Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Wiary Godne II Dlaczego katolicy adorują relikwie świętych?


Odtwórz w YouTube
 

Kult relikwii i świętych znajduje się w ścisłej czołówce zagadnień kontrowersyjnych, szczególnie wśród osób nie znających historii Kościoła i teologii. Nawet wśród samych katolików znajomość genezy tej formy pobożności i jej znaczenia nie jest powszechna. Między innymi dlatego osobom nieprzychylnie nastawionym do Kościoła tak łatwo jest szerzyć na ten temat nieprawdziwe informacje. Dlaczego katolicy adorują relikwie i czy ten kult nie jest przypadkiem bałwochwalstwem lub magicznym zabobonem?


DATA: 2020-01-03 20:51:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

W Licheniu jest całodobowa adoracja figurki NMP. Można zobaczyć w Internecie.
3 miesiące temu / Second
 
Pierwszy raz słyszę o adoracji relikwii świętych. Dla mnie adoracja to termin przysługujący i kojarzący się tylko z PRZENAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM, z JEZUSEM CHRYSTUSEM w MONSTRANCJI, w TABERNAKULUM, po przyjęciu KOMUNII ŚWIĘTEJ też należy w ciszy i skupieniu adorować naszego BOGA W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEGO w swoim sercu. Też można adorować KRZYŻ ŚWIĘTY, GRÓB PAŃSKI. Ale relikwie świętych ? Modlimy się przed relikwiami świętych, całujemy je z pobożnością ale wszystko po to aby Święci upraszali nam łaski u BOGA o które ich prosimy.
3 miesiące temu / Daro
 
Katolicy nie adorują relikwii!!! Kult adoracji latriae przynależy tylko Panu Bogu! Relikwie i święte obrazy, także osoby - błogosławieni i święci z Matką Bożą na czele są czczone duliae, a nie adorowane - to znaczna różnica. Ta cześć, szacunek wynika z ich związku z Panem Bogiem, ale nie można mówić o ich adoracji. To by było bałwochwalstwo! Precyzja w języku jest tu bardzo ważna.
3 miesiące temu / Ksiądz
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 132 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.