DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Wiara pomaga w dyscyplinie. Potwierdzają to badania na uczniach katolickich szkół w USA

Wiara pomaga w dyscyplinie. Potwierdzają to badania na uczniach katolickich szkół w USA
fot. Noslenor/ Wikimedia Commons

Wyniki badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara jasno pokazują, że uczniowie szkół katolickich nie mają takich problemów z zachowaniem dyscypliny jak ich rówieśnicy w publicznych placówkach. Przekłada się to także na wyniki w nauce.

 

„Analizując wyniki badań, można stwierdzić, że wiara formuje serca i umysły w sposób jakiego nie zastąpią żadne inne metody wychowawcze” – podaje portal „CatholicHerald”.

 

Zdaniem przeprowadzającego badania prof. Michaela Gottfrieda, uczniowie szkół katolickich zdecydowanie lepiej radzą sobie z zachowaniem dyscypliny, niż ich rówieśnicy w publicznych i prywatnych placówkach. Wyniki otrzymano na analizując badania przeprowadzone w 1999 i w 2011 r. Na ich podstawie starano się określić poziom zachowania samodyscypliny wśród uczniów poddanych werbalnym i fizycznym wyzwaniom. Następnie, sprawdzono w jakim stopniu uczęszczanie do katolickiej szkoły przełożyło się na otrzymane wyniki.

 

Badania przeprowadzone były na ok. 17 tys. przedszkolaków uczęszczających do szkół publicznych oraz 2 tys. ze szkół prywatnych – w tym ok. 50 proc. katolickich. Po przeanalizowaniu wyników, naukowcy doszli do kilku stanowczych konkluzji. Po pierwsze „katolickie szkoły kładą nacisk na utrwalanie samodyscypliny, której zachowaniu poświęcają więcej czasu na zajęciach”. Po drugie, „jeżeli pozostałe szkoły poświęciłyby tyle samo czasu na rozwój samokontroli, nie musiałyby poświęcać tyle środków na opracowywanie systemu penalizacji niepożądanych zachowań”.

 

„Mianownikiem wspólnym szkół katolickich a także innych szkół religijnych, jest koncentracja wokół wiary. W najczęstszym przypadku jest to wiara z kręgu tradycji Judeo – Chrześcijańskiej, która promuje takie wartości jak: posłuszeństwo, życzliwość, skromność, tolerancję czy poświęcenie” – podano. „Religia może formować serca i umysły na takim poziomie, jakiego żadne kary, zawieszenia czy programy pomocy nigdy nie osiągną” – dodano.

 

Źródło: catholicherald.com

PR      


DATA: 2018-08-24 20:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jedyne katolickie szkoły to te z którymi walczy postępowy świat. Te które już sobie podporządkował nie są już w swej istocie katolickie. Tradycja Judeo-chrześcijańska to wymysł protestancki wprowadzony w dyskurs publiczny w latach 50 XX wieku właśnie w ameryce po to by podważyć i urobić łacińskość katolicyzmu. Nie ma tradycji judeo-chrześcijańskiej ponieważ nasza tradycja jest jak to się mówi antyczna czyli grecko-rzymsko-chrześcijańska. Judaizm był zawsze wrogi greckiemu stosunkowi do prawdy i nauki oraz rzymskiemu porządkowi społecznemu i jego prawom a w całości wrogi chrześcijaństwu. Nawet zanim jeszcze narodził się nasz Zbawiciel judaizm miał wrogi stusunek do Galilejczyków i wszystkiego co nie Judaistyczne. Dowodem na to jest stosunek żydów do Maryii kiedy była w ciąży.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
"wiara z kręgu tradycji Judeo ? Chrześcijańskiej" A to ci dziwoląg!
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Pewnie to i racja, ale "katolickie" szkoły poza nielicznymi wyjątkami to siedliska modernizmu. "Katolicy" są bardziej liberalni niż ogół społeczeństwa w USA.
ponad 1 rok temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.