Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

WIARY GODNE II Czym jest grzech śmiertelny?


Odtwórz w YouTube
 

Regularny rachunek sumienia jest obowiązkiem każdego katolika i warunkiem dobrej spowiedzi świętej. Egzaminowanie własnego sumienia z rzeczy popełnionych w przeszłości pozwala nam nie tylko stawać się lepszym człowiekiem, ale też przynosi nam odpowiedź dotyczącą naszego życia sakramentalnego. Dzięki niemu wiemy czy ciąży nam grzech śmiertelny, który aż się prosi by jak najszybciej wyznać go w spowiedzi świętej. Pytanie jednak brzmi, czym jest grzech śmiertelny?


DATA: 2020-06-04 11:19:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Jeżeli ktoś po spowiedzi obiecuje BOGU poprawę a tego nie dotrzymuję i tak za każdym razem to kim jest dla niego BÓG.
8 miesięcy temu / racjonalista
 
[email protected], w tej Ewangelii: "Wszelka nieprawość jest grzechem; lecz nie każdy grzech jest śmiertelny" 1 Jan 5,17 - w czym tu widzisz stopniowanie?Twoje stopniowanie wynika z przeróbki Pisma, jakim się posługujesz, z niczego więcej, bo jeśli człowiek ma się stać doskonałym, by wejść do Królestwa Niebieskiego "Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest"Mat.5,48, to do czego zmierza stopniowanie grzechu? Do tego, że człowiek będzie się tym mniejszym stopniem grzechu usprawiedliwiał i mówił: co to za grzech - nie zabiłem, tylko zgwałciłem, pobiłem, nie okradłem na miliony, tylko wziąłem sobie na alkohol czy papierosy, sukienkę czy torebkę. Rozumie Pan błąd w nauczaniu? Nie spotyka się Pan z tym w życiu codziennym, nie słyszy Pan tej wymiany zdań między ludźmi? Na to wygląda, że nie,bo nie żyje Panu słowami Jezusa i nie ma do czego ich odnieść.
8 miesięcy temu / Kolia
 
Abp Józef Kupny Chrześcijaństwo to nie nakazy i zakazy, ale stawianie sobie codziennie pytania: "co zrobiłby Jezus, gdyby był na moim miejscu?"
8 miesięcy temu / twitter
 
Kolia, przecież to św Jan "postopniował" grzechy zgodnie z cytatem na początku, a to było przed IISW...
8 miesięcy temu / Wojtek
 
Panie Adamski w nauczaniu Boga nie ma podziału na rodzaje grzechów, wymienione są tylko zakazy i nakazy, nie ma żadnego stopnia podziału. Takie podziały powstały na II SW i to są nauki ludzkie , nie Boże, których też dopuszczali się nauczyciele Żydowscy, jak mówi Jezus: "Chytrze uchylacie przykazania Boże aby naukę swoją zachować" Mar.7,9. Jeśli nie wolno było nic dodawać, ani odejmować z prawa Bożego, to czym kierowali się uczestnicy drugiego soboru, rozdrabniając grzechy? Z czyjego nakazu to robili, bo Jezus choć wprowadzał w życie prawa Boże, które odrzucili budowniczowie, nic z tego prawa danego Mojżeszowi nie zmieniał, jak mówi: "Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać , lecz wypełnić" Mat.5,17. Więc czyją głosi Pan naukę? Na pewno nie Bożą, bo dla Boga grzech jest przekroczeniem zakazu lub nakazu, nie ma w nim stopnia grzechu. Grzech śmiertelny, to taki, który wypiera prawo Boże, czyli przestaje Pan go wypełniać całkow
8 miesięcy temu / kolia
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 130 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.