DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki: reforma prokuratury to smutna wiadomość dla mafii

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki: reforma prokuratury to smutna wiadomość dla mafii
Warszawa. 17.12.2015. Sejm Rp. n/z. sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwosci Patryk Jaki Fot. Jerzy Dudek / Forum

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki krytycznie ocenia działalność prokuratury kierowanej od 2010 roku przez Andrzeja Seremeta. Za rządów PO prokuratura cechowała się dużą nieudolnością, doprowadzając do wielokrotnych wycieków akt – oceniał wiceminister. Zapowiadana reforma ma na celu zwiększenie liczby prokuratorów prowadzących sprawy i usunięcie wątpliwości dotyczących ich poczynań.

 

Jest jedna grupa w Polsce, która jest zadowolona z działania prokuratury za czasów Platformy Obywatelskiej. Wie pan jaka? Mafia pruszkowska. To prokuratura za czasów rządu Platformy Obywatelskiej doprowadziła do tego, że mafia pruszkowska wyszła na wolność. Sąd nie pozostawił suchej nitki na pracy prokuratury – stwierdził wiceminister w rozmowie z Konradem Piaseckim. Patryk Jaki zapowiedział twardą walkę ze zorganizowanymi grupami przestępczymi. Prowadzić ją będzie jako nowy prokurator generalny Zbigniew Ziobro, wiceminister jest o tym przekonany.

 

Według polityka zapowiedzi części prokuratorów o masowych przejściach na emeryturę wynikają z obawy przed prowadzeniem spraw. – Problem polskiej prokuratury polega też na tym, że zaledwie tylko ok. 40 proc. prokuratorów, to byli prokuratorzy liniowi, czyli tacy, którzy prowadzili postępowania ws. jakichkolwiek przestępstw. Reszta prokuratorów to byli prokuratorzy funkcyjni, tzn. tacy, którzy prowadzili jakiś nadzór, albo sprawowali jakieś funkcje, albo edukowali prokuratorów powiedział RMF FM Patryk Jaki. Wiceminister zapowiedział, że każdy prokurator będzie zajmować się pracą „liniową”.

 

Jaki dodał, że szansę otrzymają młodsi prokuratorzy. I to go cieszy. Dotychczasowe działania prokuratury były oceniane przez społeczeństwo bardzo krytycznie, czego symbolem stała się sprawa Amber Gold i śledztwo w sprawie morderstwa Marka Papały.

 

W związku z zapowiadanymi zmianami z pracy ma odejść około 100 prokuratorów. Według wiceministra, „głównie funkcyjnych”.

 

 

Źródło: RMF24

MR DATA: 2016-02-01 15:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Należy przeprowadzić dekomunizację prokuratury i sądów.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Ci, którzy odmówią pracy "liniowej\' i odejdą, mają dostawać emeryturę rzędu minimalnej pensji krajowej. Ani grosza więcej.
ponad 2 lata temu / Gula
 
Zależy, dla której mafii. Bo przecież nie rządowej :-D
ponad 2 lata temu / Stormer
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.