata temu / bez róznicy
 
Gowin chrzani jak potłuczony lewak...
ponad 3 lata temu / Rena6
 
@cecylia - Pani premier Szydło nie było na uroczystości w Łagiewnikach.
ponad 3 lata temu / Maria
 
Gowin stał się lepszy - był w Platformie teraz jako Lider partii Polska Razem- jaka jest gwarancja,że jutro nie będzie w niej Niesiolowskiego albo Palikota?
ponad 3 lata temu / Meta
 
Raz jeszcze widać, że \'dobra zmiana\' wymaga jeszcze lepszej wymiany przynajmniej niektórych \'mędrców\' w rodzaju p. Gowina, czy p. Glińskiego.
ponad 3 lata temu / Emanuel Czyżo
 
To zwykły czerwony mason!
ponad 3 lata temu / szoto
 
Panie ministrze NAUKI... , pan prezydent Duda i pani premier Szydło stoją na czele państwa polskiego i podczas tej uroczystości reprezentowali właśnie państwo polskie !!! Na szczęście Pan Jezus określił warunki , które mają być spełnione sł. b. Rozalii Celakównie , a nie panu Gowinowi ! Przyjęliśmy Chrystusa w naszym kraju , POLSCE ! W obcności i za zgodą najważniejszych przedstawicieli rządu . Daliśmy pozwolenie na KRÓLOWANIE właśnie CHRYSTUSOWI . Polska polityka nie zmieniła się , bo postawił Pan na ludzi , a nie na Boga !!!
ponad 3 lata temu / cecylia
 
Cieszmy się i radujmy się, że Jezus Chrystus zechciał być Królem Polski.
ponad 3 lata temu / cichy
 
Polska jest krajem wyznaniowym.Rządem polityk tego nie zmieni.JJesteśmy krajem wyznania Rzymsko Katolickiego.JEZUS CHRYSTUS JEST KRÓLEM POLSKI.To nasza wolą całego polskiego narodu założyć koronę naszemu Królowi.
ponad 3 lata temu / Jadwina
 
A szkoda.... to co padlo z ust ministra to szambo się wylało... To jest wstęp do Intronizacji a właściwa czeka nas niebawem jak zmienią się wladze kościele i rządowe . Jak można intronizawać Pana Jezusa i nie być za życiem i popierać aborcje ...to się gryzie z sobą.
ponad 3 lata temu / baj 900
 
Rozumiem, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby do Intronizacji doszło. Kto modlił się i podejmował starania ma czyste sumienie. Chryste Królu Polski bądź wola Twoja. Żyjmy tak, jakby każdy dzień miał być ostatnim na ziemi, a Gowina zostawmy jego masońskim bożkom.
ponad 3 lata temu / spokojnie
 
Pomimo że Intronizacja nie przebiegała tak jak powinno być to niebo ją przyjęło i Pan JEZUS w Polsce od 19 listopada Anno Domini 2016 Króluje w Polsce
ponad 3 lata temu / hel
 
Mam więc nadzieję że palenie świec szabasowych przez prezydenta też było prywatne. A nadto, jeśli ta wypowiedź pana Gowina jest prywatna to chętnie odpowiem mu słowami Kmicica .... prywatnemu! Nie posłowi!
ponad 3 lata temu / hugon de payns
 
Tak ważni politycy powinni podkreślać ważność aktu przyjęcia Jezusa za Króla w Polsce.
ponad 3 lata temu / Obywatel
 
Panie Gowin proszę się podać do dymisji, nie życzę sobie aby Pan reprezentował mnie w rządzie.
ponad 3 lata temu / Piotr P
 
Sadziłem dotąd, że polityk nie można być bardziej przyzwoity, lecz po prostu przyzwoity! Tak, jak nie można być katolikiem tylko prywatnie. Boże chroń Polskę przed takimi politykami.
ponad 3 lata temu / Andrzej
 
I kiedyś przyjdzie na to czas, kiedy? za jakich rządów?, za jakiego prezydenta? - tego nikt nie wie!
ponad 3 lata temu / Teresa
 
Czy Gowin jest masonem?
ponad 3 lata temu / oto
 
I wszystko jasne
ponad 3 lata temu / o
 
Pan Gowin też mówi w swoim własnym prywatnym imieniu. Jego opinia prywatna jest tak jak jego dusza
ponad 3 lata temu / WIOSNA
 
Czy wreszcie w wyborach parlamentarnych będzie startować ugrupowanie katolickie i polskie, a nie przebierańcy ?.
ponad 3 lata temu / johan
 
Gowin niedługo wyleci z rządu, o czym wie. Dlatego ostatnio trochę bardziej się ośmiela - 9 proc. podatek dla firm, sprzeciw wobec Komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji... Teraz to...
ponad 3 lata temu / Prokapitalizm.pl
 
"A naszkodliwszy są katolicy bojaźliwi, i małego serca, którzy gniewem się sprawiedliwym i świętym ku obronie czci Boga swego nie zapalają, a zelum [gorliwości] nie mają, i jako straszydła na wróble stoją." - słowa błogosławionego ks. Piotra Skargi Uwielbiam jak kto drapie publicznie prawe ucho lewą ręką (i to w dodatku ponoć nie swoją) ;)
ponad 3 lata temu / templariusz
 
