Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

WIARY GODNE II Dlaczego wyznajemy wiarę w Kościół i co to oznacza? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Rozważając artykuły wiary zapisane w CREDO nicejsko-konstantynopolitańskim można dojść do wniosku, że wyznanie „wierzę w Kościół” jest dość zaskakujące. Wiara z zasady dotyczy elementów racjonalnie niepewnych, nieoczywistych, a jeśli chodzi o wiarę religijną dotyczy rzeczy pozazmysłowych, trudnych, a właściwie niemożliwych do zrozumienia lub zweryfikowania. Tymczasem z Kościołem mamy do czynienia na co dzień: wiemy o jego istnieniu, rozumiemy w jaki sposób funkcjonuje i skąd się wziął. Dlaczego zatem wyznajemy wiarę w Kościół i co to właściwie oznacza? Tomasz Adamski zaprasza na program WIARY GODNE.


DATA: 2020-01-03 21:08:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 134 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.