Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

WIARY GODNE. Dlaczego wierzymy w dziewictwo Maryi? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Dogmat o wiecznym dziewictwie Maryi. Chyba nie ma w całym bogactwie nauczania Kościoła twierdzenia, które równie silnie bulwersowałoby niewierzących, prowokowało ich do drwin i niewybrednych komentarzy. Co ważne także wśród katolików nie wszystkie aspekty tej wiary są właściwie rozumiane. Na „Wiary godne” zaprasza Tomasz Adamski.


DATA: 2019-11-15 12:51:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Proponuję wszystkim- również Panu Tomaszowi Adamskiemu, lekturę Dogmatyki katolickiej kardynała Müllera. Tyle w temacie...
6 miesięcy temu / Gość
 
Ja zgadzam się z tymi opiniami: Spójrz w Jej oczy na okładce tej książki i powiedz Jej: Chcę Cię poznać Maryjo, chcę Cię pokochać, chcę żebyś mnie wyszkoliła do duchowej walki i najwspanialszych duchowych zwycięstw! Użyj mnie do Triumfu Twojego Niepokalanego Serca na świecie! Tak, chcę być cały Twój Maryjo, a Ty bądź cała moja, bo tylko w Tobie będę cały dla Boga, a Bóg cały dla mnie. Weź mnie za rękę Kecharitomene i poprowadź do odkrycia Twojego niesamowitego sekretu, a w nim mojego wiecznego przeznaczenia! Amen! Ks. Piotr Glas: Wielka to radość i zaszczyt polecić tę wspaniałą książkę napisaną sercem przez wielkiego wojownika Maryi, a mojego przyjaciela, ks. Dominika Chmielewskiego, dedykowaną właśnie Maryi. Niech każde słowo tego dzieła będzie namaszczone Duchem Świętym, którego Oblubienicą jest Ta, która postawiła wszystko na Boga i wypełnienie Jego świętej woli ? najpierw tu, na ziemi, a obecnie czyni to w Jego Królestwie. O. dr Remigiusz Trocki OFMCon:
ponad 1 rok temu / Renia Terenia
 
Pan Bóg stworzył człowieka na Swój obraz i podobieństwo. "Stworzył"- w jaki sposób , ulepił go z gliny i tchnął w niego życie. Płciowy sposób rozmnażania wiąże się z grzechem pierworodnym.W jaki sposób "kiedyś" rozmnażali się ludzie? Skoro Słowo stało się Ciałem - fakt- to dla Boga nie ma nic niemożliwego.Jak swoiste Tabernakulum , mogło być skalane przez człowieka. Wypowiedzi Świętychniektórych, wyraźnie podkreślają bezkrwawe narodzenie Chrystusa. Logika podpowiada i wiara "wieczne" dziewictwo Maryi. Są wyższe wartości niż przyjemność czerpana z seksu. Rozumiem "rozterki" moich przedmówców, nie raz je słyszałem. Warto przemyśleć do głębi dziewictwo N.M.P w kontekście Ewangelii i Księgi Rodzaju oraz przedmowy do wydania "widzeń" Katarzyny Emmerich.
ponad 1 rok temu / mario
 
Wywody Pana Tomasza Adamskiego to zbiór niedorzeczności. Skoro małżeństwo jest sakramentem i miłość, ta fizyczna jest elementem tego sakramentu, to czemuż wyrzeczenie się wyrazu miłości, tego fizycznego miało by generować jakieś szczególne nowe dobro, jakąś szczególną nową wartość? czy sakramenty dzielimy na lepsze i gorsze? i musimy ulepszać te "gorsze"? Czy miłość sakramentalna małżeńska w jej sferze fizycznej jest czymś gorszym od jej braku? Jest to jakaś psychiczna przypadłość części wyznań chrześcijańskich którym seks kojarzy się z brudem, grzechem, nieczystością duchową. A któż jak nie Bóg stworzył człowieka w jego męskiej i żeńskiej postaci i nakazał mnożyć się i podporządkowywać sobie cały świat?: ?Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi? - Księga Rodzaju, rozdział 1,28
ponad 1 rok temu / Stary warszawia
 
Jako Katolicy wierzymy w Dogmaty K.K. Dlatego warto zauważyć NOWE TRENDY w ewoluującej Wspólnocie Kościoła ekumenicznego i zreflektować istniejące zagrożenia podsuwane nam przez reformatorów różnej maści. Ostatnio została wypromowana książka pt."Kecharitomene. Odkryj Jej niesamowity SEKRET i WEJDŹ W SWOJE PRZEZNACZENIE." Ks.Dominika Chmielewskiego. Recenzowana pozytywnie przez Dr o.R.Trockiego OFMCon . Lektura tej książki nie tylko szokująco zmienia sposób patrzenia na Matkę Bożą czerpiąc z tradycji i literatury żydowskiej ale trywializuje dotychczasowe nabożeństwa. Matka Pana Jezusa jest tam odarta z przynależnej ŚWIĘTOŚCI i SZACUNKU. Autor zaprasza do podziwiania ATRYBUTÓW KOBIECOŚCI ciała Najpiękniejszej Kobiety Wszechświata. Zaprasza do KREOWANIA RZECZYWISTOŚCI - INTYMNOŚCI z udziałem przepięknej dziewczyny. Jest to przekroczenie Granic nie tylko sacrum ale PRZYZWOITOŚCI. Podpieranie się w książce cytatami świętych nie czyni książki WIARY GODNĄ .
ponad 1 rok temu / iskierka
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 143 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.