Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

WIARY GODNE: Czy Chrystus na pewno umarł za każdego człowieka? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

W powszechnym przekonaniu wiernych Jezus Chrystus oddał się dobrowolnie na śmierć na krzyżu za każdego człowieka. Wyznajemy, że jego Ciało i Krew zostały złożone w ofierze za wszystkich ludzi niezależnie od narodowości, płci, rasy i epoki, w której żyli, żyją lub będą żyć. Tymczasem w czasie Mszy Świętej słyszymy słowa przeistoczenia, w których kapłan mówi o śmierci Chrystusa za wielu ludzi, ale nie za wszystkich. Czy zatem Chrystus na pewno ofiarował się za każdego człowieka?


DATA: 2020-06-04 11:23:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Do racjonalista. To czym jest dla Ciebie zbawienie, które przyniósł Pan Jezus? Jak rozumiesz Jego gest umycia apostołom nóg?
1 miesiąc temu / Monika
 
@racjonalista: "Myśli moje nie są myślami waszymi" - wlasnie dlatego caly ten "racjonalizm" można sobie wsadzić. A to dlatego, że jest to myślenie bardzo płytkie.. Pan Bóg działa innymi kategoriami. Wy, racjonaliści chcecie go pojąć, zmierzyć.. A tego zrobić się nie da. Spróbuj zmierzyć wszechświat? Albo powiedz - gdzie ma swój koniec? To tylko Pan Bóg Jedyny wie. Chcesz być racjonalistą? Patrz głębiej! Pozdrawiam, z Panem Bogiem!
1 miesiąc temu / apolinarius
 
A jak ocenić lekarzy, którzy narażają się i nieraz umiarają, by ratować życie chorych na koronawirusa? Racjonalisto.
1 miesiąc temu / Atanazy
 
Porównywanie mnie do zbrodniarza jest niczym nie potwierdzone poza tym jest ohydne.Katowanie kogokolwiek za moje osobiste czyny jest nie moralne.tylko sadyści akceptują katowanie i zabijanie kogoś kto jest bez winy.ODPOWIEDZIALNOŚĆ za siebie i nic więcej.
1 miesiąc temu / racjonalista
 
Jasne ze za każdego, ale nie musisz przyjąć tego daru tak jak @racjonalista. Który woli sam odpowiedzieć za zbrodnie które popełnił. A na sądzie przyjacielu nie ostoi sie nikt.
1 miesiąc temu / HDI
 
Każdy sam ponosi odpowiedzialność za swoje grzechy.Nie zgadzam się żeby ktoś cierpiał za moje grzechy.
1 miesiąc temu / racjonalista
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 145 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.