DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Wicepremier Gowin chce złagodzenia prawa aborcyjnego. Oficjalne stanowisko partii

Wicepremier Gowin chce złagodzenia prawa aborcyjnego. Oficjalne stanowisko partii
fot. Piotr Guzik/FORUM

Porozumienie Jarosława Gowina wydało oświadczenie, w którym chce wyciszenia emocji i doprowadzenia do złagodzenia prawa aborcyjnego. Formacja wicepremiera domaga się precyzyjnych zapisów, które będą chroniły przed aborcją dzieci z zespołem Downa. Porozumienie chce jednocześnie, aby kobiety miały prawo do decyzji o aborcji w przypadku nieuleczalnych wad letalnych dziecka.

 

„Prawo musi stać na straży wartości. Ale prawo nie może zmuszać kobiet do heroizmu” – napisał na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin. Jednocześnie zamieścił we wpisie oficjalne stanowisko w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Podkreślono w nim, że formacja „opowiada się za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci”. Jednocześnie dodano, że „Porozumienie Jarosława Gowina skupia ludzi o różnych poglądach w tej sprawie. Jedni z nas opowiadają się za istniejącym przez przeszło ćwierć wieku kompromisem. Inni popierają całkowity zakaz aborcji. Jeszcze inni uważają za niedopuszczalną tzw. przesłankę eugeniczną” – napisano.

 

W stanowisku partii wicepremiera Jarosława Gowina, politycy postulują pewne zmiany w obowiązującym prawie. Porozumienie chce „wprowadzenia zapisów, które precyzyjnie i jednoznacznie chronią dzieci z zespołem Downa, a jednocześnie uwzględniają prawo do decyzji matki w skrajnych i bardzo rzadkich przypadkach nieuleczalnych wad letalnych dziecka, skazujących je na śmierć w trakcie ciąży, lub niedługo po urodzeniu”.

 

Porozumienie postuluje również „radykalne podniesienie miesięcznego świadczenia socjalnego dla opiekuna niesamodzielnego dziecka niepełnosprawnego do wysokości średniego wynagrodzenia”, a także „utworzenie specjalnego funduszu na budowę i utrzymanie wysokospecjalistycznych ośrodków opiekuńczych dla niepełnosprawnych dzieci”.

 

Stanowisko partii Jarosława Gowina może prowadzić do prób złagodzenia obowiązującego prawa, które po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w pełni zakazuje aborcji na mocny tzw. przesłanki eugenicznej. W tym kontekście warto odnotować, również sobotnią wypowiedź posła Konfederacji Artura Dziambora, który stwierdził, że „całkowity zakaz aborcji” nie może mieć miejsca.

 

„Dotychczas funkcjonującą przesłankę prawdopodobnej wady dziecka, należy zamienić na pewność wady letalnej. Taki zapis sprawi, że kobiety nie będą skazane na donoszenie dzieci, które nie mają szans na życie poza organizmem matki, lub których życie będzie krótkie i pełne cierpienia. Jednocześnie da to szansę na szczęśliwe życie dzieci z np. zespołem Downa” – napisał na Facebooku Artur Dziambor.

 

 

Źródło: Twitter, onet.pl

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-10-25 19:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie gówin, czemu nie może pan zrozumieć prostej zasady lewactwa: dasz palec a złapią cię za rękę!.Lewaccy rewolucjonisci nie zatrzymają się w pól drogi. jak pan tego nie rozumie. niech pan ucieka czym prędzej z rządu. Nic tam po panu. Zdrajców ci u nas na peczki...
28 dni temu / Niekumaty
 
ZJEDNOCZONA PRAWICA TO TYLKO NAZWA. TO NIE JEST ANI PRAWICOWA ANI KONSERWATYWNA KOALICJA. Prezes PiS wymyslił typowo lewicowa ustawę, likwidującą kilka gałęzi przemysłu. Dlatego że zamierza poprawić ... dobrostan zwierzat. A oświadczenie partii Gowina to wypisz, wymaluj, wałęsowskie "jestem za a nawet przeciw". Życie ludzkie jest tyle warte na ile wyceni je pan Gowin. Już zidentyfikował tych, których zycie nie jest nic warte. Życie niewarte przeżycia.
28 dni temu / Jazzz
 
Panie J.Gowin my chrzescijanie w PRAWDZIE nie idziemy na kompromis.zyjemy w prawdzie.Prawo Boze ponad wszystko.NIE ZABIJAJ.czy jestes pan wogole wierzacym?raczej nie.mocarze i rzadzacy nie chodza z Panem.kazda ich decyzja na to wskazuje.my nie ukladamy sie z niewierzacymi.co ma swiatlosc z ciemnoscia wspolnego.wspolczuje.jakimi biedakami duchowymi jestescie.slepy slepego prowadzi.pycha zawsze podaza przed upadkiem.czyz nie wiecie ze szatan przegral ta walke juz 2000 lat temu?wy slepi ludzie swiata nawroccie sie i pojednajcie z Panem bo czas ucieka.nawet nie wiecie wszyscy bezbozni wy ktorzy podnosicie reke na Stworce jacy mali jestescie w swojej nedzy.z Panem Bogiem.
28 dni temu / Sara
 
Gowin wielki tchorz faryzeusz pozbyc sie go jak najszybciej
28 dni temu / bez nika
 
Martwi się, że dzieci będą "mieć krótkie i pełne cierpienia życie" - człowieku, a może zmartwiłbyś się, że będą rozszarpane na kawałki i następnie spalone jak odpadki u rzeźnika?! Tak myśląc, to po co leczyć chorych na raka - też będą mieć krótkie i pełne cierpienia życie... Zapomniałam, dla nich najbardziej na świecie cierpią zwierzątka futerkowe...
29 dni temu / Zyta
 
Do ... Proszę bardzo rezygnujcie z państwa, nikt was tu nie trzyma. Polecam francje albo niemcy jako kraje docelowe, nam będzie lepiej bez morderców i satanistów.
29 dni temu / Polka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.