DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Wiara i Tęcza, Magazyn „Kontakt”, Agata Diduszko-Zyglewska i prof. Monika Płatek, czyli kto protestuje przeciw abp. Jędraszewskiemu

Wiara i Tęcza, Magazyn „Kontakt”, Agata Diduszko-Zyglewska i prof. Monika Płatek, czyli kto protestuje przeciw abp. Jędraszewskiemu
Warszawa, 07.08.2019, manifestacja przed Nuncjaturą Apostolską. Fotograf: Andrzej Hulimka / Archiwum: Forum

Około 200 osób zebrało się w środę po południu przed siedzibą Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie, pod hasłem: „Stop nienawiści. Domagamy się dymisji abp. Jędraszewskiego” – podaje KAI. Skoro w mieście uznawanym za najbardziej postępowe w Polsce przeciw uznawanej przez lewicę za „skandaliczną”, „niedopuszczalną”, a nawet „dyskryminującą” wypowiedzi metropolity krakowskiego protestowało zaledwie 200 osób, to trudno mówić o sukcesie. Wiele mówi nam natomiast lista uczestników „wiecu”.

 

Wśród zgromadzonych byli m.in. prof. Monika Płatek, posłanka Monika Rosa (PO-KO), radna m.st. Warszawy Agata Diduszko-Zyglewska, a także przedstawiciele redakcji magazynu "Kontakt”, wydawanego przez KIK czasopisma lewicy katolickiej oraz członkowie grupy chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza – wynika z doniesień Katolickiej Agencji Informacyjnej. Ponadto „uczestnicy przybyli z tęczowymi flagami, sztandarami partii Razem i Zielonych oraz transparentami z napisem Nie jesteśmy zarazą, itd. Wznosili okrzyki Hańba i Do dymisji”.

 

Powodem spotkania demonstrantów była wypowiedź metropolity krakowskiego, który w barwnym porównaniu zestawił „czerwoną” i „tęczową” ideologię. Niezwykle interesujący jest natomiast fakt wspólnego protestowania środowiska warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, który wydaje czasopismo lewicy katolickiej, homoseksualnej organizacji Wiara i Tęcza oraz znanych z lewicowych przekonań prof. Płatek i radnej Diduszko-Zyglewskiej. A to wszystko w towarzystwie flag neomarksistowskich partii.

 

„Na wiecu przemawiał m.in. Ignacy Dudkiewicz z warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, redaktor naczelny magazynu Kontakt, który stwierdził, że osoby LGBT po słowach abp. Jędraszewskiego poczuły się dyskryminowane i że czas odejść” – czytamy na KAI. Słowem: aktywista warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej protestował przeciwko katolickiemu biskupowi i domaga się dymisji katolickiego hierarchy, który nie powiedział niczego sprzecznego z nauczaniem Kościoła katolickiego, jednak jego słowa nie przypadły do gustu osobom identyfikującym się poprzez grzeszne zachowania skrywające się pod akronimem LGBT.

 

W relacji KAI podaje ponadto, że warszawska radna Agata Diduszko-Zyglewska zażądała dymisji całego Episkopatu, zaś „prof. Monika Płatek powiedziała, że metropolita krakowski obraził uczucia religijne wielu osób i przywołała art. 196 Kodeksu Karnego”. Na te słowa zareagował na Twitterze Artur Stelmasiak oraz mec. Jerzy Kwaśniewski.

 

„Teraz prawdziwa BOMBA! Pani prof. Monika Płatek chciałby oskarżyć abp. Jędraszewskiego z Art. 196. KK  za obrażanie uczuć religijnych innych osób. Przecież to jest znienawidzony przepis prawa przez LGBT i feminizm” – napisał na Twitterze dziennikarz „Niedzieli”.

 

 

„Totalne pieniactwo. Dla każdego jest oczywiste, że 196 kk chroni typowe uczucia religijne przed atakiem wymierzonym w przedmiot / obiekt / miejsce kultu. I oczywiście tutaj nie ma zastosowania” – odpowiedział prezes Ordo Iuris.

 

 

Źródło: KAI / Twitter

MWł

 

 


DATA: 2019-08-08 14:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ale ale Pan Jezus w słusznej sprawie tez używał mocnych słów: ?Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią.? Mt12 Czasem niestety mocne słowa są potrzebne Pozdrawiam
2 miesiące temu / Pch
 
Tęczowi dokonali tak wielu profanacji i nic . Imiennie atakowali biskupa i nic. Dlaczego nikt ich nie ściga??? Panie Ziobro czemu pan nic nie robi???
2 miesiące temu / Lidka
 
A znajdź obraźliwy atak na krytykowanych w wypowiedzi abp. Jędraszewskiego. Nie ma. Podobnie jak nazwanie komunizmu czerwoną zarazą nie jest dla tej ideologii obraźliwe z powodu masowych komunistycznych zbrodni, tak i nazwanie tęczową zarazą ideologii propagującej publiczną demoralizację nie jest obraźliwe z powodu prowadzenia ogłupionych nią ludzi na wieczne potępienie.
2 miesiące temu / @ale ale
 
wiem czyje to słowa ale jak nie widzisz różnicy to dla mnie szok,"byłoBY lepiej żeby ...itd ,biada remu itd znajdź w tym obraźliwy atak na krytykowanych,nie ma
2 miesiące temu / ale ale do Jot
 
kazanie było z uprzedzeniami
2 miesiące temu / @Robi
 
Proste prawdziwe słowa i wycie zamiast tolerancji. Lewackiej grupie braku tolerancji lgbt już dziękujemy. POLSKA to nie ciemny pokój.
2 miesiące temu / Mataleo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.