DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

„Wiadomości” TVP: obrona życia? Tak, ale „krwawy kompromis” jest lepszy...

„Wiadomości” TVP: obrona życia? Tak, ale „krwawy kompromis” jest lepszy...
Źródło: TVP

Dwa dni… Tyle wystarczyło redakcji głównego wydania „Wiadomości” TVP, aby pokazać widzom skrajnie różne materiały dotyczące obrony życia. 

 

Jeszcze w piątek 23 marca w materiale „Wiadomości” zatytułowanym „Za i przeciw zabijaniu nienarodzonych” autorstwa red. Marcina Szypszaka, kilkukrotnie padło stwierdzenie, że opozycja i feministki domagają się prawa do zabijania nienarodzonych dzieci. Nie miało jednak nic wspólnego z walką o życie dzieci poczętych, ponieważ posłużyło „Wiadomościom” do zaatakowania „złej Platformy”, „jeszcze gorszej Nowoczesnej” oraz obrony Zjednoczonej Prawicy. Mimo to, aborcja została nazwana zabójstwem dziecka, a nie (jak głosi lewacka propaganda) „decyzją kobiety”, czy też „usunięciem zlepku komórek”.

 

Jednak już dwa dni później – w niedzielę (25 marca) przekaz „Wiadomości” był już zupełnie inny.

 

Sam tytuł kolejnego materiału red. Szypszaka dawał do zrozumienia, że piątkowy reportaż był „wypadkiem przy pracy”. „Za i przeciw zabijaniu nienarodzonych” zostało zastąpione… „Debatą o kompromisie aborcyjnym”. Już na początku powiedziano wprost: „Dyskusji by nie było (sic!), gdyby nie dwa obywatelskie projekty ustaw”. W dalszej części materiału zaprezentowano sondaż przeprowadzony w połowie stycznia przez IPSOS dla jednego z… lewicowych portali, z którego wynika, że ani większość Polaków, ani tym bardziej większość wyborców PiS nie chce zmian w tzw. kompromisie aborcyjnym z 1993 roku.

 

Polacy są za kompromisem aborcyjnym i za tym kompromisem jest większość – powiedział dr hab. Norbert Maliszewski, politolog z katolickiego UKSW. Zaraz potem . – Wyraziste postawy mają mniej popularne partie opozycyjne i jest im na rękę wzbudzanie silnych emocji w tej kwestii – dodał. 

 

Przykro na to patrzeć, przykro tego słuchać. Trzeba jednak zapytać: czy niedzielny materiał „Wiadomości” nie dał nam ostatecznej odpowiedzi na pytanie o to, co będzie dalej działo się w Sejmie z zakazem aborcji eugenicznej?

 

Źródło: wiadomości.tvp.pl

TK


DATA: 2018-03-26 15:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Poza tym na pis już nie zagłosuję. Mam wolny głos-oczekuję propozycji.
ponad 2 lata temu / Kazio
 
Zgoda, podkreślam jednak że napisałem: DLA NAS KATOLIKÓW to nie wolna wola jest największym darem od Pana Boga, lecz łaska wyrażająca się w Ofierze Pana Jezusa i możliwość zbawienia dzięki niej.
ponad 2 lata temu / do Anaja
 
"Jako osobę wychowaną w katolicyzmie dziwi mnie najbardziej fakt, że (...)" - tak pisze osobnik podpisany jako "wwm". Informuję czytelników niniejszego portalu, że osobnik ów podszywa pod mój nick.
ponad 2 lata temu / wwm
 
@do do wwm. Ja bym jednak do największych darów od Boga dorzuciła rozum i umiejętność kochania -to są dary obiektywnie wielkie, nawet dla niewierzących. Te, które ty wymieniłeś są "zrozumiałe" tylko dla chrześcijan...
ponad 2 lata temu / Anaja
 
@wwm, Jako "osoba wychowana w katolicyzmie" powinnaś wiedzieć, że wolną wolę to nie jest największy dar od Boga. To tak przy okazji, a przechodząc do sedna oczywiście, skoro chcesz możesz wybrać piekło, ale dlaczego przy okazji chcesz kogoś innego zamordować? Na to nie ma naszej zgody!
ponad 2 lata temu / Anaja
 
Jest zasadnicza różnica między byciem "wychowanym w katolicyzmie", a byciem katolikiem. Nota bene, wychowanym powierzchownie, o czym świadczą nieprawdziwe stwierdzenia. Po pierwsze, dla nas katolików to nie wolna wola jest największym darem od Pana Boga, lecz łaska wyrażająca się w Ofierze Pana Jezusa i możliwość zbawienia dzięki niej. Po drugie, jednym z naszych OBOWIĄZKÓW jako katolików jest upominanie grzeszników. Po trzecie, my nie ograniczamy bliźnim możliwości ŚWIADOMEGO skazania się na piekło, gdyż my ich tylko w tej sprawie upominamy. Dlatego nie chcemy karania kobiet za to co robią ze SWOIM ciałem i duszą - za to ukarze je Pan Bóg. My chcemy karania ich za morderstwa odrębnych, niewinnych ludzi - dzieci tych kobiet.
ponad 2 lata temu / do wwm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.