DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Wicepremier Jarosław Gowin staje w obronie zwolenników ideologii gender

Wicepremier Jarosław Gowin staje w obronie zwolenników ideologii gender
Jarosław Gowin, fot. Mateusz Wlodarczyk/FORUM

Wicepremier Jarosław Gowin złożył zaskakującą deklarację. Minister nauki i szkolnictwa wyższego zapowiedział, że będzie stawał w obronie „wolności słowa” zwolenników ideologii gender. Polityk mówi również, że Zjednoczona Prawica musi otworzyć się na wyborców o centrowych poglądach.

 

Zaskakujące słowa Jarosława Gowina padają w wywiadzie na łamach tygodnika „Sieci”. Wicepremier mówi w nim m.in. o kondycji uczelni wyższych działających w Polsce, a także o środowisku naukowym. Podkreśla, że lewicowi intelektualiści mają prawo podejmować projekty badawcze i prowadzić zajęcia w tym zakresie. „Położę się Rejtanem, jeżeli ktoś będzie próbował ograniczać wolność słowa zwolennikom ideologii gender” – mówi lider partii Porozumienie.  

 

W rozmowie z Jackiem Karnowskim, wicepremier Jarosław Gowin podkreśla, że lewicowe środowiska funkcjonujące na uczelniach wyższych dobrze przyjęły nowe rozwiązania i reformy związane z pracą akademicką. „Wcale nie narzekam na współpracę ze środowiskiem akademickim. Proszę zwrócić uwagę, że duża część wybitnych naukowców, niekoniecznie – delikatnie mówiąc – o poglądach prawicowych, popiera moje reformy” – tłumaczy.

 

W dalszej części wywiadu, Jarosław Gowin przyznaje, że większą część środowisk akademickich w Polsce i na świecie stanowią naukowcy o liberalnych i lewicowych poglądach. „W Polsce i niemal na całym Zachodzie środowiska akademickie w większości mają poglądy lewicowo-liberalne” – mówi. „Prostych rozwiązań nie ma. Moim zdaniem należy wejść ze środowiskami opiniotwórczymi w dialog i spróbować przekonać choć część do naszych propozycji. Byłem, jestem i będę natomiast kategorycznie przeciwny jakiemukolwiek ograniczaniu autonomii uczelni. To jeden z fundamentów cywilizacji Zachodu” – dodaje.

 

Warto zauważyć, że to właśnie w oparciu o przepisy wprowadzone przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego ukarano w tym roku prof. Aleksandra Nalaskowskiego. Przypomnijmy, że naukowiec opublikował na łamach tygodnika „Sieci” felieton, w którym niezwykle krytycznie ocenił działalność środowisk homoseksualnych i promujących ideologię LGBT. Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, gdzie wykłada prof. Nalaskowski, ukarał naukowca karą zawieszenia. Dzięki potężnemu sprzeciwowi opinii publicznej, który stanął w obronie naukowca, profesor po pewnym czasie wrócił do pracy.

 

Wicepremier Jarosław Gowin komentuje przypadek zawieszenia prof. Nalaskowskiego dodaje, że „powinniśmy strzec się generalizacji w rodzaju frazy o lewicowych uniwersytetach” i nieco trywializuje podobne przypadki. „Ile przez ostatnie cztery lata było przypadków podobnych do sytuacji prof. Nalaskowskiego? Dosłownie kilka. Gdzieś odwołano wykład wybitnej uczonej, która broni życia, gdzieś jakieś spotkanie z prawicowym politykiem organizowane przez studentów. Powinniśmy strzec się generalizacji w rodzaju frazy o „lewicowych uniwersytetach”. W większości przypadków one są po prostu pluralistyczne, choć często z liczebną przewagą osób o poglądach lewicowo-liberalnych” – czytamy w rozmowie opublikowanej w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”.

 

 

Źródło: wpolityce.pl, Sieci

WMa

 

 

 


DATA: 2019-11-04 08:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak w tej kolędzie "Nie było miejsca dla Ciebie". Z powodu uczciwości i gwoli przypomnienia ostatnio w krótkim odstępie czasowym w Krakowie odbywały się dwie konferencje na tematy współczesnych ideologii zorganizowane m.in. przez naukowców uniwersyteckich. Obydwie, mimo poziomu uniwersyteckiego odbywały się poza starym uniwersytetem. Miały miejsce w pomieszczeniach klasztoru i UP JPII. No to jak to jest z tym równouprawnieniem ministrze? Jak tak dalej będziemy dbać o pluralizm w nauce i "przysługiwać się" idei uniwersytetu, to daleko nie zajdziemy. Warto pamiętać z biegiem czasu różne ideologie się zmieniają, tracą swoje uzasadnienie i dalej świat istnieje tylko dlatego, że nie wytrzebiono do reszty dorobku chrześcijaństwa
6 miesięcy temu / os
 
Facet nawet nie udaje, ze ma pomysł na szkolnictwo wyższe- jego to kompletnie nie interesuje, dostał to ministerstwo,bo coś trzeba mu było dać, a na niczym się nie zna. Gliński- drugi "wybitny specjalista" sprzątnął mu kulturę
6 miesięcy temu / Ell
 
Zawsze zastanawiałem się do czego właściwie służy Gowin? Teraz, sądząc po jego postępowaniu, to uważam, jest on agentem wpływu.
6 miesięcy temu / Zenon
 
Wyszedł Go win z Platformy ale platforma z niego nie wyszła.. czy asekuracyjnie działa by w razie przeskoczenia znów do PO czy SLd. Partii zielonych był gotów?
7 miesięcy temu / Jan
 
Proszę o likwidację antypolskiego ministerstwa szkolnictwa wyższego!!! Jego kompetencje przekazać do ministerstwa edukcji!!! STOP HOMOLOBBY NIENAWIŚCI DO POLSKI I POLAKÓW!!!
7 miesięcy temu / PolskaRacjaStan
 
W MSW nie może być miejsca dla ideolgów-to miejsce dla prawdy i rzetelnej nauki
8 miesięcy temu / Mietek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.