DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2020 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Wiceminister sprawiedliwości: opuszczenie barykady grozi terrorem ideologii LGBT na niespotykaną skalę

Wiceminister sprawiedliwości: opuszczenie barykady grozi terrorem ideologii LGBT na niespotykaną skalę
fot. Mylosz [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

„Artykuł Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas to typowe użycie orwellowskiej mowy-trawy, która poprzez płynność swoich desygnatów służy raczej do opresji niż do rzetelnego opisywania świata czy formułowania jasnych poleceń” – tak na łamach portalu „Rzeczpospolita” komentuje sytuację zwolnienia pracownika Ikei wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski.

 

„Sprawa pracownika zwolnionego z firmy Ikea napawa smutkiem i zmusza do postawienia pytania o zakres ingerencji zagranicznych korporacji w sumienie i swobodę wyznawania wiary przez ludzi w nich zatrudnionych” – diagnozuje sytuację Romanowski.

 

Jego zdaniem, zapisy broszurki nakazującej „włączanie” osób LGBT nie mając żadnego umocowania prawnego, narzucały formę ideologicznego przymusu wykorzystując w tym celu uprzywilejowaną pozycję pracodawcy. Ponadto sama broszura była skonstruowana w taki sposób, by w mętliku znaczeń i haseł rozmyć nie tylko pogwałcenie przepisów prawa pracy i Konstytucji, ale i wywrzeć zmianę światopoglądową wśród pracowników.

 

„Włączenie LGBT+" do czego? Z czego „LGBT+" jest wyłączone? Jaka jest podstawa prawna sformułowania przez pracodawcę tego „obowiązku"? Czy osoby definiujące się tym skrótem, a więc lesbijki, geje, biseksualiści, transpłciowcy i dowolna liczba osób innych konfiguracji autodefinicji genderowych i preferencji seksualnych, były w Ikei dyskryminowane, a po 16 maja (data opublikowania dokumentu) już nie są?” – autor artykułu punktuje wszystkie nieścisłości wewnętrznego dokumentu firmy.

 

Romanowski wskazał na wymuszanie szacunku dla „osób LGBT” w miejscu pracy jako praktykę ocierającą się wprost o molestowanie seksualne. „Większość pracowników Ikei jest zobowiązana stworzyć atmosferę, w której osoby definiujące się skrótem LGBT+ mają czuć się mile widziane (…) nie jako ludzie czy jako rzetelni współpracownicy, ale właśnie z powodu ich odbiegających od większościowej normy preferencji seksualnych (…) Nakaz rozmawiania o partnerach życiowych nieheteroseksualnych pracowników bardzo zbliża się do granicy znamion molestowania seksualnego w miejscu pracy, a być może nawet ją przekracza” – podkreśla.

 

Marcin Romanowski podkreśla akt odwagi jakim było tak otwarte przyznanie się do wyznawanej wiary przez zwolnionego pana Tomasza. Jako motywację zwolnienia podano „naruszenie wewnętrznych regulaminów sklepu Ikea, naruszenie zasad współżycia społecznego oraz utratę zaufania do pracownika”, jednak nie podano żadnych faktów czy dowodów potwierdzających te uzasadnienia. „No, chyba że przyznanie się do wiary katolickiej powoduje automatyczną utratę zaufania szefostwa krakowskiej Ikei. Byłoby to bardzo smutne, ale przede wszystkim w myśl kodeksu pracy nielegalne” – zaznacza.

 

Wiceminister sprawiedliwości oznajmił, że resort monitoruje podobne przypadki w innych korporacjach. „Widzimy i mamy świadomość, że opuszczenie barykady przez odpowiednie instytucje państw narodowych grozi niebezpieczeństwem wszystkim grupom społecznym i terrorem ideologicznym na niespotykaną dotąd skalę” – podkreśla.

 

Źródło: rp.pl

PR  


DATA: 2019-07-23 14:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co stoi na przeciw zorganizowaniu referendum w sprawie penalizacji propagandy i praktyk dewiacyjnych? To jest niezgodne z prawem naturalnym. LGBT to stawianie własnych rozkoszy analnych nad obowiązki względem państwa i narodu.
5 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Zabronić finansowania "tęczowych" instytucji ze źródeł zagranicznych!
5 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Polka: Rząd nie musi się budzić, bo rząd wcale nie śpi. To Wacpani niech raczy obudzić się ze złudzeń, ze rząd może czegoś nie wie. Wszystko bardzo dobrze wie i wykonuje swoje zadania zgodnie z obowiązująca linią. Ze to co innego, niż obiecywał? A to już insza inszość. Niech ten i ów, co się nabrać dali, uwierzy w to, co widzi.
5 miesięcy temu / Antymodernista
 
@Tata - kłania sie Panu marksistowska logika w całej okazałości. Niepełnoletniego dziecka nie może Pan zabrać na polowanie, bo to traumatyczne przeżycie może mu rzekomo złamać psychikę do końca życia. Za to spokojnie może Pan zabrać dziecko na manifestcję LGBT, a nawet stosownie je ubrać lub rozebrać wybór dowolny na tę okoliczność. Bo wg. piewców tej logiki, to nie łamie psychiki takiego dziecka. A to wszystko wspierają politycy sprawujący władzę, niezależnie od opcji partyjnej.
6 miesięcy temu / 123
 
Szanowny Panie ministrze... W sobotę legalnie maszerowali ludzie z LGBT. Zgromadzenie było zarejestrowane, nikt z nich nie złamał ustawy o zgromadzeniach, wszyscy stosowali się do poleceń policji. Na przeciw tych ludzi, którzy mieli prawo korzystać z zawartych w Konstytucji stali kibole i ludzie z radykalnych organizacji. W stronę marszu leciała kostka, pieluchy, jajka, a także wyzwiska. Kontrmanifestanci nie stosowali się do poleceń policji, bili się z funkcjonariuszami, naruszali nietykalność uczestników legalnego marszu. Kibole zasłaniali się nawet własnymi dziećmi. Urządzono zwykłe polowanie na ludzi. Kto jest tu katem a kto ofiarą - minister nie powinien bronić dziczy atakującej funkcjonariuszy państwa i spokojnych ludzi! Te słowa świadczą tylko o tym jak bardzo ten rząd gardzi społeczeństwem i ludźmi pracującymi na rzecz porządku w kraju. ZGROZA!!!
6 miesięcy temu / Aha
 
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski jest człowiekiem godnym podziwu i najwyższego szacunku.
6 miesięcy temu / Ryś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.