Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Wiary Godne: co Biblia mówi o prymacie Piotra? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Tak zwany "prymat Piotra" czyli nauka Kościoła o pierwszeństwie św. Piotra wśród innych apostołów przez wieki był poddawany w wątpliwość. Niektóre środowiska również współcześnie podają, że hierarchiczna struktura Kościoła nie odpowiada Bożemu Zamysłowi, ale służy innym, bardziej przyziemnym planom. Co zatem Biblia mówi o szczególnym wyróżnieniu, jakiego dostąpił apostoł Piotr?


DATA: 2020-04-08 20:09:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@Elżbieta Bez obawy - Magisterium Kościoła to widzialny alter Chrystii na ziemi.
3 miesiące temu / t
 
Do Michał Ale posłuszeństwo Bogu jest na pierwszym miejscu .Sądzisz, że kiedy staniesz przed Bogiem to wymówisz się ,że powierzyłeś swoje zbawienie Magisterium Kościoła?
3 miesiące temu / Elżbieta
 
Ja będę rozliczany z mojego osobistego posłuszeństwa. Jeśli chcę być mądrzejszy niż 20 wieków rozeznawania woli Bożej w 20 minut moich przemyśleń to juz przepadłem. Muszę Pamiętać o czym uczy Słowo Boże - Biblia nie podlega prywatnej interpretacji.
3 miesiące temu / Michal
 
Tożsamośc KK jest od początku osadzona na głębokim przekonaniu o prymacie apostolskim Apostoła Piotra - danym przez Pana Jezusa - jest to prawda fundamentalna wiary katolickiej,której należy bronic jak niepodległości,twierdzenie inne jest herezją!
3 miesiące temu / t
 
Właśnie, więcej Biblii, to w końcu źródło! I problemów będzie mniej! Umysł+wiara jaśniejsze.
3 miesiące temu / PIK
 
Czy Jezus nie mogł użyć terminu - tego lub równoważnego - do "eklezja", a które Apostołowie zrozumieli wyraźnie dopiero później? Nie ma absolutnie zasadnego powodu do podważania tego fragmentu Ewangelii.
3 miesiące temu / sp
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 144 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.