Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   26   MAJA   2019 r.

VI Niedziela Wielkanocy
Św. Filipa Neri
 
 
 
 

WIARY GODNE. Czy Nowy Testament unieważnia Stary Testament?


Wielu katolików zastanawia się nad sensem poznawania Starego Testamentu. Głośno zadaje się pytanie, czy dla wyznawców Chrystusa Stary Testament nie powinien mieć wyraźnie niższego statusu niż Nowy i jaka jest współczesna wartość Prawa Mojżeszowego. Czy Stary Testament został zniesiony poprzez nadejście Nowego i co to oznacza dla katolika? Na „Wiary godne” zaprasza Tomasz Adamski.


DATA: 2019-02-25 07:45:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Pokażę wam liczbę Pi w Biblii. Bóg nakazał, aby naczynie do świątyni miało 10 kubitów średnicy oraz 30 w obwodzie. Wszyscy ateiści się cieszą. A tam do słowa, które ma wartość 106 jest dodana literka H, która waży 5. A - 1, B - 2, G - 3, T - 400... Zatem błędne słowo ma wartość 111. Dzielimy 111 przez 106 i mnożymy przez 30 i mamy 31,415. Literka H, hej, oprócz wartości 5 ma też znaczenie Patrz, Uważaj. Biblia jest perfekcyjną Księgą zapisaną matematycznymi kodami. Proszę nie mylić z Kabałą.
3 miesiące temu / Sec
 
Kościół jest winny,że ludzie nie znają biblii.I za to będzie ukarany z całą surowością.
3 miesiące temu / Grażyna
 
Jezus Chrystus wypełnia Stary Testament. Bóg ustanowił 7 świąt na Jego cześć. 1 Pascha to śmierć Mesjasza, 2 Swieto Przasnikow to czas, kiedy Jezus leżał w grobie. Czysty chleb bez drożdży symbolizuje Mesjasza bez grzechu. 3 Swieto Pierwocin jako symbol Zmartwychwstania. 4 Swieto Pentakost to dla żydów Tora, dla chrześcijan Zesłanie Ducha Świętego. 5 Nowy Rok inaczej Swieto Trab. Symbol końca tego świata, Zaglada. 6 Swieto Yom Kippur to sąd nad ludźmi. 7 Swieto Namiotów, Sukkot. Suka to namiot. Symbol Wesela, kiedy Oblubieniec przyjdzie do Oblubienicy. Połowa chrześcijan nie będzie gotowa. 5 panien roztropnych. Ich olej to symbol Ducha Świętego. Wszystkie proroctwa Starego Testamentu odnoszą się do Kościoła Chrystusowego, Islamu i żydów.
3 miesiące temu / Sec
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 100 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.