DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Wiceminister klimatu o Greenpeace: happeningami jeszcze nikt przyrodzie nie pomógł

Wiceminister klimatu o Greenpeace: happeningami jeszcze nikt przyrodzie nie pomógł
fot. Andrzej Hulimka /Forum

O przyrodę trzeba dbać. Leśnicy to robią. Trzeba dbać o zachowanie gatunków, przywracanie gatunków, bioróżnorodność, stabilność lasów. Tylko tego się nie robi atakując szyby w jakimś budynku, bo happeningiem jeszcze nikt przyrodzie nie pomógł. Swojej organizacji tak, ale przyrodzie nie – komentuje niedawną akcję Greenpeace pod siedzibą Lasów Państwowych wiceminister klimatu Małgorzata Golińska.

 

Aktywiści Greenpeace’u w ramach happeningu nalepili napis „Nie tnijcie!” na siedzibie Lasów Państwowych, poza tym ostrzelali ją też trocinami. Tak chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec ich zdaniem bezzasadnej wycinki drzew w starych lasach. Działalność ekologistycznej organizacji skomentowała w wywiadzie na wPolityce.pl wiceminister klimatu Małgorzata Golińska.

 

- Działanie tej organizacji jest według mnie obliczone wyłącznie na własny interes. Dawno nikt nic o nich nie pisał, zatem musieli w jakiś sposób o sobie przypomnieć. Najłatwiej jest zaatakować leśników, dlatego, że leśnicy są bardzo spokojni, rzadko wchodzą na ścieżkę prawną, a atak na nich zapewnia rozgłos – zauważyła.

 

- O przyrodę trzeba dbać. Leśnicy to robią. Trzeba dbać o zachowanie gatunków, przywracanie gatunków, bioróżnorodność, stabilność lasów. Tylko tego się nie robi atakując szyby w jakimś budynku, bo happeningiem jeszcze nikt przyrodzie nie pomógł. Swojej organizacji tak, ale przyrodzie nie – dodała.

 

Wiceminister klimatu podkreśliła, że organizacja traktuje problem ochrony przyrody wyjątkowo wybiórczo. Wymieniła szereg sytuacji, w których Greenpeace nie reagował, mimo, że stanowiły przykład katastrofy środowiska naturalnego wywołanej działalnością człowieka. Do takich „zaniedbań” zaliczyła; brak działań wobec opieszałości w likwidacji szkód wycieku nieczystości w warszawskiej oczyszczalni „Czajka”, milczenie wobec budowy zamku w Stobnicy czy brak zaangażowania w usuwanie skutków nawałnicy w 2017 r.

 

Organizacja uważała, że nic się wtedy nie stało, a według Golińskiej „zniszczony został kompleks leśny Bory Tucholskie, a także parki krajobrazowe, obszary ptasie Natury 2000, obszary siedliskowe”. - To są jednak przykłady na to, że tam, gdzie można byłoby podjąć działania dla przyrody, tam Greenpeace’u nie ma. Oni są wtedy, kiedy trzeba zrobić coś, obliczone na szybki efekt medialny, ale skutki dla przyrody z tego są żadne – podkreśliła.

 

Źródło: wpolityce.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-07-23 09:09
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Greenpeace nigdy nie protestował przeciw rządom Niemiec ,Rosji i Chin.Czemu mnie to nie dziwi ?
5 miesięcy temu / Hektolitr Decyb
 
Gadaniem jeszcze nikt zła nie pokonał. Ekofaszyści na usługach zagranicznych ośrodków wiedzą CO robią, ich zleceniodawcy wiedza PO CO, a ministrowie z rządu warszawskiego NIC nie wiedzą i NIC nie robią.
5 miesięcy temu / Tytus
 
Jak się atakuje tych co z całą pewnością tak zarządzają tym co mają że dbają o przyrodę tzn. że chodzi im żeby niszczyć dobro a nie dbać o nie. Co potwierdza brak reakcji na oczywiste katastrofy. Te organizacje są jakby klasycznie z zewnątrz, obce które jakby nie rozumieją lub nie chcą rozumieć działań w obcym dla siebie państwie. Kompromituja niewątpliwie sprawy ochrony środowiska, zielonego ładu gdzie nie chodzi o to żeby człowiek zarządzał przyrodą ale żeby przyroda rządziła się sama. Powrót do rządzenia bóstw nad tym zamiast człowieka także się nasuwa.
5 miesięcy temu / pr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.