Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

WIARY GODNE. Dlaczego Bóg wygnał Adama i Ewę z raju? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Jedną z najbardziej znanych biblijnych historii jest ta o Adamie i Ewie. Zna ją niemal każdy człowiek na świecie. W konsekwencji nieposłuszeństwa, pierwsi rodzice zostali wygnani z raju musząc od tej pory znosić ból, cierpienia i choroby. Popularnie, choć nieprawdziwie, twierdzi się, że była to zemsta Pana Boga na pierwszych ludziach. Dlaczego jest to myślenie niewłaściwe i uwłaczające Stwórcy? Tłumaczy Tomasz Adamski w programie „Wiary godne”.


DATA: 2019-08-22 15:55:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

ABP Fulton Sheen powiedział kiedyś, że śmierć jest w pewnym sensie błogosławieństwem, ponieważ dzięki niej zło nie jest wieczne. Dzięki niej nawet najgorsi z ludzi, kiedyś muszą umrzeć. Po śmierci wierzymy, że ci którzy wybierają zło będą całkowicie oddzieleni od tych wybierających dobro. Gdyby nie śmierć, to wówczas takiego rozdzielenia by nie było. Krzyż jako nowe drzewo życia, które na powrót łączy człowieka (ziemia po której stąpamy) z Bogiem (niebo nad naszymi głowami symbolizujące niebo duchowe). Bardzo fajny jest ten symbolizm. Jest przecież tyle różnych metod zadawania śmierci a Chrystus akurat żył w czasach i miejscu gdzie karą było ukrzyżowanie, a więc drzewo łączące ziemię i niebo i to na dodatek na górze czyli kolejnym symbolu łączności ziemi i nieba. Nic tu nie jest przypadkiem. Nie przypadkowo chrześcijanie mówią o dwóch księgach: PŚ i natury...
ponad 1 rok temu / romanista
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 144 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.