DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Wiceminister o interwencji policji wobec KOD na pogrzebie Niezłomnych: zareagowała prawidłowo

Wiceminister o interwencji policji wobec KOD na pogrzebie Niezłomnych: zareagowała prawidłowo
fot.Adam Chelstowski/FORUM
#MSWIA    #INKA    #ZAGOŃCZYK    #GDAŃSK    #KOD    #ZAMIESZANIE    #ATAK    #WYZWISKA    #OSKARŻENIA    #NOWOCZESNA    #PO    #MW    #ONR    #MŁODZIEŻ WSZECHPOLSKA    #JAROSŁAW ZIELIŃSKI    #POGRZEB

Zdaniem nadzorującego prace policji wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosława Zielińskiego, policja na pogrzebie „Inki” i „Zagończyka” działała prawidłowo i nie naruszyła nietykalności osobistej żadnej osoby. Zastrzeżenia do interwencji policji w trakcie przepychanek z udziałem KOD miały posłanki .Nowoczesnej oraz PO.

 

Wiceminister na pytania Joanny Scheuring-Wielgus oraz Małgorzaty Chmiel odpowiedział w poniedziałek w Sejmie. Posłanka Nowoczesnej chciała dowiedzieć się od Jarosława Zielińskiego, dlaczego policjanci „wyprowadzili osoby, które zostały atakowane, a zostawili osoby w tłumie, które atakowały. Dlaczego tak się zachowała gdańska policja?”. Z kolei aktywistka PO dopytywała o konsekwencje wobec osób „agresywnie atakujących KOD”.

 

Aktywiści antyrządowej formacji oskarżają narodowców z Młodzieży Wszechpolskiej i ONR o to, że podczas pogrzebu „Inki” i „Zagończyka” w Gdańsku zaatakowali obecnych tam KODowców. Pod adresem demo-liberałów paść miały wulgaryzmy. Działacze Komitetu Obrony Demokracji zostali odeskortowani przez policję na ubocze, co nie spodobało się parlamentarnym „przyjaciółkom” KOD.

 

Jarosław Zieliński jest jednak zdania, że policja zachowała się prawidłowo i profesjonalnie, a funkcjonariusze chcieli zapewnić bezpieczeństwo osobom mogącym paść ofiarą agresji. Wyprowadzenie działaczy KOD z pogrzebu wiceminister określił jako optymalny sposób zapobieżenia eskalacji.

 


Źródło: interia.pl

MWł
   


DATA: 2016-09-06 08:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@trooper: Oczywiście, że nie. Dlatego dobrze, że policja wyprowadziła KOD-ziarskich liberałów, którzy z reguły nie są zainteresowani wiarą, tylko "kręceniem lodów" i którzy pojawili się na pogrzebie albo po to, by oddać hołd antykomunistycznym bohaterom (KOD też jest antykomunistyczny), albo po to, by prowokować prawdziwych katolików i patriotów, albo z obu powodów. Jednak takie zgromadzenie mimo wszystko wrogich sił jest niebezpieczne, więc policja zareagowała prawidłowo wyprowadzając prowokatorów. Liberalni ateiści właściwie nie musieli być na pogrzebie - wystarczyło nawiedzić grób i tam oddać hołd bohaterom. Z tego co wiem, skończyło się na zaczepkach i agresji słownej ze strony szKODników ("demokracja, demokracja!" krzyczeli w czasie Mszy Św.). Szkoda, że w geście triumfu ONR-owcy nie mogli złożyć salutu rzymskiego na pożegnanie szKODników, co by rozwścieczyło liberałów tak jak doprowadza do czerwoności i tak czerwoną lewicę. Dlatego apel do pana ministra jw.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
@Wolnościowiec Czy uważasz, że bicie na pogrzebie jest w porządku?
ponad 3 lata temu / trooper
 
No i prawidłowo! Oby to dodało odwagi patriotom przy następnych starciach. Panie ministrze, proszę zdepenalizować salut rzymski!
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.