Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

WIARY GODNE II Po co chrzcić niemowlęta? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Coraz głośniej, również z ust samych katolików, słychać padające pytania: po co chrzcić niemowlęta? Czy nie lepiej poczekać aż same zdecydują się wstąpić do Kościoła? Tomasz Adamski zaprasza na program Wiary Godne.

 

 


DATA: 2019-11-15 12:53:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Chrzest to pierwszy EGZORCYZM czyli kochasz to chrzcisz jak najprędzej aby dusza dziecka wzrastała w łasce Bożej.
ponad 1 rok temu / Nie wstydzę si
 
Tomasz Adamski wytlumaczyl o chrzcie niemowlat najlepiej. Dziecko powinno byc ochrzczone jak najszybciej. Ci ktorzy tego nie rozumieja nie sa dobrymi katolikami.
ponad 1 rok temu / czlowiek
 
Biblia nigdzie nie zabrania chrztu dzieci. To sie nazywa wychowania - nikt nie pyta i nie czeka z nadaniem imienia, wyborem szczepien, diety, miejsca zamieszkania, przedszkola i szkoly i tysiace innych. Obowiazkiem rodzicow jest przekazac dziecku wiare. Nie chcialbym byc w skorze rodzicow, ktorzy zwlekali z chrztem nie wiadomo na co i dzieci im w miedzyczasie zmarly bez chrztu.
ponad 1 rok temu / Miszek
 
Jeżeli chrzci się dzieci w wieku niemowlęcym, musi być jakiś skuteczny sposób wyjścia z kościoła dla tych, którzy albo sami tego chcą albo tacy, którzy splamili kościół. Przykładem niech będzie tu o Damazy Macoch, czy franciszkania z Jasenowacu. Takie osoby powinny być relegowane z kościoła bez prawa powrotu.
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
Przyjęcie wiary - jej łask, nauk i zasad powinno być dobrowolne, a nie narzucone z góry. Dziecku można wmówić wiele rzeczy i nie zapyta ono o nic. Dorosly sam wie czego chce i co bedzie dla niego dobre. Chrzest dzieci jest niejako przymusem do przyjęcia wiary
ponad 1 rok temu / Aha
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 143 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.