DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2021 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Wicepremier Morawiecki popiera zakaz handlu w niedzielę. Także ze względu na wagę życia rodzinnego

Wicepremier Morawiecki popiera zakaz handlu w niedzielę. Także ze względu na wagę życia rodzinnego
Fot.Marek Kuwak/FORUM

Minister rozwoju w rządzie Beaty Szydło, Mateusz Morawiecki, popiera rozwiązanie prawne ograniczające możliwość handlu w niedzielę. Dzięki takiemu rozwiązaniu Polska dołączyłaby do grupy krajów uważających życie rodzinne za wartość społeczną – przekonuje wicepremier.

 

Mateusz Morawiecki był pytany o handel w niedzielę w trakcie XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy. Polityk zwrócił uwagę, że Polska jest w ogonie państw Unii Europejskiej pod tym względem.

 

Jesteśmy jednym z ostatnich krajów UE, w którym nie ma żadnego zakazu handlu w niedzielę – zauważył wicepremier odpowiadając na pytanie, czy popiera wprowadzenie praw ograniczających możliwość działania sklepów w Dzień Pański. – Jak najbardziej popieram – powiedział.

 

Polityk przypomniał, że w wielu państwach handel w niedzielę jest całkowicie niedozwolony, zaś inne kraje stosują rozwiązania mieszane, z ograniczeniem handlu tylko w jedną niedzielę. Zdaniem Morawieckiego przepisy takie dotyczą nie tylko ekonomii, ale i spraw społecznych.

 

Chcemy dołączyć do tych krajów, które uważają życie rodzinne za pewną wartość społeczną – zauważył dodając, że zakaz handlu w niedzielę nie powinien negatywnie odbić się na gospodarce, gdyż „można kupić chleb w sobotę, a nie w niedzielę, a buty w piątek”.

 


Źródło: gazetaprawna.pl

MWł
   


DATA: 2016-09-07 09:37
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jeśli chcemy brać przykład z krajów europejskich "światłych", to zgadzam się jeśli weźmiemy z nich inne przykłady,np. małżeństwa jednopłciowe i adopcja dzieci przez te pary, wtedy zgadzam się na zakaz handlu w niedziele w innym przypadku to wara od powoływania się na przykłady innych krajów no. Niemców.
ponad 3 lata temu / karolina
 
@Leo: chodzi o post? napisz coś więcej.
ponad 4 lata temu / proszę
 
Jestem za ceta-mi, ttip-ami i innymi oszustwami. Co mi szkodzi powiedzieć, że "popieram rodzinę"? Taki ochłap poprawi mój "wizerunek". To by.ło i tak to kupi, widzą tylko swój garnek.
ponad 4 lata temu / myślę
 
Nikt nie mówi o tym że Niedziela to dzień święty. Mówi się natomiast o jakichś tam zakazach i nakazach jakoby talmudczej kazuistyce. Jeśli zaczniemy zmuszać ludzi do przestrzegania dnia świętego prawem co wiąże się z ustanowieniem jakiś kar, bo wtedy jakiż sens tego prawa. No to w takim razie jesteśmy już zdemoralizowanymi żydo-chrześcijanymi. Nie dziwi mnie wypowiedź Morawieckiego "...że Polska jest w ogonie państw Unii Europejskiej pod tym względem." A przecież Unia to Związek Radziecki który z Bogiem i chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego. To że polacy handlują w niedzielę świadyczy o tym że są albo głupi albo zdemoralizowani. Miłość do Boga jest ponad jakimkolwiek ludzkim prawem. Państwo chce być bogiem tak więc trzeba zmusić ludzi do przestrzegania państwowego prawa a nie uczyć Bożego przykazania. Pan Morawiecki i jemu podobni w całej Unii to ludzie Novus Ordo Seclorum i usługują, a więc są ministrami świeckiego porządku i prawa. Pozdrawiam, Z Bogiem!
ponad 4 lata temu / Krzysiek
 
Niech mi ktoś wyjaśni, dlaczego sektor handlu może mieć wolne, bo rodzina itd., a kierowcy, maszyniści, pracownicy szpitali (nie tylko lekarze), ochroniarze i inni tzw. ludzie pracy już nie zasługują na to, by spędzić niedzielę z rodziną?
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Przepraszam, ale minister jest chyba oderwany od rzeczywistości, na parkingach przy centrach handlowych w niedziele ludzie ruszają do sklepów całymi rodzinami.
ponad 4 lata temu / Rtyuo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.