DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Wicepremier Emilewicz: zakaz aborcji eugenicznej powinniśmy wprowadzić tu i teraz. To najważniejsza ustawa

Wicepremier Emilewicz: zakaz aborcji eugenicznej powinniśmy wprowadzić tu i teraz. To najważniejsza ustawa
FOT.:Andrzej Hulimka/Forum

Jeśli po coś jestem w polityce, to po to, by utrzymać fundamenty prawa naturalnego, na których zbudowana jest nasza cywilizacja. Jestem politykiem po to, by rodziną nadal był związek kobiety i mężczyzny, a życie najsłabszych było chronione – mówi w wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Jadwiga Emilewicz.

 

Wicepremier została zapytana o obecny stan prawny w Polsce, na mocy którego dozwolone jest mordowanie w łonach matek dzieci podejrzanych o trisomię 21, potocznie zwaną zespołem Downa. Wicepremier stwierdziła, iż wielokrotnie powtarzała, że trzeba to zmienić. – Być może to najważniejsza ustawa, jaką powinniśmy wprowadzić tu i teraz – oznajmiła.

 

Właśnie teraz mamy wyjątkową sytuację, kiedy powinniśmy tę sprawę podjąć. Oto wszyscy zgadzają się, że zwierzęta futerkowe są hodowane w okropnych warunkach i ludzie wrażliwi nie mogą godzić się na takie barbarzyństwo. W tej sprawie mamy zgodę od prawa do lewa. A obok tego mamy zupełnie zostawioną sytuację, w której człowiek – bo przecież to jest człowiek – jest pozbawiany życia. To zderzenie jest dla mnie dramatyczne – podkreśliła Jadwiga Emilewicz.

 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

TK

 

 


DATA: 2020-09-18 10:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ach tak, TERAZ to najważniejsza ustawa, czyli co, wcześniej nie była aż taka ważna ? Dlaczego od momentu odesłania obywatelskiego projektu do komisji głosami większości posłów łże-prawicy pani Emilewicz nie wyłączając, nie został nawet wprowadzony do porządku obrad, tylko zahibernowany na wieczne nigdy? Wyjątkowo podła hipokryzja.
1 miesiąc temu / Ruben
 
Poparła w głosowaniu wniosek o skierowanie obywatelskiego projektu "Zatrzymać aborcję" do komisji - czyli jego zamrożenie, podobnie jak w poprzedniej kadencji. Po owocach ich poznacie.
1 miesiąc temu / Promyk
 
Po owocach ich poznacie.
1 miesiąc temu / gzk
 
Stambulska obowiązuje. Rejtanem? Lep na muchy.
1 miesiąc temu / pająk
 
@Dawid Słowo rodzina bierze się od rodzenia. Związek dwóch mężczyzn czy dwóch kobiet nie jest rodziną, gdyż jest bezpłodny i nie ma opcji, by zrodził potomstwo. Nie jest to technicznie wykonalne. Żeby zrodzić nowego człowieka potrzebna jest kobieta i mężczyzna - tylko taki związek może być fundamentem rodziny.
1 miesiąc temu / Czytelniczka
 
Czcze gadanie. Norki i urzędasy ważniejsze
1 miesiąc temu / Live active
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.