Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

WIARY GODNE II Kim są aniołowie stróżowie i dlaczego w nich wierzymy? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Aniołowie w różnych sytuacjach i kontekstach pojawiają się w Piśmie Świętym ponad 200 razy. Mimo to są to stworzenia dla nas tak tajemnicze, że wielu katolików albo nie wie o nic nic, albo w skrajnych sytuacjach deklaruje, że w zasadzie to w anioły nie wierzy. Tymczasem, jak uczy Kościół, wśród aniołów istnieje grupa do zadań specjalnych, od której w życiu człowieka zależy zaskakująco dużo. Kim są aniołowie stróżowie i dlaczego w nich wierzymy?


DATA: 2019-12-02 14:24:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

a co to za duch uwodziciel, każe wam cenzurować?? Tylko prawda was wyzwoli nie kłamstw. Kłamstwo nie przynależy Bogu.
3 miesiące temu / roro
 
Bardzo przykre jest to, ze wiele polakow nie zna swojej katolickiej religii. Widac to przez ich wypowiedzi oraz odgrywanie katolikow. Mamy duzo falszywcow I to widac odrazu. Probuja sie komuflazowac, ale slabo im to wychodzi. Moj Aniol Stroz pomaga mi w codziennym ziemskim zyciu I bardzo w niego wierze.
3 miesiące temu / katolik
 
Anioł stróż - z dopustu bożego - działa jako anonimowy dobroczyńca szanujący wolnośc człowieka,a w chwili śmierci eksportuje go w wiecznośc; kieruje się prawem miłości praktycznej i służy wyłącznie Woli Bożej.Z relacji mistyków wiemy,iż spotkanie z Nim ma miejsce na łożu śmierci.Aniołowie posiadają zadania i żyją w sposób zorganizowany z sercem skupionym na Bogu. W Biblii jest wiele wzmianek zaświadczających o istnieniu aniołów. Istnieje pogląd,iż jako byty stworzone podlegają również procesowi rozwoju-wzrastania duchowego.
3 miesiące temu / t
 
Przypomnialem Pismo Święte i słowa anioła, które skierował do Jana, "pamiętaj abyś tego nie robił", Apokalipsa. Czy aniol zyczylby sobie by zrobić jego figurkę i padać przed nią na kolana? Upadasz na kolana przed rodzicami? Czy słowo "czcij" tutaj znaczą szanuj, pomagaj. Przypomnę, że za ublizanie rodzicom była śmierć w Starym Testamencie. Prorok Daniel nie chciał się poklonic posagowi króla. Szatan też chciał pokłonu w czasie kuszenia Jezusa. A zatem trzeba wiedzieć przed kim upadać na kolana lub twarz jak to robią w niektórych krajach. Wiemy, że wszyscy poklonimy się Jezusowi, kiedy przyjdzie pod koniec czasu.
3 miesiące temu / Second
 
Mamy oddawac czesc tylko Bogu ? To Biblia klamie ? Czcij ojca swego i matke swoja. Inaczej czci sie Boga a inaczej stworzenia. To sie nazywa latria, dulia i hiperdulia.
3 miesiące temu / @second
 
Pismo Święte mówi, że Michał jest opiekunem narodu żydowskiego. Aniołowie też nie pozwalali padać przed nimi bo oni też są stworzeniami. Apokalipsa. Mamy oddwac czesc tylko Bogu.
3 miesiące temu / Second
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 127 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.