Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

WIARY GODNE. Dlaczego twierdzimy, że papież jest nieomylny? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Spośród wielu twierdzeń Kościoła, które nie zawsze są wystarczająco dobrze rozumiane również przez samych katolików, na pierwszy plan wysuwa się jeden z najmłodszych dogmatów Kościoła - ten o nieomylności papieża. Często zarzuca się, że przyjmując ten dogmat w XIX wieku Kościół oderwał się od pierwotnych źródeł chrześcijaństwa, a ponadto stał się zależny od kaprysów Następcy św. Piotra. Dlaczego papież stał się nieomylny? Na „Wiary godne” zaprasza Tomasz Adamski.


DATA: 2019-11-15 12:51:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Bardzo ciekawe, dziękuję. Fajna ramka - tylko mało w niej tekstu było...a ja lubię też czytać.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Czy jak żona mówi mi że mnie kocha to jest ex katedra czy może to nie koniecznie prawda ?
ponad 1 rok temu / sten
 
Tomku, nie wiem, czy zaglądasz tutaj, ale może Moderator przekaże Ci ten komentarz. A co z deklaracją Jana Pawła II z "Ordinatio sacerdotalis"? "Aby zatem usunąć wszelką wątpliwość w sprawie tak wielkiej wagi, która dotyczy samego Boskiego ustanowienia Kościoła, mocą mojego urzędu utwierdzania braci por. Łk 22,32 oświadczam, że Kościół nie ma żadnej władzy udzielania święceń kapłańskich kobietom oraz że orzeczenie to powinno być przez wszystkich wiernych Kościoła uznane za ostateczne." Trwa spór pomiędzy teologami, ale ja uważam, że ta deklaracja wyczerpuje znamiona nauczania nieomylnego. Nie wymieniłeś jej jednak - co o tym sądzisz?
ponad 1 rok temu / K
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 144 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.