DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Wiceminister zdrowia: Jedynie szczepionka może nas zabezpieczyć

Wiceminister zdrowia: Jedynie szczepionka może nas zabezpieczyć
Fot. Pixabay

Tylko szczepionka jest jedynym skutecznym rozwiązaniem, które może realnie nas zabezpieczyć i ostatecznie pokonać pandemię. Jeżeli ona się pojawi, będzie bezpieczna i potwierdzona będzie jej skuteczność, to zaczniemy szczepienia – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dopytywany dodał, że będzie rekomendował nieobligatoryjne szczepienia.

 

Zastępca Łukasza Szumowskiego odpowiedzialny między innymi za program szczepień rozmawiał z portalem wPolityce.pl. Zastrzegł, że chociaż sam dałby każdemu Polakowi wolną rękę w kwestii przyjęcia preparatu przeciwko COVID-19, to decydująca okaże się bieżąca sytuacja epidemiologiczna oraz rady, jakie zaprezentuje nam WHO.

 

–  Zawsze jestem zdania, żebyśmy przekonywali, a nie narzucali. Nie chcemy nikogo zmuszać do szczepień, choć wiemy, że tylko dzięki obowiązkowi szczepień przeciwko niektórym chorobom, niektóre z zagrożeń w przestrzeni publicznej nie występują. Moja rekomendacja będzie zakładała dobrowolność – powiedział minister Kraska.

 

 Myślę, że tego obowiązku nie będzie. Jednak pamiętajmy, że wiele będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej, podejścia innych krajów i rekomendacji Światowej Organizacji Zdrowia. Myślę również, że wielu obywateli z chęcią zdecydowałaby się zaszczepić, byle tylko uchronić się przed zarażeniem – dodał przedstawiciel resortu zdrowia.

 

Minister Kraska przewiduje, iż jesienią „prawdopodobnie czeka nas powrót koronawirusa, ale też zwiększy się zagrożenie wirusem grypy”.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-06-03 20:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Obserwator 1. Proszę o dokładne źródło i autoryzację badania 2. Minimalne ilości rtęci w ciele człowieka powodują śmierć poprzez opary a aluminium ostrą reakcję immunologiczną, koagulację krwinek. Chcesz mi powiedzieć, że każde zaszczepione dziecko umiera w ciągu 12h?
1 miesiąc temu / Czytelnik
 
Tak, w kwestii zdrowia słuchać się WHO, w sprawach demokracji Unii, w sprawach tolerancji Sorosa a w sprawach antysemityzmu izraela.
1 miesiąc temu / Wojtek
 
Badania w 2009 roku w Kanadzie wykazały, że najczęściej na grypę umierały osoby starsze zaszczepione na grypę. W szczepionkach dla dzieci toksyczna norma aluminium jest przekroczona osiemnaście razy. Rtęć w szczepionce na grypę powoduje wzrost poronień ośmiokrotny.
1 miesiąc temu / Obserwator
 
A mnie ta szczepionka już uodporniła - na chęć kolejnego głosowania na tych ludzi, mimo że do tej pory głosowałem na nich od lat.
1 miesiąc temu / wyborek
 
bill Gates jest w stanie kupić wszystkich polityków na świecie; i ci,na jego polecenie,wprowadzą obowiązek szczepień;pierwszym z nich jest premier UK,domagający się utworzenia przez wszystkie kraje funduszu na sfinansowanie szczepionki;miliardy dolarów mają iść do fundacji Gates'a,który ma nadzorować produkcję i dystrybucję szczepionki.
1 miesiąc temu / marek
 
@Kamil doedukuj się człowieku, jak szczepionka ma zmienić KOD GENETYCZNY który jest tabelką przedstawiająca jakie 3 pary zasad przekładają się na aminokwasów w białku a w jego definicji widnieje że jest UNIWERSALNY. Reszta twojej wypowiedzi jest na poziomie wytkniętego ci błędu przeze mnie
1 miesiąc temu / Czytelnik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.