DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Wicepremier Gowin mówi „nie” cenzurze i zapowiada ustawę chroniącą wolność badań naukowych

Wicepremier Gowin mówi „nie” cenzurze i zapowiada ustawę chroniącą wolność badań naukowych
Jarosław Gowin, fot. Mateusz Wlodarczyk/FORUM

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że w najbliższych dniach zaprezentuje projekt ustawy, gwarantujący wolność słowa i badań naukowych na uczelniach. Deklaracja ministra nauki i szkolnictwa wyższego jest reakcją na skandaliczną sprawę prof. Ewy Budzyńskiej, której grozi kara dyscyplinarna za obronę małżeństwa i tradycyjnego modelu rodziny.

 

„Na początku tygodnia przedstawię projekt ustawy chroniącej wolność słowa i badań na polskich uczelniach. Nie pozwolimy środowiskom skrajnie zideologizowanym na cenzurę” – napisał na Twitterze Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. „W sprawie Pani Prof. Ewy Budzyńskiej jestem od samego początku w kontakcie z władzami Uniwersytetu Śląskiego” – zapewnił.

 

Przypomnijmy, że prof. Ewa Budzyńska – wieloletni pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego – została oskarżona przez grupę studentów o nietolerancję i homofobię. Podczas zajęć poświęconych rodzinie, mówiła o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny, a także cytowała badania naukowe wskazujące na negatywne konsekwencje wychowywania dzieci w związkach jednopłciowych. Prof. Budzyńska negatywnie wypowiadała się również w sprawie aborcji oraz eutanazji.

 

Uniwersytecki rzecznik dyscyplinarny skierował do komisji dyscyplinarnej wniosek o ukaranie prof. Ewy Budzyńskiej naganą, która ma także – jak przyznał – zadziałać prewencyjne na innych wykładowców Uniwersytetu. Zarzucił jej m.in., że „formułowała wypowiedzi w oparciu o własny, narzucany studentom, światopogląd o charakterze wartościującym, stanowiące przejaw braku tolerancji wobec grup społecznych i ludzi o odmiennym światopoglądzie, nacechowane wobec nich co najmniej niechęcią, w szczególności wypowiedzi homofobiczne, wyrażające dyskryminację wyznaniową, krytyczne wobec wyborów życiowych kobiet dotyczących m.in. przerywania ciąży”.

 

W obronie dobrego imienia prof. Ewy Budzyńskiej stanęli internauci, którzy podpisują się pod petycją do władz Uniwersytetu Śląskiego, domagając się jej przeprosin. Na stronie internetowej bronmyprofesor.pl, zorganizowanej przez Centrum Życia i Rodziny można wyrazić swoje poparcie dla prof. Budzyńskiej. W tym momencie apel w obronie atakowanej profesor podpisało ponad 20 tys. osób.

 

Warto przypomnieć, że jeszcze w listopadzie minionego roku, wicepremier Jarosław Gowin zapowiadał, że będzie stawał w obronie wolności słowa zwolenników ideologii gender. Zaskakujące słowa Jarosława Gowina padają w wywiadzie na łamach tygodnika „Sieci”. Wicepremier mówi w nim m.in. o kondycji uczelni wyższych działających w Polsce, a także o środowisku naukowym. Podkreśla, że lewicowi intelektualiści mają prawo podejmować projekty badawcze i prowadzić zajęcia w tym zakresie. „Położę się Rejtanem, jeżeli ktoś będzie próbował ograniczać wolność słowa zwolennikom ideologii gender” – mówi lider partii Porozumienie.  

 


Źródło: Twitter, PCh24.pl, bronmyprofesor.pl, wpolityce.pl

WMa

 


DATA: 2020-01-20 07:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

święte słowa
30 dni temu / do L
 
Temu Panu nie można wierzyć. To gorliwy propagator in vitro, Rejtan gender, a teraz będzie bronił wolności słowa, bo swoją reformą już wszystko zepsuł!!
1 miesiąc temu / zatroskany
 
To Gowin wprowadził na uniwersytety lewactwo.
1 miesiąc temu / panda
 
Drobna korekta: skoro mamy z nimi walczyć, to możemy wykorzystać niektóre ich metody, ale na pewno nie ich kłamstwa. Przecież nie jesteśmy homofobami, bo nie boimy się homoseksualistów - homo - i nie boimy się bezpodstawnie - fobia. Nasze obawy mają rozumowe podstawy i dotyczą ideologii: tęczowej zarazy.
1 miesiąc temu / @ot co
 
Kochani. Zagrajmy ich kartami. Jeśli LGBT mają prawo "czuć się sobą" , to i my także my prawo. Mamo prawo być homofobami, możemy być z tego dumni, ponieważ jeśli nam odbierają to prawo, to oni sami są nietolerancyjni, zabraniają nam wyrażać siebie, zabraniają nam głosić prawdy taką jaką my znamy. Użyjmy tych samych argumentów aby zniszczyć Hydrę. Hydra podnosi łeb coraz wyżej i coraz bezczelniej sobie poczyna. Należy Hydrze odciąć ten łeb i przypalić ogniem. Są nietolerancyjni wobec katolików, coraz bardziej napastliwi, niszczą nam kościoły. Należy oburzyć się i zapałać świętym ogniem i ostro, z góry na tę ich nietolerancję odpowiedzieć. Oczywiście starając się nikogo personalnie nie obrażać, ale wytykając to co oni nam wytykają, czyli nietolerancję. Niszczmy ich, ich własną bronią. Stop nietolerancji LGBT+sowskiej.
1 miesiąc temu / ot co
 
Panie wicepremierze to, jak to jest, rejtanem za gender na uniwerkach, a teraz za obroną małżeństw tylko nie rejtan3m... To jakaś przypadłość polskich polityków "jestem za, a nawet przeciw". Myślałem, że to tyko Wałęsa tak ma, ale to się rozprzestrzenia. To już nie przypadłość, a jakaś zaraźliwa choroba, może wałęsica? Zdaję sobie sprawę, że politycy tak często robią, nie podoba mi się, ale zazwyczaj robią to w lepszym stylu, że tak nie razi po oczach. Co sugeruje jeszcze gorszą ocenę dla Gowina, bo nie potrafi być dobrze grającym, zakłamanym politykiem.
1 miesiąc temu / DamianK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.