Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2020 r.

Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

WIARY GODNE. Czy Nowy Testament unieważnia Stary Testament? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Wielu katolików zastanawia się nad sensem poznawania Starego Testamentu. Głośno zadaje się pytanie, czy dla wyznawców Chrystusa Stary Testament nie powinien mieć wyraźnie niższego statusu niż Nowy i jaka jest współczesna wartość Prawa Mojżeszowego. Czy Stary Testament został zniesiony poprzez nadejście Nowego i co to oznacza dla katolika? Na „Wiary godne” zaprasza Tomasz Adamski.


DATA: 2019-11-15 12:50:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Pokażę wam liczbę Pi w Biblii. Bóg nakazał, aby naczynie do świątyni miało 10 kubitów średnicy oraz 30 w obwodzie. Wszyscy ateiści się cieszą. A tam do słowa, które ma wartość 106 jest dodana literka H, która waży 5. A - 1, B - 2, G - 3, T - 400... Zatem błędne słowo ma wartość 111. Dzielimy 111 przez 106 i mnożymy przez 30 i mamy 31,415. Literka H, hej, oprócz wartości 5 ma też znaczenie Patrz, Uważaj. Biblia jest perfekcyjną Księgą zapisaną matematycznymi kodami. Proszę nie mylić z Kabałą.
10 miesięcy temu / Sec
 
Kościół jest winny,że ludzie nie znają biblii.I za to będzie ukarany z całą surowością.
10 miesięcy temu / Grażyna
 
Jezus Chrystus wypełnia Stary Testament. Bóg ustanowił 7 świąt na Jego cześć. 1 Pascha to śmierć Mesjasza, 2 Swieto Przasnikow to czas, kiedy Jezus leżał w grobie. Czysty chleb bez drożdży symbolizuje Mesjasza bez grzechu. 3 Swieto Pierwocin jako symbol Zmartwychwstania. 4 Swieto Pentakost to dla żydów Tora, dla chrześcijan Zesłanie Ducha Świętego. 5 Nowy Rok inaczej Swieto Trab. Symbol końca tego świata, Zaglada. 6 Swieto Yom Kippur to sąd nad ludźmi. 7 Swieto Namiotów, Sukkot. Suka to namiot. Symbol Wesela, kiedy Oblubieniec przyjdzie do Oblubienicy. Połowa chrześcijan nie będzie gotowa. 5 panien roztropnych. Ich olej to symbol Ducha Świętego. Wszystkie proroctwa Starego Testamentu odnoszą się do Kościoła Chrystusowego, Islamu i żydów.
10 miesięcy temu / Sec
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 124 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.