Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

WIARY GODNE: Po co Kościołowi celibat? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Celibat kapłanów jest znakiem i łaską, które są powszechnie niezrozumiałe. W świecie, w którym seksualność jest wszechobecna, bezżeństwo i życie w czystości może być znakiem sprzeciwu. Po co Kościołowi celibat? Odpowiada Tomasz Adamski w programie Wiary Godne.


DATA: 2019-08-13 19:25:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Pozatym nie ma mowy o dobrowolnosci celibatu, ktora podkresla sam Pan Jezus, kiedy kandydat do kaplanstwa wybierajac rodzine, automatycznie nie zostanie dopuszczony do swiecen!!!! Rozumujac argumenty tu przytoczone, celibat jest "bezzennoscia", ktora nie wyklucza wspolzycia seksualnego, rozumianego naturalnie jako upadek lub grzech...?! To raczej z zalozenia FARYZEIZM !!!! Przy najlepszych checiach nie moge podazac za tymi argumentami! Cytuje Pan tez encyklike Papieza, ktory w naturalny sposob byl zwolennikiem celibatu... Moze sam mial problemy w zalozeniu rodziny??? Kosciol katolicki dluzej funkcjonowal i lepiej kiedy celibat byl dobrowolny a kaplani jesli chcieli mogli sie zenic...Sakrament malzenswa nie jest zaprzeczeniem dla sakramentu kaplanswa, a sam celibat jest prostym wyzeczeniem, ktore posiada wartosc wtedy, kiedy zostalo dokonane dobrowolnie i swiadomie!!!
3 miesiące temu / okirex
 
"kaplan reprezentujac wyzsze wartosci wartosci krolestwa niebieskiego" ? Wyzsze niz sakramenty np. malzenstwo??? Cos sie temu Panu pomieszala ta argumentacja: "Mt 19,4-6 On odpowiedział: ?Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? 5 I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. 6 A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela?" "Mt. 19,10-12 10 Rzekli Mu uczniowie: ?Jeśli tak ma się sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić?. 11 Lecz On im odpowiedział: ?Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. 12 Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!?" CDN
3 miesiące temu / okirex
 
Świetny MATERIAŁ :
3 miesiące temu / Kasia
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 114 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.