Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

WIARY GODNE II Kim są aniołowie stróżowie i dlaczego w nich wierzymy? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Aniołowie w różnych sytuacjach i kontekstach pojawiają się w Piśmie Świętym ponad 200 razy. Mimo to są to stworzenia dla nas tak tajemnicze, że wielu katolików albo nie wie o nic nic, albo w skrajnych sytuacjach deklaruje, że w zasadzie to w anioły nie wierzy. Tymczasem, jak uczy Kościół, wśród aniołów istnieje grupa do zadań specjalnych, od której w życiu człowieka zależy zaskakująco dużo. Kim są aniołowie stróżowie i dlaczego w nich wierzymy?


DATA: 2019-12-02 14:24:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

a co to za duch uwodziciel, każe wam cenzurować?? Tylko prawda was wyzwoli nie kłamstw. Kłamstwo nie przynależy Bogu.
24 dni temu / roro
 
Bardzo przykre jest to, ze wiele polakow nie zna swojej katolickiej religii. Widac to przez ich wypowiedzi oraz odgrywanie katolikow. Mamy duzo falszywcow I to widac odrazu. Probuja sie komuflazowac, ale slabo im to wychodzi. Moj Aniol Stroz pomaga mi w codziennym ziemskim zyciu I bardzo w niego wierze.
25 dni temu / katolik
 
Anioł stróż - z dopustu bożego - działa jako anonimowy dobroczyńca szanujący wolnośc człowieka,a w chwili śmierci eksportuje go w wiecznośc; kieruje się prawem miłości praktycznej i służy wyłącznie Woli Bożej.Z relacji mistyków wiemy,iż spotkanie z Nim ma miejsce na łożu śmierci.Aniołowie posiadają zadania i żyją w sposób zorganizowany z sercem skupionym na Bogu. W Biblii jest wiele wzmianek zaświadczających o istnieniu aniołów. Istnieje pogląd,iż jako byty stworzone podlegają również procesowi rozwoju-wzrastania duchowego.
25 dni temu / t
 
Przypomnialem Pismo Święte i słowa anioła, które skierował do Jana, "pamiętaj abyś tego nie robił", Apokalipsa. Czy aniol zyczylby sobie by zrobić jego figurkę i padać przed nią na kolana? Upadasz na kolana przed rodzicami? Czy słowo "czcij" tutaj znaczą szanuj, pomagaj. Przypomnę, że za ublizanie rodzicom była śmierć w Starym Testamencie. Prorok Daniel nie chciał się poklonic posagowi króla. Szatan też chciał pokłonu w czasie kuszenia Jezusa. A zatem trzeba wiedzieć przed kim upadać na kolana lub twarz jak to robią w niektórych krajach. Wiemy, że wszyscy poklonimy się Jezusowi, kiedy przyjdzie pod koniec czasu.
25 dni temu / Second
 
Mamy oddawac czesc tylko Bogu ? To Biblia klamie ? Czcij ojca swego i matke swoja. Inaczej czci sie Boga a inaczej stworzenia. To sie nazywa latria, dulia i hiperdulia.
25 dni temu / @second
 
Pismo Święte mówi, że Michał jest opiekunem narodu żydowskiego. Aniołowie też nie pozwalali padać przed nimi bo oni też są stworzeniami. Apokalipsa. Mamy oddwac czesc tylko Bogu.
25 dni temu / Second
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 120 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.