Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

WIARY GODNE II Dlaczego Kościół ma strukturę hierarchiczną? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Dyskutując z niewierzącymi często słyszymy, że współczesny Kościół, jego struktura i kondycja duchowa tak silnie odbiega od czasów ewangelicznych, że nie pozwala im to uwierzyć w jego zbawczą misję. Te wątpliwości sięgają o wiele głębszego pytania: jaka jest wzajemna relacja głoszonego przez Chrystusa Królestwa Bożego i widzialnego Kościoła? Czy Jezus zakładał wspólnotę Kościoła w formie instytucjonalnej, hierarchicznej, to znaczy podobny do tego, jaki współcześnie znamy?

 

Tomasz Adamski zaprasza na WIARY GODNE.


DATA: 2019-11-15 12:54:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Mt 23 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony." Mt 18,15-17 - upomienie braterskie, ktore nie ma nic wspolnego z hierachia - jezeli brat nie uslucha brata wobec ktorego zgrzeszyl, pojdz po dwoch lub trzech swiadkow, jezeli swiadkow nie uslucha, donies Kosciolow, jezeli Kosciola nie uslucha, czyli tego, ktory powolan przez Chrystusa - niech ci bedzie jak poganin badz celnik.
ponad 1 rok temu / mee...
 
Skoro jest dwóch biskupów ubranych na biało to jak obronić hierarchoczność?
ponad 1 rok temu / Zen
 
Żyjemy w epoce, w której narody świata mają umysły przeorana przez egalite Rewolucji Francuskiej. Także w Polsce ludzie brzydzą się samą ideą podporządkowania, pokory i posłuszeństwa. Kiedyś uznawano władzę z Łaski Bożej, dziś każdy pierwszy lepszy Janusz, bardzo demokratycznie, chce być panem nad wszystkim i nad wszystkimi.
ponad 1 rok temu / krisbac
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 150 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.