Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Wiary Godne II Dlaczego kobiety nie mogą być kapłanami?


Odtwórz w YouTube
 

W świecie kultu równych szans i bardzo szeroko rozumianej równości, wiele obostrzeń i zakazów Kościoła katolickiego pozostaje niezrozumiała. Świat się zmienia, a mimo to wiele sakramentalnych i dyscyplinarnych elementów życia Kościoła pozostaje niezmiennych. Wydaje się, że wśród tych, które wzbudzają największy sprzeciw, główne miejsce zajmuje nieudzielanie sakramentu kapłaństwa kobietom. Dlaczego Kościół nie decyduje się na zmianę?


DATA: 2020-01-02 10:39:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

To, że sam Jezus - Najdoskonalszy Kapłan i wzór wszelkiego kapłanstwa - przyjął w swoim ludzkim ciele właśnie taką, a nie inną płeć, pozostaje niezaprzeczalnym i wiecznym, niezmiennym wyrazem Jego woli. Odnoszę za to ciągle wrażenie, że ci wszyscy, którzy chcą "kapłaństwa" kobiet nie potrafią uznać w swoich sercach DOBRA, jakim było stworzenie przez Boga człowieka jako mężczyzny i kobiety, z ich odrębnością bogactw osobowości i powołań, które Stwórca dla nich zaplanował. A i jako mężczyzna nie domagam się wcale dla siebie święceń. Przecież wiem, że nie mam takiego powołania. To, że jestem mężczyzną, wcale nie "otwiera" mi drogi do kapłaństwa, jak do jakiejś "zdobyczy cywilizacyjnej", czy "produktu" ze sklepiku, który mogę sobie zakupić, gdy mi się wyda atrakcyjny. Rownież i kobiety rzeczywiście realizujace świetość w swoim życiu, nigdy w ten sposób święceń kapłańskich by nie potraktowały.
8 miesięcy temu / sp
 
Po prostu - Chrystus nie powołał ani jednej apostołki. I nie piszcie że się bał występować przeciwko tamtejszym tradycjom. Akurat! Był poniekąd rewolucjonistą dla faryzeuszy. Więc gdyby chciał to by powołał.
8 miesięcy temu / Jot
 
Mimo iż jestemkobieta samodzielną, nowoczesną w technice nie mam potrzeby kapłaństwa kobiet i nie wyobrażam sobie aby w kościele katolickim mogły być wprowadzone takie zmiany. KOŚCIÓŁ to nie partia polityczna w której członkowie wprowadzają zmiany jakie sobie życzą.
8 miesięcy temu / staszka.a
 
gdzie diabeł nie może tam babe pośle
8 miesięcy temu / ana
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 150 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.