DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Wiceminister sprawiedliwości o działaniach skrajnej lewicy: to przestępstwo i barbarzyństwo

Wiceminister sprawiedliwości o działaniach skrajnej lewicy: to przestępstwo i barbarzyństwo
Michał Woś. FOT. Darts1989/commons.wikimedia.org

„To nie protesty, a przestępstwo. I barbarzyństwo” – mówi wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Polityk komentuje działania środowisk feministycznych, które w całym kraju dokonują aktów wandalizmu oraz zakłócają Msze święte i modlitwę wiernych.

 

„Art. 195 Kodeksu karnego jednoznacznie zabrania złośliwego przeszkadzania w publicznym wykonywaniu aktu religijnego. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności albo nawet pozbawienia wolności do lat 2” – podkreśla wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Jednocześnie apeluje, że po „każdym takim akcie barbarzyństwa trzeba powiadomić policję”.

 

„Ma ona obowiązek reagować w przypadku łamania prawa. Warto zdarzenie dokumentować zdjęciami lub filmem. Przede wszystkim trzeba zachować spokój. Te prowokacje służą właśnie nakręcaniu emocji. Mała krzykliwa grupa próbuje wytworzyć wrażenie masowej akcji. To model przećwiczony na zachodzie, gdzie radykalna neomarksistowska lewica właśnie tak działa” – tłumaczy polityk Solidarnej Polski.

 

„My w Polsce możemy widzieć wieloletnie skutki ich działań w tamtych państwach: dyktat poprawności politycznej, absurdalne przepisy, szerząca się ideologia gender itp. Jestem przekonany, że większość kobiet, które nawet wyszły na tzw. spacer w ostatnich dniach wyrazić niezadowolenie z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, te barbarzyńskie ataki na kościoły i próby zakłócania Mszy świętych potępia” – dodaje wiceminister sprawiedliwości.

 

Przypomnijmy, że w całym kraju trwa akcja radykalnych grup feministycznych, które zakłócają Msze święte, ale także dopuszczają się obrazy wiernych i aktów wandalizmu. W mediach społecznościowych zamieszczane są zdjęcia z tego typu działań. W Poznaniu lewicowa Grupa Stonewall weszła do katedry, gdzie przerwała Mszę św. Z kolei przed kościołem pw. Świętego Krzyża w Warszawie trwa manifestacja lewicowych aktywistów, którzy używają wulgaryzmów pod adresem Kościoła, wiernych i kapłanów.

 

 

Źródło: KAI

WMa

Czytaj także:
DATA: 2020-10-25 14:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Same słowa nie wystarczą. Takie tam gadanie polityka. "Wy Polacy mocni w słowach, spróbujcie działania".
1 miesiąc temu / Muelhausen
 
Tego typu barbarzyńska rewolta jest niemożliwa przez środowiska prawicowe, to jest wbrew ich mentalności i zasadom moralnym. Prawicowcy patrioci potrafią się bić z bronią w ręku o swoje ideały lub manifestować pokojowo i kulturalnie o swoje przekonania: procesje religijne, różne marsze i manifestacje. Takie zdziczałe zachowanie charakteryzuje środowiska lewicowe i to zarówno w Ameryce jak i w Europie. Nawet po tych zachowaniach widać że to jest wojna cywilizacji. Niestety modzieżówka PiS twierdzi inaczej. Szef tej młodzieżówki już wywiesił białą flagę i mówi - "Wojna kulturowa z lewicą nie ma dziś sensu, a poza tym ?ideologiczne podziały? nie są ważne ? chodzi o to, by PiS zmieniało się wraz z Polską.
1 miesiąc temu / Czesław
 
Jest jeden plus tych wulgarnych ataków na kościoły. Pokazują prawdę, że od lat PO-PiSie rządy wyhodowały w Polsce armię bestii. W cieplarnianych warunkach: bezpłatnych, często nikomu niepotrzebnych studiach dla niemal każdego, ciepłych, biurowych posadkach w sektorze publicznym i setek tysięcy w sektorze prywatnym, które wymusza rozdęta biurokracja i które też często niczemu nie służą. Dziś ta armia roszczeniowych darmozjadów nie myśląc o innych covid odpłaca się swym naiwnym i bezideowym dobroczyńcom. 5 - lat pełni władzy i poza wolnymi niedzielami brak jakichkolwiek większych zmian w sferze społeczno-kulturowej. To koniec tzw. prawicy i patriotycznego teatrzyku
1 miesiąc temu / Marcin77
 
Oczekuję procesów i kar. Obawiam się że kary posypią się na uczestników manifestacji antyepidemicznych.
1 miesiąc temu / P b
 
Teraz płacz, bo sojusznicy się obraził?
1 miesiąc temu / Republikanin
 
PiS Polacy nic się nie dzieje ? wszystko jest w najlepszym porządku ? trzymamy rękę na pulsie będzie dobrze ? kiedy niewiemy? jak z koronawirusem
1 miesiąc temu / Kazimierz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.