Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

WIARY GODNE. Jakież to światło niesie Lucyfer? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Zwykło się mówić, że imię Lucyfer, przypisywane upadłemu archaniołowi, wodzowi buntu aniołów oznacza "Niosący światło". Powstaje pytanie: jaką światłość może nosić ten, który został strącony w ciemność; ten, który został odsunięty od prawdziwej Światłości? Jakie światło niesie Lucyfer? - o tym w dzisiejszym odcinku. Na „Wiary godne” zaprasza Tomasz Adamski.


DATA: 2019-11-15 12:49:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Pewnie, że światła nikt od Lucyfera nie oczekuje. Ale on podobno jest inteligentny. Czy dwa inteligentne byty nie mogą spotkać się razem i pogodzić? Może już wystarczy tej wojny, której ofiarą jesteśmy my wszyscy?
10 miesięcy temu / Marynarz
 
Dobry cykl, dobra oprawa graficzno-muzyczna, chyba najciekawsza z wszystkich serii. Co do Lucyfera ja zawsze uważałam, że jest to imię, które otrzymał przed upadkiem, stąd też światło, które mógł nieść, odnosi się tylko do momentu, kiedy został strącony z Nieba. Wszak wówczas był najwspanialszym ze wszystkich aniołów, a więc ten tytuł jak najbardziej mu przysługiwał. A że został strącony? No cóż, tylko imię mu pozostało z niegdysiejszej chwały i wspaniałości. Stąd też nigdy mnie to nie zaskakiwało, ani nie bulwersowało, ale wyjaśnienia są owszem ciekawe.
10 miesięcy temu / Iw
 
Archanioł Gabriel - mąż albo posłaniec Boży. Wojownik Boży to bardziej Archanioł Michał
10 miesięcy temu / Rafał
 
Biblia tak mówi o Szatanie: "Byłeś odbiciem doskonałości, pełen mądrości i niezrównanie piękny... byłeś doskonały w postępowaniu swoim od dni twego stworzenia, aż znalazła się w tobie nieprawość (Ez.28:12.15). Skoro Książę Ciemności był >niezrównanie pięknyLucyfer< jako >Niosący Światło< bym się nie czepiała, bo każdy w miarę rozgarnięty katolik wie, że kim jest ten zbuntowany anioł. Co ciekawe, w czasie egzorcyzmów zdarzało się, że demon ujawniając swoje imię - co jest równoznaczne z uwolnieniem opętanego - podawał imię Lucyfer. (Egzorcyzmy Anneliese Michel)
10 miesięcy temu / Ewa
 
Dziękuję. To było cenne. Stawiam hipotezę: A może jednak niesie ze sobą odblask płomieni piekielnych? Tych, które oślepiają ludzi. Tyle, że nie jest to światłość prawdziwa, która rozjaśnia mrok.
10 miesięcy temu / Hipopotam
 
No cóż ON już wie że przegrał i skończy w ogniu piekienym, jedyną kwestią jaka pozostaje to ilu ludzi za sobą pociągnie...a nasza rola jest w tym aby było ich jak najmniej.
10 miesięcy temu / eror
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 120 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.