Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

WIARY GODNE II Czy istnieją dowody potwierdzające Zmartwychwstanie Chrystusa?


Odtwórz w YouTube
 

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest najbardziej fundamentalną prawdą chrześcijańskiej wiary. Ponieważ przekracza ona ludzkie pojmowanie i postrzeganie świata, w rzeczywistości nigdy nie poznamy rozstrzygających dowodów na zmartwychwstanie Naszego Pana. Możemy jednak poszukiwać przesłanek potwierdzających świadectwo o pustym grobie. Czy takie przesłanki istnieją? A jeśli tak, to jak się prezentują? Na kolejny odcinek programu "WIARY GODNE" zaprasza Tomasz Adamski.


DATA: 2020-07-21 12:14:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Czytałam raport dowódcy zmiany warty który zbliżał się w kierunku grobu .Widział z daleka idące kobiety i błysk światła w rejonie grobu. Podobno dokument taki ma kościół prawosławny.
3 miesiące temu / o ile można wi
 
@danutagidian - Ówczesne autorytety najpewniej były pewne swej racji, ale czy zawsze ją miały? Niemal cały rozwój ludzkości, nie tylko z ostatnich 2 tys. lat, zasadzał się na powątpiewaniu w opinie autorytetów. Prawda, wiara nie należy do świata namacalnego. Ale by ją wzbudzić potrzebne jest doświadczenie i zaufanie. Wierzymy np. we wierność współmałżonka, choć przecież 100-procentowej pewności nie mamy i często jej nawet nie szukamy. Bo okazał się godny zaufania, nigdy nie zawiódł, był lojalny, słowny, wykazał się odpornością na pokusy. Można też przyjąć dość pokrętną logikę Tertuliana: "Złożony w grobie zmartwychwstał ? to jest pewne, bo niemożliwe" ujmowaną dziś w zgrabną sentencję łacińską: "Credo, quia absurdum" - "Wierzę, ponieważ to absurd". No i jest też łacińska maksyma "Credendo vides" - "Uwierzyć znaczy zobaczyć". Tyle, że to dokładny opis działania autosugestii...
3 miesiące temu / Mika
 
Należało by szukać innego określenia dla wiary!opierajac się na relacjach ówczesnych autorytetów nie mamy powodów do wątpienia!Wiara nie należy do czegoś namacalnego! Uwierzę gdy zobaczę! Czy to jest wiarą? Nie , faktem.Nie widzieli a uwierzyli! To jest fascynujące!!
3 miesiące temu / [email protected]
 
Mnie odnowil, uleczyl, wzmocnił.
3 miesiące temu / Second
 
Uczciwie poprowadzony wywód, zwłaszcza że padło stwierdzenie, iż rozstrzygających dowodów nie uzyskamy. Zgoda, są mocne przesłanki i poszlaki - choćby zdumiewający, nagły przypływ odwagi u apostołów i radykalna zmiana ich postawy. Ale nastąpiło to dopiero, gdy sami zobaczyli Jezusa, nie pod wpływem świadectwa kobiet czy faktu pustego grobu. Casus niewiernego Tomasza tylko to potwierdza. Brakuje mi wyjaśnienia, dlaczego najważniejsze wydarzenie w historii odbyło się tak... po cichu, bez naocznych świadków, bez - jakże ludziom potrzebnego - "znaku"? Wg Pisma Św. znaki takie miały miejsce i przy Narodzeniu, i przy śmierci na krzyżu. A tu - nic. Tylko odsunięty kamień. Swoją drogą zastanawiający fakt, bo przecież do apostołów Jezus przyszedł "pomimo drzwi zamkniętych". Jadł i pił z nimi, co ma ogromne znaczenie potwierdzające fakt, że żył - ale nie podjął już żadnej działalności, która potwierdziłaby ten fakt w szerszym gronie. Mamy świadectwo uczniów. Wystarczy?
3 miesiące temu / Greg
 
Biblia wystarczy!
3 miesiące temu / Paweł K.
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 161 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.