Należy też przypomnieć, że pobożny poseł Gowin głosował przeciw ochronie życia nienarodzonych dzieci.
ponad 3 lata temu / bjs
 
Prawdziwa intronizacja dopiero przed nami.
ponad 3 lata temu / feli
 
I taka wypowiedź pokazuje jaką rolę pełni "polityka".... nie można dwóm panom służyć.
ponad 3 lata temu / Soplica
 
Współbrzmi to ze słowami bpa Pindela w konferencji w Łagiewnikch 19-XI/16: "...jest dokument Kongregacji Nauki Wiary z dnia 21-XI-2002 /.../, noszący tytuł "Nota doktrynalna o niektórych aspektach działalności i postępowania katolików w życiu politycznym", akceptuje laickość państwa, rozumianą jako "autonomia sfery obywatelskiej i politycznej w stosunku do sfery religijnej i kościelnej..."." +++ Nie oznacza to, że jesteśmy porzuceni przez Boga (ino przez Kościół posoborowy), bo: 1/ w I akapicie Jubileuszowego Aktu biskupi napisali: "oto MY POLACY stajemy przed Tobą [...], aby uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu...; 2/ w I akapicie Epilogu Komentarza do Aktu Episkopat napisał: "Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nie jest zwieńczeniem, lecz początkiem dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i w Narodzie Polskim. +++ Uprzytamniam: Naród Polski jest podmiotem Aktu Jubileuszowego. Króluj nam Chryste, w Polsce i wszędzie!
ponad 3 lata temu / Jurek
 
czy ktoś może mi powiedzieć: czy to się wypowiada wicepremier katolickiego i polskiego rządu?
ponad 3 lata temu / mucha
 
Gowin nie ma nic do gadania . Pozatym juz raz próbował rozbić jedność prawicy i niech siedzi cicho
ponad 3 lata temu / Greg
 
Jarosław Gowin stwierdził, że politycy, którzy w minioną sobotę przyjęli Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana robili to wyłącznie w swoim prywatnym imieniu. ____________________ Rozalia inne wskazówki dawała.
ponad 3 lata temu / katarynka
 
Kolejny judeochrześcijanin się zdemaskował. Ale Intronizacja Jezusa Chrystusa Króla Polski była, czy się innowiercom i ateistom podoba czy nie. Pan Jezus Chrystus ten niepełny Akt Intronizacji przyjął - były pewne widoczne znaki okazane wiernym Rycerzom Chrystusa, którzy zapielgrzymowali na ten historyczny w dziejach Polski Akt Intronizacyjny. Według mnie najważniejszy od Chrztu Polski, nawet jeśli niektórzy duchowni próbują go nierozsądnie umniejszyć.
ponad 3 lata temu / Pielgrzym
 
Kolejny dowód na to, że sobotni akt, nie był intronizacją, ale małym krokiem w jej stronę. Pan Jezus mówi wyraźnie służebnicy bożej Rozalii Celakównie, że ma zostać uznany za króla przez władze państwową i duchową, ale przede wszystkim przez naród, który na tę chwile czci go wargami, ale sercem jest daleko od niego. Potrzeba modlitwy, pokuty, ofiary jednych Polaków za drugich. Jeszcze długa walka przed nami do tego, aby Jezus został rzeczywistym Królem Polski!
ponad 3 lata temu / stoLica
 
Bardzo nie lubię Gowina w myśl hasła bł. Piusa IX: "Nie ma większych wrogów Kościoła, niż liberalni katolicy"
ponad 3 lata temu / stoLica
 
robespier Pan J. Gowin ma ksywkę "pobożny" Do tej pory nie wiem dlaczego?
ponad 3 lata temu / Roni
 
Na szczęście, to nie Gowin o tym decyduje, tylko Pan Bóg, który to przyjmuje (albo i nie). Jeśli p. Gowin nie chce byc poddanym Chrystusa Króla - nikt go nie zmusza.
ponad 3 lata temu / Pokręć
 
Po co takie usprawiedliwienia kiedy mówi się tyle o deklaracji rządzących o poddaństwie państwa Polskiego władzy Chrystusa Króla wraz Maryją Królową Polski, nad narodem polskim.To fałszowanie prawdy wyrażanej przez Rządzących oraz Episkopat Polski.Gdzie konkordatowe ustalenia?
ponad 3 lata temu / NN
 
Nie jestem pewien, czy po II Soborze Watykańskim czasem nie zakazano "państw katolickich". Jeśli tak, to trudno jest uczynić w dokumentach państwowych Chrystusa królem Polski. Jedyna nadzieja w tym, że ktoś dowiedzie, że Maryja jest prawną Królową Polski (ten dawny akt zdaje się nie był nigdy podważony przez żadnego okupanta, choć obecnie jest martwym prawem).
ponad 3 lata temu / aaa
 
Jak ma się wypowiedź Gowina do deklaracji Kaczyńskiego i Szydło w Krynicy o budowaniu państwa chrześcijańskiego? W 1050 lecie Chrztu Polski 1050 oszustwo?? A Bóg wszystko widzi.
ponad 3 lata temu / tb
 
Sami sobie szykujecie klęskę polityczną i piekło w wieczności.
ponad 3 lata temu / wb
 
gowin - niedzielny katolik:D
ponad 3 lata temu / robespier
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.