DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Wiceminister sprawiedliwości: nie było potrzeby kierować Konwencji Stambulskiej do TK

Wiceminister sprawiedliwości: nie było potrzeby kierować Konwencji Stambulskiej do TK
fot. Hubert Mathis / Zuma Press

W ocenie ministra sprawiedliwości nie było takiej potrzeby – tymi słowami wiceszef MS Marcin Romanowski odpowiedział na pytanie o konieczność skierowania Konwencji Stambulskiej do Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem polityka Zjednoczona Prawica zbyt długo zwlekała z wypowiedzeniem genderowego dokumentu.

 

- Wypowiedzenie konwencji niepotrzebnie przesuwano w czasie od 2016 roku. A przecież w 2014 i 2015 roku środowiska obecnej koalicji stanowczo protestowały i głosowały przeciwko jej ratyfikacji – wskazał wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

 

- To zaniedbanie Zjednoczonej Prawicy. Stale słyszę ten zarzut, spotykając się z mieszkańcami w moim regionie, w Biłgoraju, Białej Podlaskiej. Nie można ciągle powtarzać, że są ku temu złe warunki, że trzeba poczekać. Już nie można czekać – podkreślił. Zdaniem polityka, dokument nie tylko wymienia rodzinę, tradycję i religię jako domniemane źródła przemocy, ale „narzuca styl życia nieakceptowalny dla większości Polaków”.

 

Romanowski zaznaczył, że w ocenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry „nie było potrzeby” skierowania zapisów konwencji do Trybunału Konstytucyjnego w celu orzeczenia ich niezgodności z Konstytucją. Zamiast tego, minister proponuje jej wypowiedzenie. - Każda strona może w dowolnym momencie wypowiedzieć Konwencję poprzez skierowanie notyfikacji do Sekretarza Generalnego Rady Europy. I właśnie z tego przepisu chcemy skorzystać – podkreślił Romanowski.

 

Mimo protestu blisko 50 tys. Polaków, wzywających rząd do wypowiedzenia szkodliwego dokumentu, premier Mateusz Morawiecki skierował zapisy Konwencji Stambulskiej do Trybunału Konstytucyjnego. 

 

Źródło: rmf24.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-08-05 09:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyste techniczne zagranie p pr Morawieckiego,czyli PiS,tej konwencji nigdy nie wypowiedza, jak i aborcji eugenicznej,nie uchwala to widać jak na dłoni jaka prawica jest pis,do TK,a tam wiadomo jak żarna mielą,myślę że najmniej,3 latka zleci,pozniej wybory,itd itd
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
@11111- bo miłująca Polakow,uczciwa,z genialnym programem Partia Obywatelska jednak nie wróciła do koryta
1 miesiąc temu / Ironia
 
oczywiste ze jest to taktyka ale chyba nie tylko Morawieckiego choc na pewno jest on mocno powiazany z masoneria a kto wie czy oni wszyscy w kierownictwie nie maja stopni mistrzow tego zakonu
1 miesiąc temu / olek
 
Rząd zjednoczonej prawicy jest słaby a ma wszystkie instrumenty,żeby zdecydowanie, sprawiedliwie rządzić
1 miesiąc temu / majka
 
dlaczego masonii przejeli wladze w POLSCE?????????????????????????????????????????????????????????????????
1 miesiąc temu / 11111
 
gierki personalne ziobry z morawieckim! szkoda Że niczego konkretnego, jak pozycja państwa, polska polityks zagraniczna itp itd nie potraficie!
1 miesiąc temu / syff
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.