Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

WIARY GODNE. Czy Msza św. i Eucharystia są tym samym? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Mówi się, że Eucharystia i Msza św. są tym samym i często terminy te traktowane są jako równoznaczne. Jak jest naprawdę? O tym w programie "Wiary Godne". Zaprasza Tomasz Adamski.

Czytaj także:
DATA: 2019-11-15 12:49:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

cyt" że wierni zaczynają odbierać spotkanie na Eucharystii, jako zebranie na uczcie. Co prawda bardzo ważnej, bo w Wieczerniku.?ale przecież to wtedy Jezus powiedział "to czyńcie na moja pamiątkę" więc ...
ponad 1 rok temu / do Szem
 
Hiszpanów od Zapatery(Zapatero hombre zero) proponuję wymieńcie się z ruskimi wy im Franco(docenią) oni wam Stalina (podziękują)
ponad 1 rok temu / blablantka
 
Bardzo konkretnie i mądrze powiedziane w ważnym temacie. Niemniej jedna uwaga. Nigdy nie usłyszałem na Mszy Wszechczasów, żeby kapłan powiedział,że dzisiejsza Eucharstia sprawowana jest w intencji...a w kilku miejscach w Polsce miałem okazję wysłuchać tej najpiękniejszej rzeczy po tej stronie nieba. Za to na tzw.nowej Mszy, czy to w mojej macierzystej parafii, czy poza nią,słyszę notorycznie...Eucharystia sprawowana za, spotykamy się dziś na eucharystii.Osobiście razi mnie to, gdy wypowiadane jest przez księży, bo świadczy w jakimś stopniu o ich kondycji intelektualnej. Największe zagrożenie odnośnie tych pojęć, upatruję w tym, że wierni zaczynają odbierać spotkanie na Eucharystii, jako zebranie na uczcie. Co prawda bardzo ważnej, bo w Wieczerniku. Ale w związku z tym ludzie zapominają co tak naprawdę dzieje się wokół nich.A mianowicie, że znajdują się w miejscu sprawowania Najświętszej Ofiary. I że stoją wraz z Maryją i Janem pod krzyżem.
ponad 1 rok temu / Szem
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 140 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.